Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 

unde este site-ul meu?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
Buna ziua,

M-am mutat in subforumul care trebuie :)
Am un site (poate fi vazut la profil) care pur si simplu nu apare in Google deloc...Foloseste un CMS MemHT care are deja spiders si deja am fost vizitat de multi spideri (270 hits :) )...Siteul e online de 3 zile (azi e a treia) si incerc pe cat de mult posibil sa'l fac relevant din punct de vedere al continutului/descriere.

NU stiu ce trebuie sa mai fac.L'am inscris la adsense si astept,l'am inscris la GoogleAnalitics si imi genereaza statistici si nu mai stiu ce sa fac ca sa am un PageRank marisor(decent) si sa figurez si eu in cautarile gogole...In panould e admin la statitici imi apare ca siteul este gasit de catre Yahoo.com...

Plus...am vizitatori de prin state din kenya din ungaria si spania etc...de unde pana unde?
Daca ma puteti ajuta ar fi ok..cu indicii daca ceea ce cer eu se plateste.. :(

#2
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
270 de hits si te astepti sa apari deja pe Google?

Rabdare! Fa-ti sitemap si inscrie-l in Google Webmasters si fa rost de Back-Links!

#3
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
cam la cate spider hits apar? ca am cam 1400 impresions in 3 zile si 100 vizitatori unici..

Adica trebuie sa astept?Nu prea inteleg sorry...Am pe site sitemap pus din CMS-ul care l-am ales...
Voi incerca sa adun back-lincks ..voi ce directoare recomandati? ca sa nu stau sa inscriu de geaba siteul... :-s..


mersi anticipat

#4
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
ai rabdare vreo 2 saptamani. pina si dns-u are nevoie de 48 de ore (oficial) ca sa se propage peste tot, daramite cateva zeci/sute de pagini web.

#5
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
inscrie-l peste tot pe unde apuci. :D
Ideea e sa nu fie directoarele foarte noi. Eu pe acelea de o luna doua le-am evitat.
Apoi fa cum a spus Lord_ice si trimite la Google Webmasters sitemap/ul tau.
Nu e suficient sa/l ai doar pe site.

#6
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
ok...voi incerca cat mai multe directoare.Ma gandeam ca sunt si directoare rele sau ceva de genul..in fine..

Cu sitemapul cum trebuie sa fac exact? DNS'ul s'a propagat alaltaieri..dupa ce  afost propagat am inceput nnumaratoarea si am dat drumu la site efectiv...

Cu sitemapul trebuie sa fac xml? sau cum exact ca stiu ca am citit pe undeva asta..

HELP ME :)

tot incerc.... si imi apare de ex A link to http://www.pipy.org/ could not be found at the specified URL. in footer...de ce? am verificat de atatea ori si nu stiu ce nu'i convine...am pus backlinkul doar ca nu-l vede...sa fie de la cmsu' asta prost? X(

tot nu merge . :(( :(( :((

#7
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
din ce am observat daca pui niste reclame adsense esti indexat mai repede la inceput.
Oricum trebuie sa ai rabdare macar o saptamana. Media e cam de 4-5 zile.

Cel mai rapid mi-a fost indexat un site in 10 ore. Seara l-am pus online si dimineata avea deja indexate 3 pagini :)

Edited by - Rares -, 23 April 2008 - 15:37.


#8
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
cum adica indexate..unde ma uit..ce trebuie sa fac...?
Nu imi zice si mie cineva cum sa fac site-mapul si sa'l dau la gogole? ca nu am inteles...CMS'ul meu are spiders si chestii nu face automat asta? sincronizarea asta?

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Incepi de aici:
http://forum.softped...howtopic=107734
http://forum.softped...howtopic=209692
http://forum.softped...howtopic=144517
http://www.xml-sitemaps.com/
Dupa ce termini de citit poti sa vi cu intrebari.

#10
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
ca sa vezi daca ai pagini indexate in google dai search dupa "site:adresa".
Ex: http://www.google.ro...i...utare&meta=
Daca nu intoarce nici un rezultat inseamna ca nu a fost indexat.
Ca sa vezi pe ce loc esti in google dupa anumite cuvinte-cheie foloseste geoseo (www.geoseo.com).

#11
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
vad ca e indexat acum..pot sa jur ca nu era acum o ora :|

#12
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
nu mai este...am incercat acum si nu imi gasesti nimik....pe bune nu inteleg deloc ce se intampla..poate cineva sa-mi explice..trebuie sa astept sa am un numar mai mare de vizitatori? sau ce?

#13
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
ai rabdare vreo 2 saptamani cum a zis ciuly si revino apoi.

#14
DangerD

DangerD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2007
Am si eu o problema cu un site. (www.clinypet.ro)
De cand l-am pus a fost ok, era gasit in prima pagina pe google (de ex la cautare: clinica veterinara doru safta), iar acum nici nu exista pe google.
Nu am folosit smecherii, si asta s-a intamplat dintr-o data! Poate sa imi explice si mie care ar fi cauza? Si daca i s-a mai intamplat cuiva la fel?

#15
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007

View PostDangerD, on May 20 2008, 08:58, said:

Am si eu o problema cu un site. (www.clinypet.ro)
De cand l-am pus a fost ok, era gasit in prima pagina pe google (de ex la cautare: clinica veterinara doru safta), iar acum nici nu exista pe google.
Nu am folosit smecherii, si asta s-a intamplat dintr-o data! Poate sa imi explice si mie care ar fi cauza? Si daca i s-a mai intamplat cuiva la fel?

Vezi sa nu fie banat in google.

#16
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
normal. pt ca de cand l-ai pus, google ti-a dat un boost, ca la orice site nou. si pentru ca nu ai facut nimic, ai pierdut boost-ul si gata. ca la orice site la care nu se lucreaza.

si nu mai posta acelasi lucru in mai mult de un loc.

#17
DangerD

DangerD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2007

View Postciuly, on May 20 2008, 08:57, said:

normal. pt ca de cand l-ai pus, google ti-a dat un boost, ca la orice site nou. si pentru ca nu ai facut nimic, ai pierdut boost-ul si gata. ca la orice site la care nu se lucreaza.

si nu mai posta acelasi lucru in mai mult de un loc.


Fiind un site de prezentare, nu prea sunt noutati frecvente ca sa determine modificari. Dar nu inteleg de ce nu il gaseste deloc. Si daca ar fi banat, nu vad nici un motiv, si unde vad daca este banat sau nu?

am cautat pe
Google Banned Checker

si imi da

The domain name DOES NOT appear to be banned.

Am verificat si dac aeste inca indexat... intrebarea este de ce nu il gaseste deloc?

#18
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Ai copiat continut sau altceva de pe un alt site  ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate