Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

unde este site-ul meu?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007
Site-ul tau exista pe google. Cauta asta in google: site:www.clinypet.ro si vezi ca este indexat. Daca nu mai apare in prima pagina dupa un cuvant cheie inseamna ca google ti-a luat avantajul incepatorului, care il ofera site-urilor noi la cautari, trebuie sa mai adaugi niste articole ceva noi pe site macar la saptamana si google va tine cont de asta si te va vizita mai des, deci sanse mai bune la rezultatele cautarii dupa cuvinte cheie.

#20
DangerD

DangerD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2007

View PostAnturaju93, on May 20 2008, 09:33, said:

Site-ul tau exista pe google. Cauta asta in google: site:www.clinypet.ro si vezi ca este indexat. Daca nu mai apare in prima pagina dupa un cuvant cheie inseamna ca google ti-a luat avantajul incepatorului, care il ofera site-urilor noi la cautari, trebuie sa mai adaugi niste articole ceva noi pe site macar la saptamana si google va tine cont de asta si te va vizita mai des, deci sanse mai bune la rezultatele cautarii dupa cuvinte cheie.

Site-ul respectiv este un reDESIGN, vechiul site mai exista inca la o alta adresa (si nu a fost modificat de ani si este gasit primul de google la anumite cautari). Am vazut si eu ca este indexat situl nou. Nu numai ca nu mai apare in prima pagina, ci nu mai apare deloc (in nici o pagina), indiferent de cautari de parca ar fi IGNORAT total. Si nu este nici banat de google ca am verificat.
Tot ceea ce folosesc din alt site este un flv player (totally free - gdd) dar nu cred ca asta e problema.
Nu am incercat sa fentez google cu nimik, daca totusi poate cineva sa imi dea o indicatie daca as fi gresit la ceva anume, poate sa ma scoata cineva din ....

#21
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Ai duplicat celalalt site ? :)

#22
DangerD

DangerD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2007

View Posttete, on May 20 2008, 10:54, said:

Ai duplicat celalalt site ? :)


Nu este duplicat! Sper sa  nu se considere ca fac reclama la situri (linkurile sunt relevante discutiei)
http://drvetsafta.oltenia.ro/             este vechiul site
iar doctorul Safta a dorit un site nou pe un domeniu propriu (nu pe alt server) si astfel am realizat
www.clinypet.ro


Daca unele texte (care de fapt apartin proprietarului) sunt identice, google considera ca este duplicat?

Edited by DangerD, 20 May 2008 - 11:13.


#23
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
doamne mai oameni buni dar va invartiti mult in jurul cozii? voi nu vedeti cate ibl-uri are omu si de unde?

cand am zis "nu ai facut nimic" nu ma refer doar la "pe site" ci si "pe net". trebuie sa il promovezi, sa il inscrii in directoare (nu e obligatoriu dar e mai usor si mai ieftin), sa ii faci reclama pe site-urile specializate, sitemap, etc, etc, etc.

iar daca targetul tau e "clinica veterinara doru safta", atunci nu ai mult de lucru, dar un pic tot ai.

#24
DangerD

DangerD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2007

View Postciuly, on May 20 2008, 11:12, said:

doamne mai oameni buni dar va invartiti mult in jurul cozii? voi nu vedeti cate ibl-uri are omu si de unde?

cand am zis "nu ai facut nimic" nu ma refer doar la "pe site" ci si "pe net". trebuie sa il promovezi, sa il inscrii in directoare (nu e obligatoriu dar e mai usor si mai ieftin), sa ii faci reclama pe site-urile specializate, sitemap, etc, etc, etc.

iar daca targetul tau e "clinica veterinara doru safta", atunci nu ai mult de lucru, dar un pic tot ai.


Daca nu par prea "dus cu pluta", unde ma pot documenta cu privire la IBL, si ce inseamna de fapt acest lucru?
Multumesc!

#25
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
ca in totdeauna, pe gogu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate