Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

inmatriculare cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
serrano

serrano

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.02.2007
am o masina cu numere rosii valabile inca doua saptamani. programare la rar am abia in luna octombrie. va trebui sa stau pe dreapta o luna.
1. va trebui sa platesc vreo taxa ca sa nu am probleme la rar si politie ca imi sunt expirate numerele? bineinteles masina va merge pe platforma.
eu am inteles ca in acele 30 de zile cu numere rosii trebuie sa fac inmatricularea. nu eu sunt de vina ca cei de la rar nu sunt rapizi

dupa rar, va trebui sa ma duc la politie cu dosarul pt inmatriculare definitiva. nu am brieful mic, doar brieful mare si CVC. am mai intalnit o persoana in situatia mea si a zis k dosarul i sa trimis la bucuresti pentru expertize, si inca nu a primit nici un raspuns. nu inteleg la ce au nevoie de brieful mic.

2. stie cineva care este procedura in cazul in care dosarul se trimite la bucuresti?
3. e posibil sa se raspunda negativ si masina sa nu se mai poata inmatricula?
4. cat poate dura pana la acel raspuns?
5. se mai poate elibera numere rosii in acea perioada din moment ce toate taxele sunt platite?

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,082
  • Înscris: 24.02.2006
1. nu o sa ai de patit nici o taxa. nu esti obligat sa inmatriculezi masina in cele 30 de zile. brief-ul mic e echivalentul talonului de la noi si mi se pare ca pe el scrie ca masina a fost radiata in strainatate
2.
3. e posibil sa descoperi ca masina nu a fost radiata in tara de origine. in cel mai rau caz o sa descoperi ca masina a fost furata.
4.
5. nr rosii se elibereaza pentru o perioada de maxim 90 de zile. pentru al 2-lea set de numere rosii (deci dupa primele 30 de zile) trebuie sa ai platita taxa de prima inmatriculare.

#3
Mannion

Mannion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.07.2006
1. De ce nu ai brieful mic? Nu ti l-a dat sau l-ai pierdut? Oricum, din cate stiu poti sa declari pe propria raspundere la notar ca este pierdut si s-ar putea sa poti inmatricula asa. Faza cu Bucurestiul mi se pare o prostie ca sa chinuie oamenii.
2 + 4. Nu stiu.
3. De unde ai masina, din ce tara?
5. Poti sa iei nr rosii pana la 90 de zile in total, fara sa platesti taxa de poluare, pt ca taxa o platesti de-abia dupa ce treci cu masina prin RAR. Tocmai asta era problema multora, aveau programare la RAR dupa ce le expirau nr rosii de 30 de zile si de aceea s-a dat ordonanta pt numerele rosii pana la 90 de zile.

#4
carra_verona

carra_verona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 16.06.2008
sorry, am postat gresit aici

Edited by carra_verona, 09 September 2008 - 10:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate