Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Ajutor la microunde!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Thritium

Thritium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 01.04.2006
Buna, am si eu un cuptor cu microunde si grill (la care am pierdut manualul). Si problema e urmatoarea: ca sa fac gratar (de ex piept de pui). la gril dureaza 20 min pe o parte si 20 pe cealalta ...cea ce e cam mult ...daca combin microundele cu grillul ar dura mai putin dar nu stiu care e timpul corect atunci.. am incercat 10 min dar se pare ca a fost cam prea mult ...

Stie cineva care e timpul pentru gril + microunde (am 3 setari 300w+gril, 450+gril ,600+gril)?
Ms

#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pai ca sa iti iasa bine dureaza cam 20-25 de minute, in functie de cuptor. Deci cu tot cu invartitul si asteptatul sa se raceasca si alea alea, cam o ora in total. Daca faci microunde + grill iti va iesi pe jumate fiert pe jumate prajit. Mai bine lasa-l doar pe grill.

#3
Thritium

Thritium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 01.04.2006
si nu exista nici o metoda sa mai reduc din timpul de preparare fara sa pierd din calitate?

#4
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007

View PostThritium, on Jul 8 2008, 12:12, said:

Buna, am si eu un cuptor cu microunde si grill (la care am pierdut manualul). Si problema e urmatoarea: ca sa fac gratar (de ex piept de pui). la gril dureaza 20 min pe o parte si 20 pe cealalta ...cea ce e cam mult ...daca combin microundele cu grillul ar dura mai putin dar nu stiu care e timpul corect atunci.. am incercat 10 min dar se pare ca a fost cam prea mult ...

Stie cineva care e timpul pentru gril + microunde (am 3 setari 300w+gril, 450+gril ,600+gril)?
Ms
daca vrei incerc sa te ajut cu manualul. da-mi in privat modelul. nu promit, dar incerc

#5
DMB

DMB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.11.2006
Carnea preparata la microdude are gust de cauciuc- devine elastica, tragi de ea ca de jartica miresei... Cuptorul, grillul, carbunii, tigaia ramin sfinte.
Asta in cazul in care a timp sa gatesti...

Edited by DMB, 09 July 2008 - 02:46.


#6
omegga13

omegga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.07.2008

View PostDMB, on Jul 9 2008, 03:45, said:

Carnea preparata la microdude are gust de cauciuc- devine elastica, tragi de ea ca de jartica miresei... Cuptorul, grillul, carbunii, tigaia ramin sfinte.
Asta in cazul in care a timp sa gatesti...
exact :))

#7
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007

View PostDMB, on Jul 9 2008, 02:45, said:

Carnea preparata la microdude are gust de cauciuc- devine elastica, tragi de ea ca de jartica miresei... Cuptorul, grillul, carbunii, tigaia ramin sfinte.
Asta in cazul in care a timp sa gatesti...



   Cata dreptate are....ce bine sa ai ungratarel...iar daca nu vor vecinii fumul tau,exista aragaz.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate