Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

tip somatic

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Ala ti-l faci tu dupa cum ti-e mai bine.Apuca-te si citeste cate ceva pe internet ca nu iti da nimeni mura-n gura.

#56
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postdj_mikiel, on Aug 26 2008, 21:23, said:

Si cam care ar mai fi bune ? Buget = oricat :P sa imi spuneti doar ce sa iau..daca e sa iau mai multe :P Vreau pentru masa musculara si fara grasime :P adica sa se puna doar masa :|

Incearca HP-100 de la ASN sau WGS de la Optimum.

#57
iulianvalentin

iulianvalentin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 11.06.2008

View Postdj_mikiel, on Aug 27 2008, 22:02, said:

ok.. si un program ai putea sa imi dai ;p ?
Luni: spate, trapez si abdomen
marti: piept si umeri
miercuri -pauza
joi: picioare, abdomen
Vineri: brate
Cate serii si cate repetari intreaba si tu pe prietenul tau, de preferinta tot el sa te si asigure daca zici ca e mai experimentat.

#58
dj_mikiel

dj_mikiel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 07.06.2007
Prietenul meu imi face programul cam asa :

Ziua 1 : Piept cu biceps
Ziua 2 : Spate cu triceps
Ziua 3 : Umeri cu trapez
Ziua 4 : Picioare si abdomen

Bine..am scris asa ca le scriu dintr`un sms.. noi facem pauza cam la 2-3 zile.. pauza de 1..si abdomen nu facem doar in ziua 4 mai facem si in alte zile..depinde cum putem :P adica daca putem..ideea e dupa fiecare zi de sala sa facem un abdomen dar nu ne prea merge :P

Proteine cand ajung in oras (sunt la munte) o sa vad eu poate o sa iau milk&egg cum ai zis tu sau vad eu ce mai are nenea aia pe acolo..

Aaa..si noi facem asa : 3 serii a cate 12 repetari :P
Si ridic dupa regula "piramida" de ex : bag 40 kg..trag..prima serie fac 13 sa zicem..deci e ok..a 2`a serie bag 50 daca am putut sa fac 12 acolo..fac 8 cu 50..deci raman la 50 :P

E bun programul nostru :) ?>

#59
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Da, este ok.

#60
dj_mikiel

dj_mikiel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 07.06.2007

View Postherren, on Aug 29 2008, 20:52, said:

Da, este ok.

ok..mai astept si alte pareri :P a lu adi,iulian si valy :P

#61
rugby15

rugby15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 08.08.2007

View Postdj_mikiel, on Aug 29 2008, 21:35, said:

ok..mai astept si alte pareri :P a lu adi,iulian si valy :P


OFF TOPIC

Edited by adi185, 29 August 2008 - 21:33.


#62
piatra_elfa

piatra_elfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 27.05.2008

View Postdj_mikiel, on Aug 29 2008, 19:46, said:

Prietenul meu imi face programul cam asa :

Ziua 1 : Piept cu biceps
Ziua 2 : Spate cu triceps
Ziua 3 : Umeri cu trapez
Ziua 4 : Picioare si abdomen



E bun programul nostru :) ?>


eintre ce zile de antrenament faci pauza?

#63
iulianvalentin

iulianvalentin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 11.06.2008
Zilele 3 si 4 sunt ok. dar 1 si 2 sunt cam ingramadite, practic ai brate piept si spate in 2 zile consecutive, daca vrei sa pastrezi programul acesta fa pauza intre primele doua zile, sau poti sa inlocuiesti ziua 1 cu 4. In orice caz trebuie sa existe pauza intre grupele apropiate altfel  faci supraantrenament, care de obicei nu duce la rezultate bune.

#64
raduhulubas

raduhulubas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 24.02.2008
Judecand dupa inaltime, greutate, poze si oase -
Esti un ectomorf care a avut abuzuri alimentare si s-a ingrasat, ca tot voiai tipul somatic.

View Postdj_mikiel, on Aug 29 2008, 19:46, said:

Prietenul meu imi face programul cam asa :

Ziua 1 : Piept cu biceps
Ziua 2 : Spate cu triceps
Ziua 3 : Umeri cu trapez
Ziua 4 : Picioare si abdomen

Bine..am scris asa ca le scriu dintr`un sms.. noi facem pauza cam la 2-3 zile.. pauza de 1..si abdomen nu facem doar in ziua 4 mai facem si in alte zile..depinde cum putem :P adica daca putem..ideea e dupa fiecare zi de sala sa facem un abdomen dar nu ne prea merge :P

Proteine cand ajung in oras (sunt la munte) o sa vad eu poate o sa iau milk&egg cum ai zis tu sau vad eu ce mai are nenea aia pe acolo..

Aaa..si noi facem asa : 3 serii a cate 12 repetari :P
Si ridic dupa regula "piramida" de ex : bag 40 kg..trag..prima serie fac 13 sa zicem..deci e ok..a 2`a serie bag 50 daca am putut sa fac 12 acolo..fac 8 cu 50..deci raman la 50 :P

E bun programul nostru :) ?>
Normal ca nu va merge!! .. abdomenul e o grupa ca oricare alta .. e tot o grupa de muschi.La sala tu distrugi tesuturile musculare, iar ele cresc cand se refac prin o suplinire de tesut, ei fiind `socati` de antrenament. Cum sa creasca daca tu nu lasi abdomenul sa se refaca ? Te-ai gandit la asta ?
Toti incepatorii alearga dupa abdomen dar .. ce e prea mult strica se aplica si in culturism.

Edited by raduhulubas, 12 September 2008 - 00:14.


#65
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Dupa o discutie cu @ciutacu de acum cateva luni, m-am hotarat sa ma apuc si eu de sala,  deoarece asa pot sa mai ma pregatesc si pentru BAC (il dau la sport), si in plus, pentru mine, pentru sanatatea mea, ca de obicei nu prea fac miscare/sport deloc.

Am 18 ani, intaltime ~1,75m (cred), si 65kg. Nu am mai facut niciodata sala, si as vrea sa stiu ce tip somatic sunt, pentru a putea alege si un anumit program potrivit mie (din cate am vazut programul de la sala depinde de tipul somatic... daca nu e asa, corectati-ma). :)

In afara de datele de mai sus, pun si cateva poze, poate sunt de ajutor:
poza 1
poza 2

Daca puteti sa ma ajutati si cu un sfat de program (banuiesc ca unul de 5 zile ar fi potrivit), as fi tare multumit! :) Cat despre alte lucruri gen suplimente, etc. banuiesc ca nu este topicul potrivit sa intreb. :)

Edited by d4m4g3, 12 October 2008 - 21:29.


#66
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
3 zile pe saptamana sunt super suficiente!!!

#67
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Mersi pentru raspuns, dar... la restul ai putea sa ma lamuresti? :)
Nu de alta, ca am mai citit si pe aici, si pe diferite site-uri, dar din teorie asa, nu stiu ce si cum mi s-ar potrivi, pe cand anumite persoane care practica si cunosc, stiu ce e mai bine. :)

#68
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postd4m4g3, on Oct 13 2008, 13:38, said:

Mersi pentru raspuns, dar... la restul ai putea sa ma lamuresti? :)
Nu de alta, ca am mai citit si pe aici, si pe diferite site-uri, dar din teorie asa, nu stiu ce si cum mi s-ar potrivi, pe cand anumite persoane care practica si cunosc, stiu ce e mai bine. :)
incearca diferite antrenamente, gasesti pe net o gramada, dar 3 zile ajunge, incerca tot ce poti , si dupa ceva timp o sa vezi ce ti se potriveste cel mai bine(asta in ani de zile).

#69
vladutsz

vladutsz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.09.2009
salut. ma intereseaza si pe mine ce tip somatic am, sa stiu de ce tip de antrenament sa ma apuc. am 1,82 si 92 de kg(la 20 ani). am fost dintotdeauna mai gras, dar de cand m-am lasat de sport acu 3 ani am pus mai mult si vreau sa dau jos kg in plus. la efort fizic, de genu ridicat, exercitii sala( piept, biceps etc) obosesc destul de greu, dar la alergare obosesc destul de repede. ms  :D... si inca un lucru de care as vrea sa scap si poate imi puteti recomanda niste exercitii e pentru colacei.

Edited by vladutsz, 26 November 2009 - 10:23.


#70
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Pai, ce vrei sa obtii in urma antrenamentului?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate