Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Carver

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
vine frigul acusi, moment in care multi se inghesuie in masini..si astfel traficul va deveni de tot rahatul. si aici intreb eu ce vehicule se descurca mai usor prin trafic, la fel de usor sa zicem ... ca o motocicleta?! Pana acuma, ca solutii teoretice eu unul stiu de:
http://www.carver-wo.../Index.asp?nc=1 ... cam scump totusi
si
http://en.wikipedia.org/wiki/Peel_P50 ... teoretic nu se mai fabrica, dar se mai pot face modele la comanda.

De altfel, pot lua, sa zicem, un motor de la o motocicleta, sa-l lipesc la un cadru cu 3 roti, sa-l omologhez si sa circul cu el?

#2
mr_know_it_all

mr_know_it_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 14.09.2006
Attached File  6823_20020751449.jpg   42.54K   70 downloads

Da, Can-Am Spyder.

Am incercat-o acum cateva luni. Are motor de 900 si ceva, 0-100 in 4.6 secunde si in US costa 15,000 USD. Merita banii? Dupa mine nu, nici pe departe. De ce?

1. Nu ai manevrabilitatea unei motociclete - e peste masina, dar nu cu foarte mult, departe de motocicleta
2. Nu ai performantele unei motociclete la aceiasi bani, nici pe departe (desi este peste majoritatea masinilor)
3. dupa ce ii dai a treia, devine moale, nu se mai infige ca un motor
4. cand vine vb de protectia la accident, esti la fel de expus ca pe o motocicleta.

Spuneai de sezonul rece, pe zapada si frig te duci la sv pe triciclu?

Edited by mr_know_it_all, 23 July 2008 - 01:24.


#3
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
can-am-ul nu are acoperis ... celelalte au

#4
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Vine frigul, eventual cu niste polei, si aia cu suvuri isi vor face loc peste peel-uri sau carver-uri.  :naughty:
Solutia la trafic e transportul in comun. Lasam masinile acasa si mergem cu autobuzul. Pentru descurcat usor intrafic sunt 2 solutii foarte bune: locul 2 - bicicleta, locul 1 - pejosul. Ambele cu multe avantaje.

#5
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
tot pe acelasi principiu pot sa imi sparg capul daca merg pe polei, sau daca nenea cu suv-ul nu e atent. Cat despre transportul in comun, iti poti da seama cat e de oribil cand il folosesti si vrei sa fugi de el, de statul aiurea in statie, de pericolele la care se expune buzunarul tau sau chiar si sanatatea prin mijloacele de transport lipsite de igiena. Pejosul pe mine unul nu ma deranjeaza, nu sunt genul care merge 50 de m cu masina, dar nici nu fug prin oras cand tre' sa ma grabesc si sa fac 5 km in 15 minute

#6
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Teoretic sunt sigur ca poti, practic ai timpul si banii care sa merite efortul asta? Crezi ca aia de la RAR te lasa sa scapi asa de usor?

#7
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
banda rulanta pentru pietoni acoperita. ca un tub. eventual transparent.
ieftin si eficient. 15-20km/h
impartita pe segmente de cate o statie si cu senzor sa nu merga de aiurea in tot orasul.
trecerea de pe un segment pe altul aproape ca nu o simti, fara ca banda sa se opreasca.

stiu si cum sa te dai jos de pe asa ceva  fara sa ai nevoie de vreo abilitate speciala ca sa nu iti rupi gatul si fara sa incetineasca banda deloc. asta bineinteles ca nu o zic cum  :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate