Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

cumparare ford focus din tara sau germania?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
tsunamicg

tsunamicg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.03.2005
Salut! Dispun de vreo 10000 de euro si m-am hotarat asupra unui Ford focus 2 din 2006 cu motor de 1.6 TDCi. Acum marea dilema e urmatoarea: sa iau din tara dintr-un targ precum cel de la Targu Mures (fiind mai mare si mai apropiat - sunt din Roman) sau sa vorbesc cu cineva sa-mi aduca una dinafara? Eu cred ca in pretul asta cu mare atentie pot gasi o masina in tara neinmatriculata/recent adusa pe care sa o pot vedea si eu cu ochii mei. Varianta cu adusul din .de imi displace deoarece nu pot analiza eu masina, atat cat ma pricep bineinteles.

Astept pareri si va multumesc anticipat!

PS: am renuntat la ideea de masina noua deoarece ma cam sperie consumul (pe benzina) si parca prefer sa dau 10000 pe o masina aproape noua dintr-o clasa superioara decat sa iau una noua care pierde la pretul de revanzare 1000 de euro in ziua cumpararii.

#2
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Categoric nu aș lua din Germania. Când am fost în Germania, m-am uitat la ceva Focusuri, și la 6 din 10, la kilometraj scria: 085444 km. E clar că aici e kilometrajul dat înapoi, fiindcă atunci când cumperi mașina, de exemplu, nu îți zice: 000002 km :P

#3
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,708
  • Înscris: 22.11.2007
Si eu sunt de parere ca masini sub 100k de afara rar gasesti, mai ales diesel. Mai repede gasesti o masina luata de noua din tzara, care in 2 ani e posibil sa nu aiba nici 50k.

#4
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
De ce nu dai tu o fuga pana in Germania si sa-ti alegi singur masina ? Eu tocmai am venit din Germania de unde mi-am adus un Opel Astra diesel 2004 cu 53.000km in perfecta stare. Pret 6300 (pret neto fara TVA).

eU UNUL AS MERGE IN GERMANIA FARA SA STAU PE GANDURI, MASINILE SUNT MANARITE IN rOMAIA SI MAI PUTIN IN gERMANIA.

#5
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006

 daniel21, on May 1 2008, 09:45, said:

Opel Astra diesel 2004 cu 53.000km in perfecta stare.


Voi inca mai credeti in zane? Sa nu incepi sa sapi prea adanc ca sa nu ti se inmoaie picioarele. Si transmite-i salutari babutei care a mers in cei 4 ani numai la piata cu masina aia ;)

#6
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Am fost cu masina la tester si km sunt reali. Vreau sa spun ca masina arata impecabil inauntru, a fost folosit doar scaunul din fata, am studiat cu atentie toate elementele vizibile ale masinii, pedale, schimbator, chedere, manere portiere, + FULL SERVICE HISTORY, etc. Normal ca sunt si multe tepe dar asta-i ok. :)

Edited by daniel21, 01 May 2008 - 14:03.


#7
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005

 big.brother, on Apr 30 2008, 20:07, said:

Categoric nu aș lua din Germania. Când am fost în Germania, m-am uitat la ceva Focusuri, și la 6 din 10, la kilometraj scria: 085444 km. E clar că aici e kilometrajul dat înapoi, fiindcă atunci când cumperi mașina, de exemplu, nu îți zice: 000002 km :P
daca te referi la acele zerouri din fata nu e nimic clar.
din niste discutii ale posesorilor de ff2 luate de noi, rezulta ca unele au 0-uri in fata altele nu. Nu mai retin daca depindea de motorizare chestia asta.
La mine are 0 in fata si e luata de noua.

Edited by cornel001, 01 May 2008 - 15:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate