Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

Cum sa am un abdomen in "patratele"

- - - - -
  • Please log in to reply
977 replies to this topic

#325
Catalin_

Catalin_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 28.01.2008
Opreste-te din executat programe de pe net, mai ales 8 min abs. Daca citeai ceva mai sus, vedeai ca abdomenul se lucreaza exact ca orice alt muschi, odata pe saptamana (nu vb. de circuite aici).
Incearca sa umblii si la dieta. Cat despre dispunerea grasimii pe solduri, tine de genetic si de EVOLUTIA omului, nu prea ai ce face la chestia asta, doar sa nu ai grasime prea multa.

#326
alwaysfresh

alwaysfresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 23.12.2009
alimentatie... mananc cam orice, dar daca ar trebui sa tin un regim, cred ca pot. :D ce-ar trebui sa mananc ca sa am rezultate mai bune? sport, acuma iarna mai putin. dar cand e cald pe afara merg la fotbal, la volei, cu bicicleta fac cel putin 100km pe saptamana, innot si mult mers pe jos (iarna spre exemplu cand nu prea pot sa merg cu bicicleta) :) iarna asta nu prea am facut mare lucru.

da stiu ca tine de genetica dispunerea grasimii, asta e :( nici nu stiu cum as putea sa-mi lucrez acele zone, adica talia..

Edited by alwaysfresh, 27 February 2010 - 14:39.


#327
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
E cazul sa ai o alimentatie din 5 mese, 3 principale si 2 gustari, sa alergi saptamanal si sa faci exercitii abdominale o data pe saptamana.

#328
alwaysfresh

alwaysfresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 23.12.2009

View PostGlobalMods, on 27th February 2010, 15:38, said:

E cazul sa ai o alimentatie din 5 mese, 3 principale si 2 gustari, sa alergi saptamanal si sa faci exercitii abdominale o data pe saptamana.

exercitii abdominale o data pe saptamana, acasa sau la sala? e suficient o data pe saptamana pt rezultate catusi de rapide?
5 mese care trebuie sa contina ce? :) ce sa mananc, ce sa nu mananc? :)

#329
Portocala_Mecanicaa

Portocala_Mecanicaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.02.2010
vreau si eu un program pt abdomen ... am facut 5 saptamani exercitiu acela de 8 minute ... se cunosc rezultatele dar nu pe cat ma asteptam...si m-am gandit sa incerc ceva mai eficient...va rog daca poate sa ma ajute cineva :D !

#330
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007
Eu as spune ca orice program "pentru six-pack" ar trebui neaparat insotit de exercitii cardio, eventual jogging 15-20 min.

#331
Portocala_Mecanicaa

Portocala_Mecanicaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.02.2010

View PostGiuly, on 28th February 2010, 00:08, said:

Eu as spune ca orice program "pentru six-pack" ar trebui neaparat insotit de exercitii cardio, eventual jogging 15-20 min.

aa ... nu-i problema de asta...sport fac cat se poate...orice sport fotbal la echipa scolii...volei...practic si full contact regulat...de 3 ori pe saptamana ...

#332
yama1992

yama1992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.11.2009

View PostGlobalMods, on 27th February 2010, 10:19, said:

Abdomenul
am si eu o mare nedumerire cu privire la abdomenul meu......daca imi intaresc abdomenul se vede cat de cat "patratelu" dar am o problema, cand pipai simt ca santul dintre "patratele" in stanga este mai jos decat in dreapta, e ca si cum toata partea stanga este mai jos decat partea dreapta.
mai am problema si la piept la pectorali, cand se incalzesc muschii, in partea dreapta se vede clar ca este mai mare decat in partea stanga.
ce pot sa fac?

#333
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
La abdomen, daca te uiti si bodybuilder-ii profesionisti au aceasta problema.
Cat despre pectoral, incearca ca la exercitiile de izolare(ex. fluturari) sa faci 2-3 repetari in plus pentru partea aflata in inferioritate.

#334
yama1992

yama1992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.11.2009

View PostGlobalMods, on 1st March 2010, 16:09, said:

La abdomen, daca te uiti si bodybuilder-ii profesionisti au aceasta problema.
Cat despre pectoral, incearca ca la exercitiile de izolare(ex. fluturari) sa faci 2-3 repetari in plus pentru partea aflata in inferioritate.
si eu care ma sperasem si ziceam ca sunt vreun handicapat......
cat despre pectorali nu stiu ce sa zic, o sa incerc la fluturari sa fac asta, sper sa mearga

#335
mitzzzo

mitzzzo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.03.2010
am 70kg, 1,72 m si 22ani. Lucrez la un restaurant -saormerie ... am burta !!! Ce recomandati !? Alergat, inot si abdomene!? ok dar de exemplu alergatu de buna dim. la ora 6jum la rasaritul soarelui pe malul marii o jum de ora pe stomacu gol, iar dupa ce termini bei o cafeluta uitandute la tv si apoi merg la munk .. e ok !? Recomandari !?

#336
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
E ok, dar daca la servici mananci intr-una cartofi prajiti si alte asemenea, alergi degeaba.

#337
mitzzzo

mitzzzo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.03.2010
am vru sa mai zic ca dupa alergat ce este mai inndicat .. ma trezesc la 6jum si alerg , daca lucrez schimbu 1 dupa alergat beu o cafea si ma duc la munk si pe la 10 mananc, daca sunt schimbu 2 ma pun napoi la somn dupa alergat ... probleme !?
la munka mannc ce este :) o saorma ... sunt zile in care imi pun cartofi prajiti zile in care nu ... mananc 2 sorme la munka si odata acasa.
am sanse sa pierd burta si sa fac masa musculara!? abdomene ma chinui sa fac 15, dar flotari fac 30 relax. si e interesant ca mie grasmea nu mi se pune numai si numai pe burta. bratele imi sunt proape ca si unei fete, nu e format muscchiul ... lenea isi zicea cuvantul. acum vreau sa fac ceva ce recomandati !? pt "patratele" si "bila" - mana de barbat adevarat sa puste tricoul pacolo .

#338
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Du-te la sala. Flotari poti sa faci cu miile ca nu rezolvi mare lucru,

#339
pixmov

pixmov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 13.10.2009
Cum se fac formele alea la abdomen in ambele parti? CLICK AICI!!

La sala fac exercitiile astea in special pentru grupa aia de muschi

http://www.bodybuild...bbell-side-bend

http://www.bodybuild...rbell-side-bend

http://www.bodybuild...d-barbell-twist

Si aplecari pe stanga si pe dreapta cu o gantera de 10kg, la banca aia unde faci si lombari.

Ce-mi mai recomandati?

Edited by pixmov, 16 March 2010 - 21:00.


#340
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
Salutare.
Merg la sala de 3 luni, si am pus ceva masa musculara intre timp,dar am facut si burta. Vreau sa scap de ea, dar fara a pierde din masa musculara. Ce imi recomandati?
Am 16 ani, 63 de kg,1.80 inaltime.

#341
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Probabil ca ai pus burta din cauza alimentatiei. Recomand mancaruri mai sarace in carbohidrati.

#342
perete

perete

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2010
sal am 1.81 70 kg 23 ani fac sala de 2 luni si alerg 5 zile pe sap afara 30 de min
1masa cereale cu ou +o felie de branza +1paine
2 masa 3 albusuri de ou +o felie de branza
3masa 1 piept de pui +salata
Acum 2 luni aveam 74 kg problema e ca slabesc si tot mai am grasime pe abdomen si nu stiu de ce sa schimb regimu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate