Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

UMF Tg.Mures

- - - - -
  • Please log in to reply
320 replies to this topic

#91
rakim686

rakim686

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.01.2010
nu imi vine sa cred !!!! si aia din 2003 nu o sa mai fie valabila..? eu nu sunt in tara si nu am cum sa mi-o achizitionez... da ce scoate una cu tst noi..? sau acceasi numai ca intr-un  format nou ...

#92
lukitos

lukitos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 05.11.2009
dupa spusele unuia saptamana viitoare ar trebui sa apara.acuma nu stiu,vom vedea.oricum trebuie sa inveti materia ,aia e baza.apoi faci testele pana le visezi noaptea :naughty:

#93
kill_something

kill_something

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 01.01.2010
Am sunat si peste o samptamana apar culegerile astea noi.
Sunt in prelucrare a spus secretara.. ;)

#94
reddy91

reddy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.11.2009

View Postkill_something, on 4th March 2010, 15:43, said:

Am sunat si peste o samptamana apar culegerile astea noi.
Sunt in prelucrare a spus secretara.. ;)

Ba nu mai minti. Am sunat la Targu Mures la UMF, nu se publica nici o carte noua. Ce tot vorbesti aiurea si bagi oamenii in ceata ? Oameni buni, luati sunati, gasiti numarul pe site`ul facultatii si convingeti`va. NU SE PUBLICA NICI O CARTE NOUA ANUL ACESTA !!! Ramane tot cea din 2003.

#95
rakim686

rakim686

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.01.2010

View Postreddy91, on 5th March 2010, 16:29, said:

Ba nu mai minti. Am sunat la Targu Mures la UMF, nu se publica nici o carte noua. Ce tot vorbesti aiurea si bagi oamenii in ceata ? Oameni buni, luati sunati, gasiti numarul pe site`ul facultatii si convingeti`va. NU SE PUBLICA NICI O CARTE NOUA ANUL ACESTA !!! Ramane tot cea din 2003.
Ce oameni  numai asa sa bage lumea in deruta eu vb cu cineva la tg mures si mi-a zis ca nu apare nici o carte deja incepusem sa ma gandesc cum mi-o cumpar , oricum merci mult reddy91 pt clarificarea situatiei :thumbup:

#96
didu91

didu91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2010

View Postnegotzel00, on 11th February 2010, 10:37, said:

invata-le pe de rost ca asa fac toti. daca faci cartea aia de 10 ori pana in vara cu ochii inchisi o sa stii intrebarile. tin minte ca cei care au luat 10 la noi asa erau. faceau o data pe zi cartea inainte de admitere
am si eu o nelamurire...intrebarile de la admitere vor fi doar din culegerea de teste sau sunt si intrebari la prima vedere?

#97
chirmaneanu

chirmaneanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2010

View Postsorana2, on 8th June 2009, 22:20, said:

Ai dreptate sunt in anul I si acum suntem in febra sesiunii.Ceea ce mai voiam sa adaug este faptul ca la Tg-Mures,toti studentii romani care doresc, au locuri foarte decente asigurate in camin.Camerele sunt destul de mari si sunt doar 3 studenti intr-o camera.Profii sunt foarte exigenti si aici chiar se invata pe rupte.
Buna Sorana sunt noua pe aici si as avea nevoie daca m-ai putea ajuta cu niste informatii despre cum e atmosfera,cum sunt profesorii ,daca se merita sa dai la medicina la Tg Mures sau nu.Te intreb ptr ca optez intre Tm si Tg Mures si daca mai putea ajuta ti-as fi foarte recunoscatoare ,m-ai ajuta foarte mult.Si ar mai fi ceva in leg cu locurile in camine sunt sanse sa pot prinde un loc in camin?

#98
kill_something

kill_something

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 01.01.2010
Ba fratilor mi-a venit cartea da scrie pe ea ca e din 2003.
Nush ce sa zic cred ca v-am indus in eroare fara sa vreau...e buna si aia din 2003.Mie mi-a adus-o cineva de la Targu Mures.
Deci mii si mii de scuze!! :worthy:
Cand am intrebat-o pe secretara aia a zis ca sa mai astept 2 saptamani ca e in publicatie culegerea..dar ma gandeam ca daca e in publicatie..se face una noua. :mellow:
Inca odata scuze! :blush:

#99
reddy91

reddy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.11.2009
Din cate stiu intrebarile sunt doar din cartea de teste. Dar mai bine posteaza cineva ce e 100% sigur ca asa e. Bafta!

#100
el_nucu

el_nucu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.10.2006
Dintr-o intamplare fac LP-ul de fiziologie cu doctorul care a conceput culegerea de teste care ne-a spus ca si acest an ea va ramane aceeasi. Spor la invatat!

#101
reddy91

reddy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.11.2009
E cineva de la stomato aici pe forum ? :) Nu conteaza in ce an si poate are timp si chef sa mai discutam din cand in cand pe mess. De ceva imi puteti da un PM cu id`u. Mersi mult

#102
mivv

mivv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2010
salutari.se pare ca am dat tarziu de veste ca se da simulare la tg mures.mai sus spunea cienva ca e in aprilie,dar nu a specificat cam nimic concret.daca aveti ceva info sau un link de unde pot aduna ceva informatii de simulare,va rog.


cat despre teste,repet si eu,raman 2003( model 2003,revizuit in 2009) cam asa mi s'a spus.
  
intrebarile vor fi amestecate(cu 2 sau 1 rsp corect),dar dilema 1 este daca vin identic cu cele din carte  (imi cer scuze daca s'a mentionat treaba asta mai sus si nu am citit )

dilema 2 ...nu gasesc nicaieri o simulare,o admitere (subiect zic),un model ceva.la iuliu hatieganu am gasit,dar ce folos.

dilema 3...iar poate nu am inteles eu...pe site erau parca anul trecut,2009,erau pe site si sunt 50 locuri taxa,70buget.ultima medie 8.30 la buget,dar doar 34 au intrat la buget.  8.30 este o limita oare?doar cei cu medie peste iau bugetu?

astea fiind zise,bafta la invatat concurentilor mei,tindeti spre buget ca e 80mil taxa.80milX6ani da cam mult.tineti topicul activ ca multi (inclusiv eu) au asteptat din toamna topicu.

#103
lukitos

lukitos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 05.11.2009
Simularea va fi in 15 mai,mai multe informatii pe liga studentilor din tg.mures.cartea de teste e cea din 2003,nu s-a schimbat nimic.vor fi la fel ca si in carte,dar nu se va specifica daca intrebarea e cu un raspuns sau doua,vor fi amestecate.subiecte nici nu am cautat,nu stiu daca exista sau nu.locuri au fost 70 buget,70 taxa,dar sunt impartite in jumate sectia romana,jumate sectia maghiara.nu a fost limita,doar ca s-au ocupat locurile si acea nota a ramas ultima la buget.
Nu esti obligat sa ramai la taxa,in anumite conditii te poti transfera la buget din anul 2 parca.bafta

#104
mivv

mivv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2010

View Postlukitos, on 3rd May 2010, 21:29, said:

---
Merci. Mi-ai fost de folos mai ales cu simularea punct

si daca tot m'am bagat si eu printre voi,hai sa cer si niste informatii de care sa nu zica vreo unu\una ca nu e curios.timp liber?nopti pierdute?paranghelii?viata de camin?studenti de gasca?chiar si studente?cu studentii straini cum e?intra prin anturajele romanilor?...acuma ziceti ca...uite la asta,ii trebuie medicina si ia la ce se gandeste.dar bag mana in foc,si nu ma ard ca fiecare boboc asteapta un raspuns la intrebarile astea.poate mai mult la astea:).ca doar admiterea e pe site expusa in mod obiectiv si despre profi si alte chestii am auzit destule.  

si despre simulare.sa ridice o mana sus cei care se prezinta.
  va salut

Edited by Lucian_M, 03 May 2010 - 21:56.
citarea inutila a mesajului anterior


#105
deyutzy

deyutzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.10.2008
Depinde numai de tine ... Poti sa le ai pe toate daca sti cum sa iti organizezi timpul :)...

#106
gabrielde

gabrielde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.01.2009
Buna
As vrea sa rog pe cine da admitere la Targu Mures la medicina generala din biologie sa-mi spuna exact din ce carti se pregateste.(manual, grile etc.)
De asemenea orice informatie e bine venita.
Multumesc mult
adresa de mail [email protected]
Multumesc anticipat

#107
gabrielde

gabrielde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.01.2009
De unde fac rost de cartea de teste.
Nu sunt din Tirgu Mures si nu stiu cum sa dau comanda.
Imi poate da cineva cartea in orice format?

#108
iulia_cirstea

iulia_cirstea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.05.2010
@gabrielde e o carte veche de bio aia e cea mai buna nu mai stiu exact c editura  era da oricum daca faci testele ai toate sansele sa intri ptr admitere nu trebe sa inveti asa mult ,dupa vine partea nasoala,bafta oricum

View Postnegotzel00, on 31st January 2010, 03:14, said:

sunt in anul 4 :D
am facut cu bau bau anato adica cu nicolescu, la curs era klara. biochimia 2 nu o intelege aproape nimeni stai linistita , la fel si fiziologia. eu am fost aproape la toate cursurile si sincer sa fiu dobreanu e nebun. vorbeste 3x50 de minute pe ceas fara sa se repete fara sa se intrerupa si fara sa-i pese de ce se intampla. la noi la curs s-a intamplat sa lesine cate cineva si singura chestie care a zis-o dobreanu , daca ii e rau sa iasa afara, si a continuat :))
bafta la examene. ai dat dobreanu?
....eu cred ca Dobreanu e cel mai tare prof din umf si ce vorbeste el chiar poti sa intelegi daca t chinui putin...si sincer..mie mi se pare ca el e unul intre cele mai bune lucruri care i s-au intamplat umf-ului chiar daca are si partile lui mai putin umane oricum e mai tare decat toti ceilalti profi...parerea mea....

Edited by iulia_cirstea, 27 May 2010 - 20:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate