Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Care este cea mai buna oferta la TV digital prin satelit?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007

View PostThe_Mack, on Aug 15 2008, 00:11, said:

bun deci in cursa au ramas decat trei si anume:

dolce, focus, boom.

Dintre astia care e cel mai bun si care e cel mai prost dpdv calitate semnal, putere, calitate imagine etc (adik achestiile tehnice) ca referitor la canale toate au la fel cu + la boom ptr. cele proprii, dar care am auzit ca oricum sunt de umplutura.
Toate au calitate semnal OK! difera doar grila de programe/nr. tv-urilor la care pot fi vizionate programele diferit,si pretul ab. acum ramana sa te hotaresti singur ce alegi.

#20
smv167

smv167

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 01.02.2006
Calitate imagine : un minus ( mic ) pentru Akta
Calitate/putere semnal : nicio deosebire esentiala .
Orice altceva sint birfe :D

#21
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

View PostThe_Mack, on Aug 15 2008, 00:11, said:

bun deci in cursa au ramas decat trei si anume:

dolce, focus, boom.

Dintre astia care e cel mai bun si care e cel mai prost dpdv calitate semnal, putere, calitate imagine etc (adik achestiile tehnice) ca referitor la canale toate au la fel cu + la boom ptr. cele proprii, dar care am auzit ca oricum sunt de umplutura.
1. Dolce
2. Boom
3. Focus

#22
The_Mack

The_Mack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 16.02.2007
iar ca pret (abonament si extra receiver) clasamentul:

1.focus
2.boom
3.dolce

????????

grea alegere

#23
smv167

smv167

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 01.02.2006
Cumpara kitul Focus , este singurul care are receiver ce poate si altceva ( si chiar merita cumparat :D ) ; pretul abo este pentru romani iar modul de plata este bestial ( platesti cind vrei - poti face chiar pauza in abonament  :D si platesti ce vrei oricind ) plus ca aici legal nu o sa ai facturi :D .
Uitate de curiozitate la sticky si vezi ce scirboasa relatie poti avea cu'n provider !

Edited by smv167, 15 August 2008 - 10:39.


#24
The_Mack

The_Mack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 16.02.2007
cel mai eftin abonament corect - dar si cea mai subtire grila de programe. pana la urma nu asta este problema ptr.ca in principal sunt 10 - 12 programe pe care le urmaresti iar restul sunt de umplutura; problema este ce se va intampla cu Focus in continuare - in ritmul in care merge grupul UPC in tara nu prea ii vad foarte bine...........si parca nu vreau sa ma leg de un provider care nu mai face nimik, care nu are in plan nimik nou pentru clienti, care se complace sa se scalde in balta ordinara in care este (cum face UPC la ora actuala)

Edited by The_Mack, 15 August 2008 - 11:02.


#25
smv167

smv167

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 01.02.2006
eu pot evalua oferta unui provider sub aspect tehnic si comercial ; la nastrusnicii nu m'amestec .

#26
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View PostThe_Mack, on Aug 15 2008, 12:01, said:

cel mai eftin abonament corect - dar si cea mai subtire grila de programe. pana la urma nu asta este problema ptr.ca in principal sunt 10 - 12 programe pe care le urmaresti iar restul sunt de umplutura; problema este ce se va intampla cu Focus in continuare - in ritmul in care merge grupul UPC in tara nu prea ii vad foarte bine...........si parca nu vreau sa ma leg de un provider care nu mai face nimik, care nu are in plan nimik nou pentru clienti, care se complace sa se scalde in balta ordinara in care este (cum face UPC la ora actuala)


daca nu iti place de nimeni de la noi, fa un abo la SKY sau PREMIERE

Edited by amadeus79, 15 August 2008 - 11:18.


#27
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007

View Postamadeus79, on Aug 15 2008, 12:18, said:

daca nu iti place de nimeni de la noi, fa un abo la SKY sau PREMIERE
Absolut corect!

#28
The_Mack

The_Mack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 16.02.2007
eeeeeee hai ca nu's chiar asa de pretentios - incerc doar sa ma documentez foarte bine ca sa fiu in masura sa iau cea mai buna decizie. mai ales ca nu vreau sa am batai de cap mai tarziu - asta e tot - sa nu intelegeti gresit curiozitatea mea.

#29
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View PostThe_Mack, on Aug 15 2008, 12:43, said:

eeeeeee hai ca nu's chiar asa de pretentios - incerc doar sa ma documentez foarte bine ca sa fiu in masura sa iau cea mai buna decizie. mai ales ca nu vreau sa am batai de cap mai tarziu - asta e tot - sa nu intelegeti gresit curiozitatea mea.
La oricare din operatorii DTH made in ro vei avea bataie de cap .u zic saalegi totusi Boom in contextul in carevrei sa urmaresc posturile tv intr-un cadru legal si sa ai canale cat de cat :D

View Postamadeus79, on Aug 15 2008, 12:18, said:

daca nu iti place de nimeni de la noi, fa un abo la SKY sau PREMIERE


de ce nu D+,CABO sau Polsat? :lol:

#30
manoxa

manoxa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 30.11.2005

View PostThe_Mack, on Aug 15 2008, 12:43, said:

eeeeeee hai ca nu's chiar asa de pretentios - incerc doar sa ma documentez foarte bine ca sa fiu in masura sa iau cea mai buna decizie. mai ales ca nu vreau sa am batai de cap mai tarziu - asta e tot - sa nu intelegeti gresit curiozitatea mea.

Poti sa-ti faci foarte multe calcule dar din pacate trebuie sa le iei in calcul datele prezente. Previziuni despre viitor clare e foarte greu de facut.
Unii au intrat pe piata cu un bum de singur DTH adevarat, altii cu o oferta aparent dulce, altii se focuseaza pe plata flexibila, altii pe maximum de programe fta.
Din pacate niciunul nu a ridicat stacheta si nici nu a evoluat conform asteptarilor. Dupa cum vad eu e o stagnare pe piata.
Eu personal (la tara) am focus pt ca nu ma intereseaza decat 7 luni pe an si sunt singura alegere.

#31
smv167

smv167

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 01.02.2006

View Postdoktorofsat, on Aug 15 2008, 12:50, said:

de ce nu .....?
:P  http://www.lyngsat.c...s/digitalb.html
:P  http://www.lyngsat.c...ges/bisab3.html

#32
The_Mack

The_Mack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 16.02.2007
in urma analizarii parerilor voastre si a ofertelor prezente, cred ca in proportie de 80% o sa merg pe Focus.

am exclus intr-un final dolce si boom ptr. urmatoarele considerente:
- dolce constrans sa fac abonament de voce la romtelecom, personal nu am nevoie de telefon fix in casa, in schimb este o optiune foarte buna ptr. parintii mei care deja au o linie romtelecom (pacat ca pe linia lor de voce nu cred ca pot sa iau eu echipamentul dolce si abonamentul redus si sa-l montez la mine acasa)  :D
- boom mi se par cei mai scumpi dintre toti si daca scazi cele 6 canale proprii (care am auzit de la voi ca nu prea fac mare lucru) ramai cu 30 de canale.

sper decat ca cei de la focus sa nu fie chiar asa de slabi la partea tehnika fata de restul si sa nu am probleme cu semnal sau claritatea imaginii.

astept si parerile voastre despre rationamentul meu.

#33
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostThe_Mack, on Aug 15 2008, 19:31, said:

am exclus intr-un final dolce si boom ptr. urmatoarele considerente:
- dolce constrans sa fac abonament de voce la romtelecom, personal nu am nevoie de telefon fix in casa, in schimb este o optiune foarte buna ptr. parintii mei care deja au o linie romtelecom (pacat ca pe linia lor de voce nu cred ca pot sa iau eu echipamentul dolce si abonamentul redus si sa-l montez la mine acasa)  :D
- boom mi se par cei mai scumpi dintre toti si daca scazi cele 6 canale proprii (care am auzit de la voi ca nu prea fac mare lucru) ramai cu 30 de canale.

sper decat ca cei de la focus sa nu fie chiar asa de slabi la partea tehnika fata de restul si sa nu am probleme cu semnal sau claritatea imaginii.

astept si parerile voastre despre rationamentul meu.
O analiza de nota 10. Mai ales vederea pragmatica la boom (in sfarsit cineva..)
Calitatea imaginii: Nu pune prea mare incredere in analizele fine de pe forum. Eu il am p-ala cel mai praf cica (digi) si pe un crt 55cm mi se pare impecabila imaginea, chiar si pe A3 :P

P.S. Ce te opreste sa instalezi gratis echipamentul dolce la parintii tai, dupa care sa-l muti la tine acasa?

#34
tic2000

tic2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 07.12.2007
Probabil analizele fine nu se fac pe un CRT, dar tu poate analizezi si sunetul 5.1 pe boxele tv-ului si ai sa remarci ca in ciuda analizelor fine, stereo sau 5.1 se aude la fel.
Tinand cont ca el a cerut imaginea buna, pretul nefiind cel mai important factor, nu cred ca se va uita pe CRT.
In momentul cand eu eram in etapa in care e The_Mack acum am plecat exact de la acelasi principiu, ceva bun, flexibil in ceea ce priveste receptoarele si nici in un caz Digi din aceleasi motive. Imi pare rau sa o spun ca, dupa ce am citit forumurile m-am convins ca aveam dreptate sa ignor acest furnizor si sa ma indrept spre oricare altul.

#35
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Posttic2000, on Aug 15 2008, 20:27, said:

Imi pare rau sa o spun ca, dupa ce am citit forumurile m-am convins ca aveam dreptate sa ignor acest furnizor si sa ma indrept spre oricare altul.
Felicitarilor forumurilor in cazul asta ca te-au indreptat spre decizia corecta

#36
tic2000

tic2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 07.12.2007
Nu merita ele felicitarile, am inceput sa le citesc dupa ce luasem deja decizia si eram abonat, dar am avut o multumire personala ca nu m-am inselat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate