Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Aparat de copt cartofi

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
ionutlatcan

ionutlatcan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.01.2008
salutari!
As dori sa stiu unde pot gasi un aparat de copt cartofi. Ca sa ma fac inteles as fi dorit sa stiu exact ce aparat foloseste fast-food-ul acela din Bucuresti unde se servesc cartofi copti cu diferite toping-uri.
va multumesc!

#2
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,015
  • Înscris: 03.12.2005
Ceva ca un cuptor cu microunde? :)

#3
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
La microunde ies buni zic eu, daca nu poti incerca si pe aragaz cu un grill, daca nu te deranjeaza mirosul degajat in casa.

#4
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
ce iti trebuie aparat de copt cand ai cuptor cu microunde. plus ca se curata foarte usor daca sunt copti la microunde.

#5
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,196
  • Înscris: 05.06.2006
Si in plus ies o nebunieeeeeee!

#6
Elandi

Elandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 04.05.2008
Daca nu ai cuptor cu microunde, ies buni si la cuptorul normal. :yes:

Edited by Elandi, 19 May 2008 - 09:30.


#7
Razvan1511

Razvan1511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 12.03.2008

 ionutlatcan, on May 17 2008, 23:10, said:

salutari!
As dori sa stiu unde pot gasi un aparat de copt cartofi. Ca sa ma fac inteles as fi dorit sa stiu exact ce aparat foloseste fast-food-ul acela din Bucuresti unde se servesc cartofi copti cu diferite toping-uri.
va multumesc!

Eu itzi recomand din experientza proprie ca nu ies mai buni,nici la cuptor cu microunde shi9 nici la cuptor normal,k  aia facutzi in jar.Ideal este sa strangi un brat de lemne,mai groase k sa intretzina jarul shi daca vrei mai bagi shi nishte carbuni,faci focul shi dupa ce s-a stins focul shi jarul este puternic iei vreo 4-5 cartofi mai potrivitzi,sa nu fie prea mari ca se ard deasupra shi sunt cruzi in inerior,ii indeshi in jar,ii acoperi cu jar bine shi tre sa stai pe langa ei cam o ora shi sa vezi atunci smecherie daca le mai pui shi unt

Edited by Razvan1511, 19 May 2008 - 13:09.


#8
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
stii care e treaba! la jar ies buni! (desi se curata greu ca se cam ard) dar omul poate vrea sa coaca cartofi in fiecare zi.  asta cu jarul e buna odata pe saptamana cand vrei sa-ti impresionezi gagica sa primesti ceva in schimb dar nu-mi spune ca stai in fiecare zi sa faci focul sa coci cartofi.

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 Razvan1511, on May 19 2008, 13:08, said:

Eu itzi recomand din experientza proprie ca nu ies mai buni,nici la cuptor cu microunde shi9 nici la cuptor normal,k  aia facutzi in jar.Ideal este sa strangi un brat de lemne,mai groase k sa intretzina jarul shi daca vrei mai bagi shi nishte carbuni,faci focul shi dupa ce s-a stins focul shi jarul este puternic iei vreo 4-5 cartofi mai potrivitzi,sa nu fie prea mari ca se ard deasupra shi sunt cruzi in inerior,ii indeshi in jar,ii acoperi cu jar bine shi tre sa stai pe langa ei cam o ora shi sa vezi atunci smecherie daca le mai pui shi unt

k k kum sa fak k k fok k k in k k ksa? :ciocan:

#10
moro

moro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.11.2005
Ai(cel putin)3 posibilitati:
- scoti 1mp de parchet(daca-i de fag sau stejar te-ai svcos!),si facifocul pe gresia din baie!
- daca ai parchet laminat,te duci la o benzinarie(sau un market)iei o punga de carbuni,si faci focul tot pe gresia din baie!(sau din bucatarie,sa spargem monotonia!)
- iti faci prieteni care stau la casa,si rezolvi problema la ei in curte!
Acum ca am deschis eu balul,sa vezi ce de idei o sa primesti!

#11
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 14.02.2008

 moro, on May 19 2008, 20:35, said:

Ai(cel putin)3 posibilitati:
- scoti 1mp de parchet(daca-i de fag sau stejar te-ai svcos!),si facifocul pe gresia din baie!
- daca ai parchet laminat,te duci la o benzinarie(sau un market)iei o punga de carbuni,si faci focul tot pe gresia din baie!(sau din bucatarie,sa spargem monotonia!)
- iti faci prieteni care stau la casa,si rezolvi problema la ei in curte!
Acum ca am deschis eu balul,sa vezi ce de idei o sa primesti!

De fapt postul e al meu(romikatm)dar din graba de a-l ajuta pe mosotti am intrat pe contul vechi(pe care in ciuda apelurilor mele nici un admin nu a binevoit sa-l inchida;sa le fie de bine!)!

#12
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006

 rich1974, on May 19 2008, 14:05, said:

stii care e treaba! la jar ies buni! (desi se curata greu ca se cam ard) dar omul poate vrea sa coaca cartofi in fiecare zi.  asta cu jarul e buna odata pe saptamana cand vrei sa-ti impresionezi gagica sa primesti ceva in schimb dar nu-mi spune ca stai in fiecare zi sa faci focul sa coci cartofi.

Spune-mi si mie te rog cum coci cartofii la microunde?
Multam fain.

#13
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
da daca ii faci in aragaz ce au? :P

#14
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,196
  • Înscris: 05.06.2006

 vali71, on May 21 2008, 15:48, said:

Spune-mi si mie te rog cum coci cartofii la microunde?
Multam fain.

Uite asa!

 liviu_np, on May 15 2008, 21:20, said:

Ha! Ha! Chiar acum am venit din bucatarie si am intrat pe SP.
Ia ghiciti ce am mancat? Cartofi copti la MW cu unt si sare.

Cartofii cu coaja, spalati lasati vreo 12 minuta la 800W, direct pe farfuria aparatului :) . Lasati vreo 5 minute sa se racoresaca, curatati si pus niste unt si sare pe deasupra. Sfaramati cu furculita dar nu prea tare ca nu-s buni ca un piure Bestiali. :wacko:

 nano thrust, on May 21 2008, 15:51, said:

da daca ii faci in aragaz ce au?

Pana se fac, iti trece foamea.

Edited by liviu_np, 22 May 2008 - 06:51.


#15
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
sa fim seriosi, in cuptorul de la aragaz ies foarte buni. diferenta dintre cum ies in aragaz si cum ies in jar nu merita cautarea de lemne, cautarea de prieten cu casa si curte, aprinderea focului, afumatul etc.

#16
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
eu nu ii pun direct in coptor! ii pun intr-un vas de sticla acoperit si asa ii pun la cuptor! incerc sa nu gatesc in cuptor decat in vas acoperit fiindca am observat ca se curata foarte greu! (cuptorul) . oricum, in bucatarie coptorul cu microunde e o minune tehnologica. pacat ca majoritatea il folosesc doar la incalzit sau ca decor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate