Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Cum sa am un abdomen in "patratele"

- - - - -
  • Please log in to reply
977 replies to this topic

#1
blackscorpio

blackscorpio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.07.2007
Imi permit sa ma laud putin si sa spun ca mi-am doborat recordul ieri. Am facut 2 serii de 50 de abdomene cu 1 minut pauza intre serii. Voi cam cat faceati la 14 ani si jumatate? Am facut, de asemenea, si 2 serii de 50 de genoflexiuni, dar asta nu cred ca e asa extraordinar:P

#2
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postblackscorpio, on Jul 18 2007, 20:57, said:

Imi permit sa ma laud putin si sa spun ca mi-am doborat recordul ieri. Am facut 2 serii de 50 de abdomene cu 1 minut pauza intre serii. Voi cam cat faceati la 14 ani si jumatate? Am facut, de asemenea, si 2 serii de 50 de genoflexiuni, dar asta nu cred ca e asa extraordinar:P
multe si degeaba  :nonobad:

#3
nicu022003

nicu022003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 13.07.2006

View Postblackscorpio, on Jul 18 2007, 20:57, said:

Imi permit sa ma laud putin si sa spun ca mi-am doborat recordul ieri. Am facut 2 serii de 50 de abdomene cu 1 minut pauza intre serii. Voi cam cat faceati la 14 ani si jumatate? Am facut, de asemenea, si 2 serii de 50 de genoflexiuni, dar asta nu cred ca e asa extraordinar:P


Nu crezi ca te dai putin cam mare?????????

#4
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007

View Postadi185, on Jul 18 2007, 21:39, said:

multe si degeaba  :nonobad:
De ce?  :huh: Si eu ma gandeam sa fac abdomene si flotari pt conditie fizica... Dar, banuiesc ca as face tot degeaba...  :huh: Atunci, ce exercitii as putea sa fac home?  :mellow:

#5
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostCurcubitaceu, on Jul 18 2007, 21:42, said:

De ce?  :huh: Si eu ma gandeam sa fac abdomene si flotari pt conditie fizica... Dar, banuiesc ca as face tot degeaba...  :huh: Atunci, ce exercitii as putea sa fac home?  :mellow:
is f bune...si flotarile si abdomenele dar nu 50 de repetari!!!!!!!! pe serie...daca poti face atatea... fa-le f f lent, asa de lent incat sa faci maxim 10 -12 rep... a 12-a repetare deabea sa te ridici asa 3-4 serii e mult mai eficient..decat 50 de rep...alea-s degeaba nu stimulezi cu nimik spectaculos muschiu

#6
blackscorpio

blackscorpio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.07.2007
Ati inteles gresit problema. In mod normal fac 3-4 serii de 25, dar am vrut sa vad daca pot 2 de 50. Stiu ca nu e bine sa faci mult de-odata.

#7
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Cand aveam vro 12 ani am facut cam un an de karate, ne puneau aia de facem serii de cate 100 de abdomene, 50-100 de genuflexiuni, 50-100 fotari, si faceam cam 2-3 serii din fiecare in 2 ore cat dura antrenamentul, si eu si multi de varsta mea deci nu e nici o scofala  :death:

#8
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007
In primul rând termenul corect este "genuflexiuni" si nu "genoflexiuni" http://dexonline.ro/...uv=genuflexiuni  
Cat despre cele 100 de abdomene in 2 serii... nu are rost asa de multe. Mai bine luai un disc si il tineai la piept ( sau o gantera ) si lucrai asa ;) Faceai mai putine abdomene dar lucrai mai cu spor. Cât despre genuflexiuni ideea e aceiasi: ia ceva greutati ( discuri, gantere, galeti cu apa :)) ) si vei lucra mai cu spor.
off topic: la varsta ta faceam 300 de genuflexiuni fara pauza :D

#9
blackscorpio

blackscorpio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.07.2007
@ walking_human...nu stiu ce karate ai facut tu, dar...mi se pare cam exagerat. Cand am facut eu karate(tot pe la 12 ani) nu ne punea mai mult de 30-40 de "fotari" sa facem. Poate esti tu Superman, dar nu stiu cati alti copii de 12 ani fac atatea flotari.

#10
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
domne dar ce se intampla , esti chiar real , LE~AI FACUT SINGUR ? vai.. E CEVA FRATZIEEE 50 de abdomenee e v1$ , lasa ca ne zicem si noi performantele  peste vreo 5 ani da tot nu ajung la 50 ,esti NEB0n

#11
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007

View Postblackscorpio, on Jul 20 2007, 17:20, said:

@ walking_human...nu stiu ce karate ai facut tu, dar...mi se pare cam exagerat. Cand am facut eu karate(tot pe la 12 ani) nu ne punea mai mult de 30-40 de "fotari" sa facem. Poate esti tu Superman, dar nu stiu cati alti copii de 12 ani fac atatea flotari.

Karate kobudo, cam nasol era si inutil, de-aia m-am si lasat. Sincer 100 de flotari nu faceam, dar din cate numarau aia faceam macar jumate, cat de corecte erau chiar nu mai tin minte...

#12
blackscorpio

blackscorpio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.07.2007
Freesh...pe langa faptul ca nu am inteles nimic din mesajul tau...am facut 2 serii de 50 de abdomene...so...poti sa incepi sa te minunezi mai tare:P

#13
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postblackscorpio, on Jul 21 2007, 00:41, said:

Freesh...pe langa faptul ca nu am inteles nimic din mesajul tau...am facut 2 serii de 50 de abdomene...so...poti sa incepi sa te minunezi mai tare:P
tu nu intelegi ca nu-i nimik iesit din comun ca ai facut 50 de abomene... f multi pot face atatea... daca faceai 500-1000 mai era  ceva..da 50... :))))

#14
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Alte exercitii pentru acasa mai stiti?

LE: Am gasit un topic mai bun, era mai jos. Scuze :lol:

Edited by Syncron, 21 July 2007 - 10:34.


#15
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
hmm vreau sa stiu daca ar da rezultate vizibile :/
seara inainte sa ma culc cu juma de h pm , fac acele exercitii 8 min, + incalzire flotari ....
pot avea succes ? la un abdomen mai c00l :"> + sala si cardio

#16
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
da nu conteaza cate faci. doamne plin de copii pe forum cu brate de 60cm si care fac sute de abdomene. eu fac 20 cu o greutate de 15kg pe piept. is mai fraier ? doar fac putine

#17
blackscorpio

blackscorpio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.07.2007

View Postadi185, on Jul 21 2007, 09:37, said:

tu nu intelegi ca nu-i nimik iesit din comun ca ai facut 50 de abomene... f multi pot face atatea... daca faceai 500-1000 mai era  ceva..da 50... :))))

Incercam sa fiu ironic la adresa lui Freesh...stiu ca nu e mare lucru, dar... e personal best:D

#18
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
eu am un prieten care se tine tare de forta si face serii de 120 flotari. :o

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate