Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Saltea gonflabila Intex

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Ma mut si am nevoie de o chestie de dormit cateva saptamani. As vrea sa stiu daca merita sa dau banii pe o saltea d'aia gonflabila simpla, joasa si ieftina, Intex cica. Sunt destul de cunoscuti, din cate am citit pe net.

Nu caut vreun comfort deosebit, doar sa nu se dezumfle si sa nu mor de cald pe ea. E vreun proprietar multumit pe aici? Sau sa caut altceva?

#2
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
o cumperi de la metro sau un magazin cit de cit serios. in acest caz ai 48 de ore (24 sigur) timp sa returnezi marfa si sa primesti banii inapoi fara comentarii din partea lor.

dormi pe ea prima noapte si probabil ca o sa te multumeasca. eu am dormit, citeva nopti, pe o saltea de 1 persoana si a fost ok...

Edited by H725, 12 June 2008 - 17:49.


#3
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.11.2006
de dormit dormi chiar f. bine dar sa ai grija sa nu o spargi !

#4
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Am fost in Cora, am luat modelul ala jos de doua persoane, fara pompa integrata. E foarte ok, comfortabila, am stat cateva minute bune de proba pe ea. Nu s'a lasat deloc de cateva ore de cand am umflat-o. Rezista si la gheare de catel. Acu' sa speram ca are viata lunga. Pentru cine e interesat sa profite de oferta actuala (sunt la reducere cica), revin cu impresii maine dimineata.

#5
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
Da,este ok,am dormit pe ele la cort vreo 2 ani.Doar sa nu o intepi/zgarii.Ai grije la latime,cele de 60 sau65 cm sunt cam mici.PS Scuze,n-am vazut ca ai luat deja.

Edited by 99ton, 13 June 2008 - 11:47.


#6
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Este intr-adevar buna, comfortabila si destul de stabila daca o umfli destul. Si nici nu a pierdut aer deloc pe timpul noptii. Doar ca treaba devine mai problematica daca dormi cu cineva care se foieste mult noaptea si face valuri in saltea. :)

#7
Cus

Cus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.09.2006
am avut si eu una si un prieten una.dupa 2 saptamini a mea a inceput sa se desumfle,iar a amicului dupa 2 luni.pe ambele s-a dormit in fiecare noapte.eu sunt muuuult mai solid decit amicul la care a tinut 2 luni.concluzia este ca daca dormi ocazional pe ea va tine multi ani dar pentru uz frecvent nu rezista.

#8
toonamy1

toonamy1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2009
eu am una din real deaia de 2 persoane am luat-o la reducere 30 lei :D dorm aproape in fiecare seara pe ea e comoda mai ales vara e mai racoare ca pe una normala totul e sa nu o spargi ca mai am una din grecia da dupa prima gaura inca una si tot asa

Edited by toonamy1, 17 August 2009 - 11:02.


#9
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

 toonamy1, on 17th August 2009, 12:01, said:

mai am una din grecia da dupa prima gaura inca una si tot asa
in instructiuni nu scrie ca trebuie sa eviti erectiile pe saltea?

#10
babard

babard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.12.2008
am vazut 2 sparte la prietenii mei vara asta

#11
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
2 Saltele...doi prieteni...una bucata baiat alta bucata fata...Si ma mai intreb de ce...

#12
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Salut,

O intrebare :

Am achizitionat o saltea autogonflabila Intex dubla si bineinteles ca am dormit pe ea in prima noapte sa o testez.Pana dimineata s-a desumflat putin, nu ajunsesem jos insa s-a lasat.Are rost sa o car inapoi la supermarket sa o schimb tinand cont ca am garantie doar..48 H sau e normal?

#13
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Nu prea are sens, cam toate pierd ceva aer. Daca poti sa dormi pe ea o noapte fara sa devina incomoda, e ok.

#14
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Incomoda nu devine, si nici nu se desumfla atat cat sa ridice partea libera in sus (adica sa ma scufund in ea).Totusi, dimineata imi puteam atinge palmele apasand salteaua intre.Unii se lauda ca nu le pierde aer saptamani intregi, de aici intrebarea mea daca e normal.Fiind cu pompa electrica incorporata (cu baterii), doar apas un buton si se umfla, deci n-ar fi o problema umflatul la loc.Ma mai gandesc astazi, mersi !

#15
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
salteaua e buna... am patit de s-a spart si am ramas cu o gaura de 2mm diametru (don't ask) dar avea la cutie un fel de "petic" (mai degraba voiau sa arate materialul superior al saltelei) dar cu putin prelandez si maxim 5 minute, salteaua nu scapa deloc aer pe acolo :D

#16
Incoruptibilul

Incoruptibilul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 02.01.2011
Salutare tuturor,

Cunoasteti cumva unde se poate vulcaniza o saltea gonflabila tip 5 in 1 in Bucuresti? Ale mele pisicute si-au cam facut de cap cu ea weekendul acesta si ne-au lasat ... fara.

Multam fain,
Cristi

#17
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
cateva luni tine daca dormi zilnic pe ea intex pe la 50-70 lei , apoi o saltea ca tot ce e umflat din cauza dilatatiei de la temperatura trebuie mereu umflat , apoi materialul se intinde si isi modifica forma salteaua, apoi se desprind chestile care tin unite partea de sus cu cea de jos...

#18
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004
Am si eu una luata anul trecut pe post de pat pe terasa. Initial tinea si o luna fara sa trebuiasaca sa o umflu. Acum de pe o zi pe alta se simte bine cum se desumfla . Am si pisici care mai dorm pe ea. Ieri am zis sa vad unde e sparta am umflat-o bine cu compresorul ( nu am pompa ei dar am compresor) am pus-o pe iarba ca tot ploua si am zis sa o ud poate vad bule de aer pe undeva.  Desi pierde bine aer nu am vazut nimic. Am incercat sa ascult poate aud ceva. Nici o sansa . Nu o pot baga undeva in apa sa vad pe unde scapa ca e prea mare . Ceva idei de identificare a problemei ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate