Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 

TEAPA NUMITA RCS & RDS (si de Paste)

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
me_suzy

me_suzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 29.04.2007
Acum prieteni si colegi am sa va spun cel mai dragut lucru de paste: TEAPA NUMITA RCS & RDS

In ziua de inviere (ieri), se face ora 3 dupa-amiaza cred, si intru pe net cand ce sa vezi...netul se deconecteaza la fiecare 20 de secunde. Dau telefon la vecini, acelasi lucru. La 20 de secunde se deconecteaza. Pentru a te conecta trebuie din nou pus user si parola...pana iti vine rau. Asa va scriu acum prieteni, printre picaturi de net. CLAR ! E mana RDS ! Dar oare de ce au facut in asa fel incat sa se deconecteze la fiecare 20 de secunde tocmai de Paste ? Probabil ca are legatura cu traficul.

Luna trecuta n-a mers deloc vreo 5 zile, si binenteles, uitandu-ma pe cont, aveam de platit normal, deci nu mi-au scazut din taxa pentru neprofesionalismul lor. Si asa fac mereu hotii astia. Asadar, FERITI-VA DE RCS & RDS. Mai rau nu se poate.

Edited by me_suzy, 27 April 2008 - 07:49.


#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Tu ai auzit, vreodata, de defectiuni, avarii si alte probleme neprevazute? :rolleyes:

#3
me_suzy

me_suzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 29.04.2007

 bogdanar, on Apr 27 2008, 08:01, said:

Tu ai auzit, vreodata, de defectiuni, avarii si alte probleme neprevazute? :rolleyes:

Binenteles ca am auzit. Dar eu platesc sa am avarii si probleme neprevazute? ...care se intampla in fiecare luna...

Pe langa asta, ce avarie drag prieten? Daca se deconecteaza la 20 secunde? Daca nu mergea deloc era avarie sau catastrofa. Dar daca se reseteaza si tocmai de Paste, mie imi poate trece prin cap ca cineva doreste sa ne impiedice sa facem mult trafic - asa cum este evident sa fie de sarbatori.

Si revenind...problemele de la RCS/ RDS NU SE MAI TERMINA!  Si de ce mai raman la ei? Crezi ca am chef sa ma duc la o alta firma, alt contract, alte cabluri, alt ip, si timp piedut?

Tot ce pot face este sa ii ajut pe ceilalti oameni sa cunoasca oferta completa a RDS inainte de face prostia sa bata un contract. Asadar, RCS/RDS, ganditi-va bine !!!!

Edited by me_suzy, 27 April 2008 - 09:04.


#4
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
nu mai plati! ce se intampla e deja reglementat in contract!
desfa contractul si gata! (denuntare unilaterala pe motiv de functinare defectuasa)

alternative mai sunt nu te tine nimeni cu forta!

#5
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

 me_suzy, on Apr 27 2008, 09:57, said:

Si revenind...problemele de la RCS/ RDS NU SE MAI TERMINA!  Si de ce mai raman la ei? Crezi ca am chef sa ma duc la o alta firma, alt contract, alte cabluri, alt ip, si timp piedut?

Tot ce pot face este sa ii ajut pe ceilalti oameni sa cunoasca oferta completa a RDS inainte de face prostia sa bata un contract. Asadar, RCS/RDS, ganditi-va bine !!!!


Deci, de fapt, tu vrei neaparat sa le faci reclama negativa. Nu sa cauti variante mai bune, nu sa renunti la ei. Chiar crezi ca-i doare pe cei de la rds de ce se scrie pe un forum?

Si apropo, eu am rds si-s pe deplin multumit de ei... ma rog, ar fi bine sa mai deschida putin robinetul, dar in rest n-am niciun motiv sa ma plang.

#6
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Plus ca exagereaza... in 20 de secunde nu putea scrie atata..... :D
Precis nu e nciun abonat RDS ci RTL.....

#7
n_costin

n_costin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 27.08.2007
Schimba-ti providerul daca acesta nu-ti convine. As fi foarte curios cum ai tine in picioare reteaua in orase daca ai fi in locul lor. Ah .. nu esti, tu doar te plangi.

#8
me_suzy

me_suzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 29.04.2007

 a21alex, on Apr 27 2008, 11:37, said:

Plus ca exagereaza... in 20 de secunde nu putea scrie atata..... :D
Precis nu e nciun abonat RDS ci RTL.....

Vezi ce inseamna s-o faci pe inteligentul stimat coleg. N-ai nevoie sa scrii in timp record. Poti sa scrii 5 ore si ai nevoie doar de 1 secunda ca sa apesi send si mesajul sa zboare. Deci in alea 20 de sec pana se intrerupe, pot sa trimit cel putin 20. Asa ca pe viitor puneti mintea la contributie inainte s-o faci pe interesantul.

Al doilea motiv pentru care iar o iei pe aratura e ca ma acuzi ca nu sunt la RDS. Ai vreo dovada? Nu..dar vorbesti aiurea.
Fac reclama proasta spun unii. Nu fac reclama proasta. Dar imi expun parerea vis-a-vis de un anumit serviciu sau produs. Cred ca asa se numeste si numele acestui topic "Opinii despre PRODUSE / SERVICII" si asa cum (daca ai fi citit ai fi stiut) sunt nenumarati oameni care si-au spus parerea (si proasta si buna) vis-a-vis de alte firme si alte produse.

Deci om bun, deschide mintea inainte sa vorbesti fara rost. Da, si mie imi merge bine atunci cand merge si prefer RDS fata de incetii aia de la M-Bit sau CLICKNET (si de aia nu i-am schimbat), insa si cand ti se opreste netul 5-6 zile iti vine sa urli....mai ales de sarbatori cand ai atatea mesaje de trimis.

Edited by me_suzy, 27 April 2008 - 13:10.


#9
PHP_

PHP_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 02.01.2007
Asa si? Crezi ca UN CAZ este elocvent? Si nu fac referire doar la RDS,. Tot asa de bine putea fi vorba si de Romtelepom....

#10
vali_mester

vali_mester

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 17.02.2007
In cazul tau cred ca nu RDS e de vina,ci "baietii destepti" care au umblat in tabloul de pe casa scarii pt. a receptiona canalele extra.

#11
me_suzy

me_suzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 29.04.2007

 vali_mester, on Apr 27 2008, 18:53, said:

In cazul tau cred ca nu RDS e de vina,ci "baietii destepti" care au umblat in tabloul de pe casa scarii pt. a receptiona canalele extra.

doar ca stau la casa...si langa mine sunt numai case. Si iti garantez ca nu e nevoie sa umble cineva pe la fire ca sa receptioneze alte canale...precis au toti cel mai scump pachet.

 PHP_, on Apr 27 2008, 18:43, said:

Asa si? Crezi ca UN CAZ este elocvent? Si nu fac referire doar la RDS,. Tot asa de bine putea fi vorba si de Romtelepom....

dar atunci cand cazul ...se tot repeta la tot cartierul...te ia cu nervi.

#12
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Eu am net prin RDS de vreo 2 luni si merge perfect. Download de vreo 6 MB/s jumate constant. Ieri am avut ceva probleme da s-au dovedit a fi de la sistemul de operare. Este pentru prima data in viata vietilor mele cand nu-mi pica netul nici o nanosecunda in 2 luni de zile :lol:

#13
HarryHaller

HarryHaller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.04.2008
Si eu am net de la RDS si merge destul de ok, cu cateva "dungi" uneori, dar asta se intampla la orice provider once in a while.

Apropo, imi da si mie cineva un sfat? as vrea sa imi iau un pachet internet+cabluTV+telefon de la RDS. Care ar fi oferta mai buna?

Multumesc

#14
Indra

Indra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.04.2007
www.freezetime.ro www.freezetime.ro

#15
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006
Eu am internet de la ei din 2000 cred si merge exclent, am fost bransata la timp (desi m-am mai mutat) si orice a fost s-a rezovat in o zi. Cand se intampla sa imi pice e cate o avarie majora, dar astea nu tin mult. In esenta Rcs & RDS e o companie mare, nici decum o teapa si chiar daca cineva doreste sa ii faca anti-reclama eu stiu una si buna: Sunt ft multumita!

#16
Dark_Myhay

Dark_Myhay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 25.04.2006
Cred ca se fac peste 6 luni de cand nu mai mi-a cazut netu nici macar pt o secunda.

#17
sasha_r0

sasha_r0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 15.02.2008
eu am net de la o retea de cartier care are de la rds! merge fabulos! mai nou, i-a cumparat rds-ul si la fel! nu ma plang! am facut odata o incercare cu upc! 2 sapt l-am folosit! si imi facusem cel mai mare abonament! cu noul contract rds mi-am luat si tv si tel si net! si sunt extra multumit!

#18
Lateralus

Lateralus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.04.2008
Dupa ce am beneficiat vreme de aproape 2 ani (rusine sa-mi fie ca am asteptat atata) de fabuloasele servicii ale RDS-ului, timp in care cadea net-ul intr-o veselie, atat inainte cat si dupa ce s-a trecut la fibra optica, si dupa zeci de telefoane date la "tehnic" (unde in mod invariabil imi puneau aceeasi placa - "dezactivati antivirusul, dezactivati firewall-ul etc" - si se purtau intotdeauna ca si cand toata reteaua din oras functiona impecabil si numai eu aveam o problema) am decis sa renunt si am trecut pe Clicknet. De atunci n-am mai avut NICIODATA vreo problema. Sa mai adaug un detaliu hazliu legat de RDS. Cand sunam la ei imi spuneau ca s-a inregistrat sesizarea mea cu numarul cutare (si imi ziceau sa notez numarul). Ei bine, s-a intamplat o data sa cada netul doua zile la rand. Intre numarul de ordine pe care mi l-au dat a doua zi si cel din ziua precedenta era o diferenta de cateva sute (!) Deci in nici 24 de ore mai primisera inca sute de alte reclamatii. Si pe mine ma luau de fiecare data cu abureli precum cele pomenite mai sus... Drept pentru care dati-mi voie sa fiu uluit cand citesc aici ca exista oameni super-incantati de RDS :-) A, sa mentionez ca e vorba de RDS Sibiu. Poate in alte localitati o fi altfel? Nu-mi prea vine a crede, zau.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate