Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Un sfat juridic

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
atech

atech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 26.07.2004
In cateva zile vreau sa achit taxa de rezervare pentru un apartament intr-un complex rezidential nou.
Sunt cateva lucruri care ma nelinistesc, dar totodata oferta imi convine, este vorba de ~100.000 de euro in zona cartierului ANL Brancusi pentru 2 camere 60 mp utili plus balcon de 10mp.

Ce ma nelinisteste:
1. Terenul este proprietate PF.
2. Contractul se incheie intre mine si firma la care este administrator PF.
3. Intre firma si PF exista un contract de Superficie pentru terenul respectiv.
4. Conform contractului firma se obliga sa vanda si cota parte din teren pe langa alte cote parti.
5. Pe mfinante.ro firma nu are rulaj prea mare si este infiintata in anul 2005.
6. Beneficiarul proiectului pare a fi PF din planurile vazute de mine.

Proiectul este destul de mare, fiind vorba de 3 blocuri.

Vreau parerea cuiva care se pricepe si stie ce spune.

Multumesc anticipat!

#2
eusebiudumitru

eusebiudumitru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.09.2008

View Postatech, on Aug 14 2008, 20:56, said:

In cateva zile vreau sa achit taxa de rezervare pentru un apartament intr-un complex rezidential nou.
Sunt cateva lucruri care ma nelinistesc, dar totodata oferta imi convine, este vorba de ~100.000 de euro in zona cartierului ANL Brancusi pentru 2 camere 60 mp utili plus balcon de 10mp.

Ce ma nelinisteste:
1. Terenul este proprietate PF.
2. Contractul se incheie intre mine si firma la care este administrator PF.
3. Intre firma si PF exista un contract de Superficie pentru terenul respectiv.
4. Conform contractului firma se obliga sa vanda si cota parte din teren pe langa alte cote parti.
5. Pe mfinante.ro firma nu are rulaj prea mare si este infiintata in anul 2005.
6. Beneficiarul proiectului pare a fi PF din planurile vazute de mine.

Proiectul este destul de mare, fiind vorba de 3 blocuri.

Vreau parerea cuiva care se pricepe si stie ce spune.

Multumesc anticipat!prietene....de ce vrei sa nu mai poti dormi noaptea?ptr ca iti ofera vre un pretz avantojos?nimic la pretz avantajos nu o sa fie bun.....asculta ce iti spun....am construit in bucuresti [ptr mine]si stiu cum se construieste....daca nu e ptr tine personal si ptr vinzare..............DUMNEZEU CU MILA!.....nici nu vrei sa stii pe ce o sa dai banii....Toti care veneau sa imi faca cite ceva la vila ma intrebau: e ptr vinzare?sau ptr tine?.....ca in cazul in care e ptr vinzare.....nu mai are rost sa pui asta ....sa faci asta sau etc.....ca pierzi bani.....pune din asta si din asta.....si gata....ca nu stie nimeni.....asa ca mai gindestete.......si nu lua nimic dupa plan.....daca iei ceva.....ia ceva gata.....si sa aiba foto cu detalii.....cum am eu....ptr orice.....absolut orice detaliu....caci daca nu au nimic de ascuns.....ar trebui sa faca foto si sa le aibe!


View Postatech, on Aug 14 2008, 20:56, said:

In cateva zile vreau sa achit taxa de rezervare pentru un apartament intr-un complex rezidential nou.
Sunt cateva lucruri care ma nelinistesc, dar totodata oferta imi convine, este vorba de ~100.000 de euro in zona cartierului ANL Brancusi pentru 2 camere 60 mp utili plus balcon de 10mp.

Ce ma nelinisteste:
1. Terenul este proprietate PF.
2. Contractul se incheie intre mine si firma la care este administrator PF.
3. Intre firma si PF exista un contract de Superficie pentru terenul respectiv.
4. Conform contractului firma se obliga sa vanda si cota parte din teren pe langa alte cote parti.
5. Pe mfinante.ro firma nu are rulaj prea mare si este infiintata in anul 2005.
6. Beneficiarul proiectului pare a fi PF din planurile vazute de mine.

Proiectul este destul de mare, fiind vorba de 3 blocuri.

Vreau parerea cuiva care se pricepe si stie ce spune.

Multumesc anticipat! daca te mai pot ajuta cu ceva id ul meu pe mess este sibidumitru[nu locuiesc in romania]


#3
b-u-z-y-8

b-u-z-y-8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.12.2008
Am o problema cu romtelecomul.Dupa 6 luni mi-a venit o factura de 1600 lei cu termen de plata pana pe data de 29.dec.2008, am anuntat acum 6 luni ca plecam din tara si renuntam la servicii si mi s-a spus ca se va inchide linia telefonica.Ce se va intampala daca nu achit factura pana la sfarsitul lunii ianuarie?

#4
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Daca nu detineti o dovada privind rezilierea contractului/inchiderea liniei telefonice va trebui sa platiti factura. Mii de persoane au avut aceeasi problema cu alti operatori de telefonie fixa/mobila/cablu.
Ati luat legatura cu cei de la Romtelecom?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate