Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Nemultumiri Radio - TV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#37
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
Sunt atat de penibili, e atat de evident ceea ce fac, nu stiu cum se suporta...cred ca pt un salariu unii ar face orice   :icecream:

Eu ma uit la ei pt ca ma amuza, oricum ma uit sporadic...

View Post-Dorin-, on 1st May 2010, 14:11, said:

Ți-am mai zis să stai liniștit ! Guvernul are o surpriză pentru tine: nu e nevoie de Antena 3 sau Realitatea tv să-l discrediteze, se discreditează singur în fiecare zi ! ! !
Pt mine, o surpriza? Nu cred prietene !
Eu sunt bine acum, am fost bine si inainte...nu am avut parte de nicio criza si lucrez in domeniul privat, deci nu, ai gresit adresa

Sper ca cei de la STAT sa aiba niste surprize, m-as bucura !

Toata ziua auzi la TV "romanii sunt suparati pe guvern...au grija zilei de maine"...nu am grija zilei de maine, nu sunt bogat dar am suficient pt a nu ma gandi cu grija la viitor si nici oamenii pe care ii cunosc personal nu au aceasta grija, criza e la tv

Edited by Kint, 01 May 2010 - 13:25.


#38
-Dorin-

-Dorin-

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 22.05.2009

View PostKint, on 1st May 2010, 14:15, said:

Pt mine, o surpriza? Nu cred prietene !
Eu sunt bine acum, am fost bine si inainte...nu am avut parte de nicio criza si lucrez in domeniul privat, deci nu, ai gresit adresa

Sper ca cei de la STAT sa aiba niste surprize, m-as bucura !

Toata ziua auzi la TV "romanii sunt suparati pe guvern...au grija zilei de maine"...nu am grija zilei de maine, nu sunt bogat dar am suficient pt a nu ma gandi cu grija la viitor si nici oamenii pe care ii cunosc personal nu au aceasta grija, criza e la tv
Și eu lucrez tot în domeniul privat .... dar e prea mult să afirmi că ... criza e doar la Tv. Sincer ! În țară e chiar jale !
Eu nu sunt genul care să mă bucur când alții au probleme - mă rog, marea majoritate dintre cei menționați de tine, cu excepția celor numiți politic - sunt genul care se bucură când guvernul își face treaba eficient și se regăsește în nivelul de trai al fiecăruia.

#39
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009

View Post-Dorin-, on 1st May 2010, 14:37, said:

Și eu lucrez tot în domeniul privat .... dar e prea mult să afirmi că ... criza e doar la Tv. Sincer ! În țară e chiar jale !
Eu nu sunt genul care să mă bucur când alții au probleme - mă rog, marea majoritate dintre cei menționați de tine, cu excepția celor numiți politic - sunt genul care se bucură când guvernul își face treaba eficient și se regăsește în nivelul de trai al fiecăruia.

Pt mine si pt multi altii, pt majoritate, criza e doar la tv !

Am acelasi salariu, TVA-ul e acelasi, preturile sunt aproximativ la fel ca inainte de criza, nu ma afecteaza criza


Nu vad in jurul meu disperarea propovaduita zilnic la TV...

Dacat te uiti la RTV si Antena 3 te gandesti daca sa mai iesi din casa, transmit o imagine de haos, de anarhie dar terasele si barurile sunt pline, la piata lumea face cumparaturi, hypermaket-urile au clienti, lumea merge la gratare...deci unde e criza?

Care e diferenta dintre ceea ce se intampla astazi de 1 Mai si 1 Mai 2008 (cand PNL guverna si economia "duduia")?


P.S.
Sunt alti oameni pe care ii afecteaza, care si-au pierdut casele, slujbele, iubitele (femeile te parasesc daca n-ai bani), etc
M-as bucura sa vad niste bugetari de aia care spuneau ca "la stat serviciul e sigur" cum isi cauta de lucru la privat...

Edited by Kint, 01 May 2010 - 13:53.


#40
-Dorin-

-Dorin-

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 22.05.2009

View PostKint, on 1st May 2010, 14:42, said:

Pt mine si pt multi altii, pt majoritate, criza e doar la tv !

Am acelasi salariu, TVA-ul e acelasi, preturile sunt aproximativ la fel ca inainte de criza, nu ma afecteaza criza


Nu vad in jurul meu disperarea propovaduita zilnic la TV...

Dacat te uiti la RTV si Antena 3 te gandesti daca sa mai iesi din casa, transmit o imagine de haos, de anarhie dar terasele si barurile sunt pline, la piata lumea face cumparaturi, hypermaket-urile au clienti, lumea merge la gratare...deci unde e criza?

Care e diferenta dintre ceea ce se intampla astazi de 1 Mai si ce era in 2008 de 1 Mai (cand PNL guverna si economia duduia)?


P.S.
Sunt alti oameni pe care ii afecteaza, care si-au pierdut casele, slujbele, iubitele (femeile te parasesc daca n-ai bani), etc
M-as bucura sa vad niste bugetari de aia care spuneau ca "la stat serviciul e sigur" cum isi cauta de lucru la privat...
Scuză-mă, pe ce lume trăiești ? Dacă pe tine nu te-a afectat criza și nici nu-ți doresc să te afecteze, sincer, asta înseamnă că nu avem criză și milioane de oameni (...!) care nu știu ce le rezervă ziua de mâine ? Ai idee în ce stare se află economia României azi ? Să nu-mi spui că ești din București sau mai știu eu ce oraș mai important economic !?
Indirect prietene, dacă sectorul bugetar va intra în criză - ceea ce se va întâmpla în toamna acestui an - și tu vei intra în criză ! Și eu voi intra în criză ! Noi toți vom intra în criză ! Înțelegi ? E criza României, ce indirect va conduce la un posibil colaps economic și mai ales financiar ... în toate sectoarele ... !

Edited by -Dorin-, 01 May 2010 - 14:12.


#41
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009

View Post-Dorin-, on 1st May 2010, 15:03, said:

Scuză-mă, pe ce lume trăiești ? Dacă pe tine nu te-a afectat criza și nici nu-ți doresc să te afecteze, sincer, asta înseamnă că nu avem criză și milioane de oameni (...!) care nu știu ce le rezervă ziua de mâine ? Ai idee în ce stare se află economia României azi ? Să nu-mi spui că ești din București sau mai știu eu ce oraș mai important economic !?
Indirect prietene, dacă sectorul bugetar va intra în criză - ceea ce se va întâmpla în toamna acestui an - și tu vei intra în criză ! Și eu voi intra în criză ! Noi toți vom intra în criză ! Înțelegi ? E criza României, ce indirect va conduce la un posibil colaps economic și mai ales financiar ... în toate sectoarele ... !

Prietene nu intelegi ca pe mine nu m-a afectat criza ? Eu nu cunosc oameni afectati de criza !

Esti afectat de criza cand iti pierzi serviciul ...cati oameni au ramas fara serviciu atatia au fost afectati de criza, sute de mii?!

Ce treaba am eu cu sectorul bugetar, de ce m-ar interesa pe mine sectorul bugetar, cum sa ma afecteze ?

P.S. Nici ziarele nu se lasa mai prejos...

Ia uite-i pe astia de la Gandul cum abereaza: "Protest de amploare organizat de PSD în București. 10.000 de oameni..."

:ciocan:

Astia de la Gandul cred ca s-au uitat la tv, au vazut imaginile din Grecia si au zis ca e in Romania...s-au apucat de scris


http://www.gandul.in...nguinul-6079956

Edited by Kint, 01 May 2010 - 14:33.


#42
-Dorin-

-Dorin-

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 22.05.2009

View PostKint, on 1st May 2010, 15:19, said:

Prietene nu intelegi ca pe mine nu m-a afectat criza ? Eu nu cunosc oameni afectati de criza !

Esti afectat de criza cand iti pierzi serviciul ...cati oameni au ramas fara serviciu atatia au fost afectati de criza, sute de mii?!

Ce treaba am eu cu sectorul bugetar, de ce m-ar interesa pe mine sectorul bugetar, cum sa ma afecteze ?

P.S. Nici ziarele nu se lasa mai prejos...

Ia uite-i pe astia de la Gandul cum abereaza: "Protest de amploare organizat de PSD în București. 10.000 de oameni..."

:ciocan:

Astia de la Gandul cred ca s-au uitat la tv, au vazut imaginile din Grecia si au zis ca e in Romania...s-au apucat de scris


http://www.gandul.in...nguinul-6079956
Foarte bine că nu te-a afectat criza ! Repet, nici nu îți doresc ! Dar ai face mai bine să nu vorbești în numele majorității. Pentru majoritatea cetățenilor acestui stat ... e criză ! Și una severă !
Cum te-ar afecta pe tine .. pe mine .. pe noi toți .. din privat criza din sistemul bugetar ? De exemplul ... prin încetarea plăților de la și la partenerii voștri/noștri de afaceri. Prin lipsa lichidităților în bănci, un alt exemplu. Prin
incapacitatea de a mai vinde producția și/sau serviciile oferite de firmele unde suntem angajați, un alt exemplu.

Cât despre Gândul !... E aservit intereselor PSD și PNL .. cum și Evenimentul Zilei PD-L-ului. Aici nu ai să vezi criză și doar mărețe realizări ! Asta e !
Relax și la o berică cu tine ! La un mititel, poate !  :rolleyes:

Edited by -Dorin-, 01 May 2010 - 15:03.


#43
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009

View Post-Dorin-, on 1st May 2010, 15:55, said:

Foarte bine că nu te-a afectat criza ! Repet, nici nu îți doresc ! Dar ai face mai bine să nu vorbești în numele majorității. Pentru majoritatea cetățenilor acestui stat ... e criză ! Și una severă !
Cum te-ar afecta pe tine .. pe mine .. pe noi toți .. din privat criza din sistemul bugetar ? De exemplul ... prin încetarea plăților de la și la partenerii voștri/noștri de afaceri. Prin lipsa lichidităților în bănci, un alt exemplu. Prin
incapacitatea de a mai vinde producția și/sau serviciile oferite de firmele unde suntem angajați, un alt exemplu.

Cât despre Gândul !... E aservit intereselor PSD și PNL .. cum și Evenimentul Zilei PD-L-ului. Aici nu ai să vezi criză și doar mărețe realizări ! Asta e !
Relax și la o berică cu tine ! La un mititel, poate !  :rolleyes:

Bancile din Romania au foarte multi bani, nu vor fi afectate plus ca nu vor fi dati afara atat de multi bugetari incat sa se simta

In SUA au aparut cartiere de corturi, la noi nu...asta e diferenta dintre criza romaneasca si cea autentica


La Gandul ma frapeaza faptul ca il vad pe CTP obiectiv dar ziarul e complet subiectiv...

Vroiam si eu un ziar care sa nu fie aservit niciunui partid...se pare ca in Romania de azi e imposibil asa ceva

Edited by Kint, 01 May 2010 - 15:29.


#44
-Dorin-

-Dorin-

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 22.05.2009

View PostKint, on 1st May 2010, 16:26, said:

Vroiam si eu un ziar care sa nu fie aservit niciunui partid...se pare ca in Romania de azi e imposibil asa ceva
Nu ai să vezi  asta ! Din politică vin cei mai mulți bani !  :rolleyes:

Edited by -Dorin-, 01 May 2010 - 15:31.


#45
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
Uite in Anglia cum ziarele isi declara simpatiile si antipatiile pe fata, recunosc cinstit de partea cui sunt, la noi nu...

Quote

Două ziare britanice importante, The Guardian și The Times, au anunțat astăzi că nu susțin Partidul Laburist la alegerile legislative din 6 mai, dându-i o lovitură puternică premierului Gordon Brown.

The Times, de centru-dreapta, a anunțat într-un editorial că îi va susține pe Conservatorii conduși de David Cameron, o premieră pentru acest cotidian în ultimii 18 ani.

The Guardian, un cotidian de centru-stânga, a ales pentru acest scrutin să renunțe la sprijinul acordat în mod tradițional laburiștilor pentru a-i susține pe liberal-democrați, care au avansat puternic în ultimele sondaje grație performanței liderului lor, Nick Clegg, în dezbaterile televizate.

Săptămânalul britanic The Economist, care a susținut Partidul Laburist în timpul conducerii lui Tony Blair, le-a cerut, joi, britanicilor să voteze Partidul Conservator.

http://www.evz.ro/de...sti-893758.html

PS Antena 3 tocmai anunta printr-o portavoce (M. Pieleanu) "alegeri anticipate" in Romania   :rolleyes:

Deja e evident ca nici PSD si nici PNL nu mai rezista in opozitie...nu au acces la bani si asta ii roade zilnic

Edited by Kint, 01 May 2010 - 15:36.


#46
-Dorin-

-Dorin-

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 22.05.2009

View PostKint, on 1st May 2010, 16:31, said:

PS Antena 3 tocmai anunta printr-o portavoce (M. Pieleanu) "alegeri anticipate" in Romania   :rolleyes:

Deja e evident ca nici PSD si nici PNL nu mai rezista in opozitie...nu au acces la bani si asta ii roade zilnic
Prin aprobarea noii Constituții se reglementează clar modul în care poate să funcționeze noul parlament. Prezentul , fără o derogare expresă prevăzută într-o anexă a noii Constituții, nu mai poate emite legi, deci funcționa ...  :rolleyes:
Care mai e scorul prin sondaje a PD-L-ului ? Au ei curaj să facă asta ?  :lol:

#47
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

View PostKint, on 1st May 2010, 16:31, said:

Deja e evident ca nici PSD si nici PNL nu mai rezista in opozitie...nu au acces la bani si asta ii roade zilnic
se vede si pe acest forum.Dupa cum chitaie peneleii si pesedeii a foame :P

#48
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

View Postxsol, on 16th July 2008, 12:57, said:

Sunt nou si am creeat subiectul asta pentru ca in ultima vreme ma nemultumeste limbajul unor posturi de radio - TV .

La ce ma refer : "Oltenizarea , Bucurestizarea" fortata prin media ca altfel n-o pot numi in numele limbii romane.

Nu ma pot uita la un documentar pe TV fara ca subtitrarea sa contina cuvinte ca " fuseseram, fusese, luasera, mancase ..." salut de genul "Pa" ii omniprezent, pe la radio "misto" , balamuc", "naspa" "marfa" "beton" si altele multe care se mai strecoara, acuma unele din DEX altele nu.

Oricum protestez scris fata de "bagatul pe gat" a unui limbaj pe care eu si marea parte a oamenilor din Transilvania si Banat nu-l folosesc.

Protestez totodata pentru ca asta e farmecul regional , accentul, graiul mostenit din mosi stramosi asta e limba adevarata romaneasca nu limba creeata artificial in laboratoarele Ministerului Educatiei sau a cui o fi pentru a suna mai frantuzeste, in fond ce treaba am eu cu Franta si limba franceza, sau poate domnii din laboratoare se rezuma doar la Bucuresti cand "fabrica" limba romana  :confuzzled: .

Sa revin la concluzie : ma irita salutul "Pa" suna foarte aiurea la fel si oltenismele fusese, fuseseram si toata armata lui in mai toate subtitrarile .

De ce nu se traduc filmele sau nu se fac emisiunile cu "Ceau" ? Daca nu cu "Ceau" atunci "La Revedere" dar nu "Pa" , De ce nu se zice " ce fain suna" dar " ce misto suna" se zice. Sper ca s-a inteles ideea.
:console:   ce-i cu tine?! CHIAR TE UITI LA TV?!
mie nu-mi place nimic de la TV sau radio!
Dar nu m-am mai uitat de vreo cativa ani la TV  :naughty:  deci  : probabil ca au  "luat-o pe drumul cel bun"...
SAU NU....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate