Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

un ajutor plss de la cei care stiu

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tripl3-x

tripl3-x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.04.2008
vreau sa cumpar o masina de la cineva povestea e urmatoarea: are un prieten stabilit in italia cumpara masini pe numele lui le trimite in tara la cineva si le vinde am vb cu vanzatorul si mi a zis : facem actele de mana sau cum se fac si am prieteni in bucuresti care iti pot face procura pe viata daca vreau ,cum pot proceda ca sa nu iau teapa ce tre sa fac sa fiu sigur de procura pe viata de la bucuresti , de radiat a zis ca nui problema daca prietenul e stabilit in italia se rezolva in 2 zile , ce ma sfatuiti un raspuns urgent vreau . multumesc

#2
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
oricum ai face tu procura tot teapa se cheama afacerea asta
-procura aia egal zero
-prietenul din italia e miliardar si plateste asigurari pt masinile inmatriculate pe el?
-in caz de accident prietenul binevoitor se va lupta pt tine cu valul de formalitati birocratice legate de asigurare?
-ultima fraza cu radierea in 2 zile nu am inteles-o
-nici rolul prietenilor din bucuresti

#3
tripl3-x

tripl3-x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.04.2008

View Postpimi, on Apr 28 2008, 09:53, said:

oricum ai face tu procura tot teapa se cheama afacerea asta
-procura aia egal zero
-prietenul din italia e miliardar si plateste asigurari pt masinile inmatriculate pe el?
-in caz de accident prietenul binevoitor se va lupta pt tine cu valul de formalitati birocratice legate de asigurare?
-ultima fraza cu radierea in 2 zile nu am inteles-o
-nici rolul prietenilor din bucuresti
deci in final ce ar fi bine sa fac chear daca vreau so iau si sa se radieze cum trebuie sa procedez sa pot circula cu ia in timp si so radieze

#4
tripl3-x

tripl3-x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.04.2008
am mai vb cu cineva si mia zis in felul urmator : in momentul cand facem actele vanzare cumparare eu tre sa fac asigurare ala nu mai are nici o treaba cu asigurarea si ca tre sa fac actele de vanzare cumparare la politie sa fie totul ok sa nu fie furata masina si tre sami dea cartea masinii talonul si asigurarea nush ce sa mai inteleg

#5
crotzo

crotzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.05.2005

View Posttripl3-x, on Apr 28 2008, 11:56, said:

am mai vb cu cineva si mia zis in felul urmator : in momentul cand facem actele vanzare cumparare eu tre sa fac asigurare ala nu mai are nici o treaba cu asigurarea si ca tre sa fac actele de vanzare cumparare la politie sa fie totul ok sa nu fie furata masina si tre sami dea cartea masinii talonul si asigurarea nush ce sa mai inteleg


Tzeapa Tzeapa Tzeapa

1. Radierea dureaza minim 7zile, costa intre 70-100 Euro (plateste el?)
2. Procura poate s-o faca doar el, in nici un caz la Bucuresti (nu este nevoie sa fii tu prezenta acolo, dar acolo se face, nu in bucuresti, pe ce baza?)
3. Atata timp cat masina este pe numele lui, nu conteaza cine are procura, DACA IEI O AMENDA? GHICI CINE O PLATESTE? El...bineinteles (care-i prostu ala?), FACI ACCIDENT? CINE SUPORTA? El bineinteles.
4. Actu de vanzare cumparare se face la notar in nici un caz la politie, iar daca vrei sa vezi ca masina nu e furata (asta intadevar la politie) tre sa platesti o taxa de 15Euro si astepti 2 saptamani.
5. Asigurarea nu poate s-o faca decat pe numele lui pt ca el e proprietarul practic al masinii.

Ar mai fi o gramada de spus dar mi-elene sa mai scriu.
Concluzia trage-o tu!!!!!!!
Succes!

#6
tripl3-x

tripl3-x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.04.2008

View Postcrotzo, on Apr 29 2008, 21:02, said:

Tzeapa Tzeapa Tzeapa

1. Radierea dureaza minim 7zile, costa intre 70-100 Euro (plateste el?)
2. Procura poate s-o faca doar el, in nici un caz la Bucuresti (nu este nevoie sa fii tu prezenta acolo, dar acolo se face, nu in bucuresti, pe ce baza?)
3. Atata timp cat masina este pe numele lui, nu conteaza cine are procura, DACA IEI O AMENDA? GHICI CINE O PLATESTE? El...bineinteles (care-i prostu ala?), FACI ACCIDENT? CINE SUPORTA? El bineinteles.
4. Actu de vanzare cumparare se face la notar in nici un caz la politie, iar daca vrei sa vezi ca masina nu e furata (asta intadevar la politie) tre sa platesti o taxa de 15Euro si astepti 2 saptamani.
5. Asigurarea nu poate s-o faca decat pe numele lui pt ca el e proprietarul practic al masinii.

Ar mai fi o gramada de spus dar mi-elene sa mai scriu.
Concluzia trage-o tu!!!!!!!
Succes!
k multumesc mult deja am hotarat ce fac caut masina inscrisa la noi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate