Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Cum sa scap de ''Teama'' ''Frica'' de a ma bate?

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008

View PostAladin66, on 11th June 2009, 15:01, said:

cunostiinta ta a gresit locul. de ce nu s-a dus la un psiholog?
nu man n-ai inteles, s-a speriat pentru ca tipul asta este foarte solid de la natura si cand dadea .. dadea cam al dracului de tare, a facut niste karate ca sa-si dozeze sa zic asa forta, adica sa nu dea mai mult sau mai putin decat este nevoie intelegi tu ..

#56
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postbfg2008, on 11th June 2009, 20:29, said:

nu man n-ai inteles, s-a speriat pentru ca tipul asta este foarte solid de la natura si cand dadea .. dadea cam al dracului de tare, a facut niste karate ca sa-si dozeze sa zic asa forta, adica sa nu dea mai mult sau mai putin decat este nevoie intelegi tu ..
culmea. majoritatea se duc la carate ca sa fie asa cum e amicul tau.

#57
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008

View PostAladin66, on 11th June 2009, 23:39, said:

culmea. majoritatea se duc la carate ca sa fie asa cum e amicul tau.
yep, majoritatea se duc la karate de tarani, ca sa dea ca nesimtitii.

#58
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View PostBTN, on 30th May 2009, 00:54, said:

teama de bataie dispare odata cu primul pumn dat :) cea mai mare prostie e sa cauti bataie sau sa iti doresti asta..scandalul o sa vina singur..vine in discoteca cineva (mai bun,mai prost) ca tine,ii pune mana pe fund prietenei tale lovestel..ardei un pumn sa-i innegrest toata fatza..lasa consecintele,nu te mai gandi la nimic..totul e curajul,multi zic "ba dar daca vine cu altii?" si daca vine ce? :) ) ce iti fac? nu cred ca o sa te omoare,in cel mai rau cazi o sa te plimbi prin spital..dar o sa traiesti..dai,lasa-l lat apoi vezi tu cu cine vine :) ) important e sa lovesti,sa lovesti mai ales primul
Bun ii vinu ghiurghiuliu ....

Hai initiatorul de topic, ai ars vreo bataie ceva, sau toate sfaturile au fost in zadar?

#59
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Mai bine te duci la o matahala si incepi sa-l bati...daca nu gasesti o matahala te duci la un karatist si il iei la bataie...si tot asa pana inveti cum sa te bati....
Daca incepi cu unul mai mic nu vei stii cum sa lovesti unul mai mare...de aceea este recomandat sa te bati din prima cu unii mai mari ca tine

Nu da la testicole...doar un dement sau o fata ar da acolo,loveste tehnic si puternic....

#60
darkmx

darkmx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.07.2007
Mda imi cer scuze ca nu am participat la dezbatere...
Insa am pasit putin peste granita..
Venind de acolo cu un gust amar...
Insa sa revin la topic.

View Postmessiluzie, on 25th May 2009, 23:16, said:

Aceeasi problema o am si eu, tu o mai ai sau ai rezolvat-o ? Presupun ca si tu esti inofensiv dar gandul tau e criminal ? Asa-i  ? I-ai pocni pe toti dar nu poti. Totul e din psihic, dupa care vine fizicul daca are cu ce sa te ajute. Daca pana acuma toti merg la doctor pt probleme fizice gen: am racit, mi-am rupt aia, ma doare aia, sa stii ca se poate merge la fel de bine si pt probleme psihologice (asa tin sa atrag atentia ca nu am vazut sau auzit pe nimeni, e si normal pt ca se feresc - din simpla propriei asumari ca e ceva nasol daca afla ceilalti). Spun asta pt frica de bataie se bazeaza in totalitate pe Increderea In Sinele Tau: adica daca tu crezi cu certitudine ca tu poti sa incepi macar o bataie atunci treci la treaba, daca nu crezi ca poti si zici mai mult Nu si ca ti-o iei, ca nu ai sanse, atunci nu ai de ales. Si increderea in sine depinde foarte mult de educatie. Macar gura e de tine sau nici aia nu e ? daca nu e nici aia atunci ai acesta problema. Asta e raspunsul meu la problema mea, poate si a ta ?
Oare o sa raspunda cineva? Daca vrei ne putem chiar intalni daca esti in Bucuresti, facem si noi un Fight Club al fricosilor. Mie mi-ar face placere sa mai dezbatem problema. Hai bafta
Criminala descriere..
Felicitari... ai citit o mica parte din mine.
Unele lucruri adevarate altele unpic SF.
Cat despe intalnit ,ne puteam vedea.. am sa iti las pe privat un mesaj cu id meu de messenger.
Doar trebuie sa punem bazele Fight clubului

Bun pana aici

Domnule "SPARE-ME"
Mai bine evitai topicu..
Stiu si eu o gramada de baietasi care in spatele monitorului sunt ZMEI...
Rup norma...au limbaj de baieti duri..
Insa pe mine nu mai inpresionat.
a) citez:  "pentru ca sunteti praf...cu tot karatele vostru. ca va e frica si sa va ganditi cum ar fi sa dea ala una inapoi, astadaca-l atingeti !"

1.Eu din cate stiu "karatele" este pentru auto-aparare, nu pentru ati face mendrele in viata de zi cu zi cu ce-ia ce ai invatat.
adica: Eu am app 1 an de karate sa zicem ca peste 3-4 ani ajung BRUCE LEE (repet sa zicem) ce ar trebui sa fac sa ies pe strada si sa rup gura la fraieri?

B) citez: ""auzi cica "nu te bati, dar macar gura e de tine ?""

1.Mda ,dece trebuie sa am gura mare?
Ce crezi ca rezolv ca iti zic tie sau la alta pers.. date mai incolo sau mai stiu eu ce..
Sau "ba iti rup capu daca te prind"
sau  "Ba tu sti cine sunt eu"      
Si asa mai departe... texte de baieti rai.
Acei baieti crescuti in plata domnului..

Domnule Choppermaster

Citez: "Asa eram si eu in clasele 1-3 si m-am intarit atat fizic si psihic si in clasa 4 am batut pe 5 din aia care ma tot "maltratau" si dupa aia am plecat din scoala aia de cacat.. si de atunci viata o fost o bucurie:)) cand ma mai supara careva se alegea in cel mai fericit caz cu un genunchi in stomac sau barbie:)

Aia i cea mai buna lovitura....""

Am ras copios... vazand ce-ia ce ai scris..
Sa inteleg ca tu esti ceva gen "Tony Yaa" ajungi destul de usor cu genunchiul la barbia adversarului
Daca tu esti cel din poze.. nu cred ca ai mai mult de 1.75 inaltime..
Asta insemnand ca  tu sa ii dai lu unu un genunchi in barbie.. trebuie sa ai o elasticitate fenomenala..
ori adversarul tau sa fie Adrian Copilu maslina..
Sau ai adversari da`ia fatalai.. care accept ca tu sa ii apleci sa ii lovesti cu genunchiu ..
Eu tot nu imi pot explica cum da`i tu cu genunchiu in barbie...Dar fie.. merci pt sfat.

Next.

Domnule Badboyblue
Citez: ""Băi, băieți.. calmați-vă. Asta vă trebuie dacă n-ați făcut armata! Nu mai sunteți bărbați!  Nu că eu aș fi făcut-o, dar măcar nu mă plâng.

Până acum vreo 6-7 ani mă credeam mare și tare, până am dat o "gorilă" de coleg cu capul de calorifer, în clasă. Scandal cu director, părinți, gata să fiu exmatriculat. De atunci nu mi-a mai trebuit. Sper să nu treceți și voi prin chestii de genul. Vedeți-vă de priorități, când întâmpinați dificultăți încercați să le combateți pe cale amiabilă.""

Mda si eu sunt de aceiasi parere.. Combateti pe cale amiabila..
Insa ..adesea nu exista cale amiabila..sau cel putin asa patesc eu ..
atunci cand intru intr-un scandal.. de obicei pic pe nepuse masa..
Baieti vin cu o traictori clara..
fara discuti ,adica vin dau si plec.
Insa ce sa putut evita am evitat..

Next
Domnule Aladin66

Citez: ""e normal sa iti fie frica daca nu ai luat bataie de la nimeni pana acum.""
Daca erai atent la inceput am zis ca practic karate..
Stai relax am loat destui pumni in gura.. coaste etc.
Insa o bataie organizata nu se compara cu una spontana..
Mai ales cand pici nevinovat intr-o altercatie.

#61
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Ai fost intr-o situatia cand trebuia sa te bati si ai evitat sau cum?

#62
Von_Mircea

Von_Mircea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.05.2007
In general pana prin clasa a 12-a te gandesti tot timpu la ,  "reputatie".
   Mi-a zis ala ca ma plezneste si eu nu am facut nimic, acuma toti zic ca-s fraier.
   Suna cunoscut? :)
   Mai tarziu o sa ai alte probleme mult mai fustrante , apar de obicei cu scarbiciul. Crezi ca rezolvi ceva cu bataia?
   Sa vezi cum e daca ai ghinionul sa lucrezi in ......"vanzari" spre exemplu.
   Ajungi cateodata acasa  , seara,  in 4 labe , cu nervii la pamant , ca nu-ti mai trebe nimic.  :w00t:
   Ce faci cand te ia sefu la 11 metrii si te face de cacao de fata cu toti colegii si colegele????
   Ii dai una si esti cool?   :nonobad:
   Nu cred ca trebuie sa mai intru in detalii la ce s-ar intampla in cazu asta nu?
   Astazi se mai bat numa pustanii si betivii prin birturi baruri si cluburi.
   Legea e destul de severa , asa si trebuie , altfel ar fi legea junglei !  
   Recunosc sunt si exceptii : la noi in firma s-o luat de cap zilele trecute  2 manipulanti , i-o linistit gestionaru rapid, 5 % , dupa program se umileau pt vreo 30 de lei la sefu.. :worthy:
   Daca tu asa te vezi , go on !!!!!
   Du-te la box ,  fa karate , fa sala , baga niste steroizi acolo sa te faci mare , ia-ti si o bara telescopica (adica daca ala are centura neagra si tu nu ai decat maro , ce faci ??, tre sa ai ceva in plus nu? ),  :naughty:
   O sa fi macio" iti zic eu, o sa te placa toate bagaboantele de la bloc , o sa te stie toti pustanii din cartier , daca pune unu mana pe fundu cosanzenei tale la disco' (ca e beat ca e prost ca "vrea sa ti-o fure") , i-o tai jos ce dreaq , tre sa dai un exemplu nu?   :cursing:
   Pana stalcesti un necunoscut (ceva fiu de stab') si auzi ca te cauta niste baieti cu sabii !  :death:
   Oricum intrebarea era : cum sa ....bate?
   O sa treaca de la sine , bataia e un fel de moda , se poarta mai mult prin liceu si trece cu varsta!

#63
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View PostVon_Mircea, on 28th June 2009, 18:45, said:

In general pana prin clasa a 12-a te gandesti tot timpu la ,  "reputatie".
   Mi-a zis ala ca ma plezneste si eu nu am facut nimic, acuma toti zic ca-s fraier.
   Suna cunoscut? :)
   Mai tarziu o sa ai alte probleme mult mai fustrante , apar de obicei cu scarbiciul. Crezi ca rezolvi ceva cu bataia?
   Sa vezi cum e daca ai ghinionul sa lucrezi in ......"vanzari" spre exemplu.
   Ajungi cateodata acasa  , seara,  in 4 labe , cu nervii la pamant , ca nu-ti mai trebe nimic.  :w00t:
   Ce faci cand te ia sefu la 11 metrii si te face de cacao de fata cu toti colegii si colegele????
   Ii dai una si esti cool?
   Nu cred ca trebuie sa mai intru in detalii la ce s-ar intampla in cazu asta nu?
   Astazi se mai bat numa pustanii si betivii prin birturi baruri si cluburi.
   Legea e destul de severa , asa si trebuie , altfel ar fi legea junglei !  
   Recunosc sunt si exceptii : la noi in firma s-o luat de cap zilele trecute  2 manipulanti , i-o linistit gestionaru rapid, 5 % , dupa program se umileau pt vreo 30 de lei la sefu.. :worthy:
   Daca tu asa te vezi , go on !!!!!
   Du-te la box ,  fa karate , fa sala , baga niste steroizi acolo sa te faci mare , ia-ti si o bara telescopica (adica daca ala are centura neagra si tu nu ai decat maro , ce faci ??, tre sa ai ceva in plus nu? ),  :naughty:
   O sa fi macio" iti zic eu, o sa te placa toate bagaboantele de la bloc , o sa te stie toti pustanii din cartier , daca pune unu mana pe fundu cosanzenei tale la disco' (ca e beat ca e prost ca "vrea sa ti-o fure") , i-o tai jos ce dreaq , tre sa dai un exemplu nu?   :cursing:
   Pana stalcesti un necunoscut (ceva fiu de stab') si auzi ca te cauta niste baieti cu sabii !  :death:
   Oricum intrebarea era : cum sa ....bate?
   O sa treaca de la sine , bataia e un fel de moda , se poarta mai mult prin liceu si trece cu varsta!
Aoloooo,vrei sa devina cocalar si sa manance mai multa bataie  :lol:

#64
Von_Mircea

Von_Mircea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.05.2007

View Postkosty91, on 28th June 2009, 20:25, said:

Aoloooo,vrei sa devina cocalar si sa manance mai multa bataie  :lol:


Cocalar  :w00t:
Am asistat si eu la parte-n parte , la : hai cu baietii" sa-i dam la ala , unu si-o angajat zilieri" , pt o executie in stil mafiot (pe un cartus de tigari!!!!) , acolo se reglau niste conturi.
Daca iti vezi de treaba ta rar cand se ia cineva de tine.
Sau in orasul asta si-a facut cuib batman????

#65
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View PostVon_Mircea, on 29th June 2009, 10:23, said:

Cocalar  :w00t:
Am asistat si eu la parte-n parte , la : hai cu baietii" sa-i dam la ala , unu si-o angajat zilieri" , pt o executie in stil mafiot (pe un cartus de tigari!!!!) , acolo se reglau niste conturi.
Daca iti vezi de treaba ta rar cand se ia cineva de tine.
Sau in orasul asta si-a facut cuib batman????

Stai in Craiova sau te crezi in filme?

#66
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
Si tu ce crezi, ca la Craiova se ia cineva de tine pe strasse din senin? Aia cu bube in cap tot intre ei se incaiera, relax.

#67
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
de obicei astia care se feresc de bataie din cate am vazut pe la TV, sunt cei mai "nebuni"... deoarece in momentul in care ei isi fac "curaj" sa dea, lovesc de multe ori, cateodata de prea multe ori. Ceea ce ii face sa loveasca sunt nervii, de care ei atunci cand lovesc isi fac si mai mult nervi(inloc sa se duca cum se intampla de obicei).

Pana la urma..eu zic sa ai grija sa nu ajungi un criminal.

Si cea mai buna "arma" e frica celorlalti fata de tine ;) . Oricum la varsta ta sa te dai mare in fata altora prin bataie mi se pare penibil :), asta se face printr-un caracter care se impune usor(trebuie sa fii increzator).

bafta la k1 !

#68
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
E ca atunci cand ai o arma. N-o scoti sa-i arati la unu' pe strada, "ba, eu sunt smecher, pleaca altfel ti-o iei". Il lasi sa-si faca de cap si cand a intrecut masura te aperi. Si de obicei ajungi in ziar. Oh well.

#69
Oneself2k

Oneself2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.08.2009
in 4 zile plec la tzara si m-au tot amenintat unii ca atunci cand ma prind acolo ma ard. Uhhh..tare-s curios ce se intampla. Ce sa fac?

#70
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004

View PostOneself2k, on 6th August 2009, 15:22, said:

Ce sa fac?
Cunilingus, citești poezii. Este o arta sa nu dai apa la moara pt toti "infirmii" anonimi.

De pilda acum citesc Paul Valery, iar adevărul mă eliberează  B)

http://img443.images...ulvalery017.jpg
http://img36.imagesh...ulvalery550.jpg
http://img199.images...ulvalery549.jpg

Edited by Mirovaia_Scorb, 06 August 2009 - 15:06.


#71
sergiudayro

sergiudayro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.09.2009
aveam si eu aceasta frica, pana cand s-a legat unu de varumeo mai mic si de prietenamea, i-am dat cateva calumea, iar acum nu ma mai tem, chiar am chef sa ma bat tot timpul

#72
Louie1987

Louie1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.01.2011
Salut am 23 ani. Vreau sa sti ca si eu am aceeasi teama si vreau sa spun ca am avut parte de , destula actiune in 23 ani dar mereu mi-a fost teama.
Din propria experienta iti spun ca este mai greu pana primesti primul pumn , paurma totul decurge de la sine ( te enervezi si nu mai judeci , vezi in fata ochilor negru )
Am facut 2 ani BOX , am avut si  meciuri   , lucrez cu fiare de cand ma stiu si ma mai duc si la sala de forte mai mereu .
Nu am un corp gen Coleman dar am o forta destul de mare si ultima oara dintr-un croseu , de stanga am culcat un cioban sa zic asa , destul de mare si facut gagiul.
Vreau sa-ti spun ca m-am speriat atat de tare de am uitat cum ma cheama pentru ca acel baiat si-a  revenit foarte greu. Eu eram  terminat am crezut ca asta e , gata sa dus pe apa sambetei viitorul meu ( imi spuneam eu )
Am avut  noroc ,  si-a revenit tipul! De atunci numai la asta ma gandesc de cate ori  ma mai supara cate unu , evit cat de mult pot sa ajung cu el la contact fizic.
Acel baiat pe care l-am lovit o cauta si eu il evitam de prea mult timp , nu s-a lasat el pana nu l-am lovit ( Era genu de om care credea ca este deasupra tuturor si este cel mai jmecher , etc...GAINARI la vremea respectiva )

Dupa ce  ti-am povestit una din intamplarile mele am sa-ti dau cateva sfaturi.

1.Daca vrei sa te aperi si cauti sa faci un sport pentru asta fa BOX , este unu din cele mai bune sporturi pentru bataie de strada ( O sa intelegi cand ve ajunge sa practici )
2.Mai lasa jocurile de calculator sau ce faci u si apucate sa tragi putin de fiare , nu o sa-ti prinda rau.
3.Cea mai buna aparare este atacul.
4.Toata chestia cu frica este psihica , eu nici acum nu am scapat de ea , nici la ora actuala si chiar ma pot baza pe mine!! Eu sunt pe sistem nervos si in momentul respectiv trec peste acea frica.

5.Cel mai de pret sfat al meu este sa eviti BATAIA , cat de mult poti  tu evita.

Te salut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate