Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Quadra Place 2

- - - - -
  • Please log in to reply
740 replies to this topic

#73
deplano

deplano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.05.2008

View Postarp, on May 26 2008, 22:55, said:

5 minute faci si pana la Armata poporului doar ca le faci la deal la dus si la vale la intors  :D

Acum serios vorbind, coldplay are dreptate. 2 proiecte mari si amandoua sunt in intarziere. Teoretic Sema are o locatie mai buna si mai mult spatiu sa iasa ceva ca lumea, QP2 va fi inghesuit, low cost, un fel de rasarit-de-soare 2. La cum arata proiectul acum pentru QP2 eu nu mi-as lua acolo. Sema este totusi un mister. Locatie excelenta, firme mari, au vandut deja cladirile de birouri si totusi nu s-au miscat pe rezidential cand piata era pe val...te pune pe ganduri...

Eu cred ca baietii de la Sema sunt de spetza celor care au fost la Casa Radio. Si-au luat autorizatiile, promitand marea cu sarea, fara a avea finantare si s-au adaptat din mers (mai vand o cladire de birouri, o bucata de teren). Este unul dintre cele mai vechi proiecte rezidentiale anuntate si slabe miscari!

Oricum, din machetele pe care le gasesti pe net, par a fi cladiri de inaltime mica (4-5 etaje) si cu spatii mari intre ele. Deci s-ar putea sa aiba ca target alt segment decat cel de la QP2.

Referitor la avantajul accesului la statia de metrou Semanatoarea pentru Sema, mi s-ar parea o mare eroare a Primariei daca lasa zona sa se dezvolte cu 3 proiecte mari (si mai e loc de demolat hale si alte cladiri in paragina din zona) si nu ar lua in calcul o jonctiune intre Str. Fabricii/Aleea Politehnicii si Splai. Nu stiu de ce dracu' nu expropriaza Politehnica pentru drumurile alea pe care nu le mai foloseste, blocandu-le cu piloni de ciment (de ex. cea care duce la National TV).

Edited by deplano, 27 May 2008 - 16:30.


#74
arp

arp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.09.2004
Pai ia gandeste-te cine e rector la Politehnica cetocmai a fost realeasa dupa ce a concurat de una singura si ce ce culoare are partidul din care face parte. Hint: Numele incepe cu A si se termina in ndronescu iar partidul incepe cu Pe si se termina cu SeDe. De aia...

#75
deplano

deplano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.05.2008

View Postarp, on May 27 2008, 17:41, said:

Pai ia gandeste-te cine e rector la Politehnica cetocmai a fost realeasa dupa ce a concurat de una singura si ce ce culoare are partidul din care face parte. Hint: Numele incepe cu A si se termina in ndronescu iar partidul incepe cu Pe si se termina cu SeDe. De aia...

Arp, sunt in tratative sa cumpar un apartament in QP1.
Intrucat sunt mici probleme la unul dintre balcoane, ma intereseaza daca baietii de la Conarg sunt receptivi la lucrarile pe care ar trebui sa le faca in garantie.

#76
arp

arp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.09.2004
Da, sunt, vorbeste cu George administratorul complexului si eventual cere vanzatorului sa repare el inainte sa-ti vanda, va fi mai motivat sa stea cu gura pe aia.. De curiozitate, ce cumperi si cu cat? eventual pe privat un raspuns ...

#77
valis24

valis24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 24.09.2007

View Postdeplano, on May 27 2008, 16:27, said:

Nu stiu de ce dracu' nu expropriaza Politehnica pentru drumurile alea pe care nu le mai foloseste, blocandu-le cu piloni de ciment (de ex. cea care duce la National TV).
S-au mai corect sa-i expropieze pe cei ce stau la QP si sa le dea apartamentele la cei ce lucreaza la Politehnica.

#78
deplano

deplano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.05.2008

View Postvalis24, on May 27 2008, 18:59, said:

S-au (Sic) mai corect sa-i expropieze pe cei ce stau la QP si sa le dea apartamentele la cei ce lucreaza la Politehnica.

Sau mai corect taceai si filozof ramaneai!

#79
valis24

valis24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 24.09.2007

View Postdeplano, on May 27 2008, 18:53, said:

Sau mai corect taceai si filozof ramaneai!
Nu am inteles aluzia, ce sa-i faci "scoala" putina. Ideea este ca atunci cand construiesti un ansamblu rezidential trebuie sa-ti pui problema si cum vor ajunge locatarii la el. In Romania dezvoltarea urbanistica nu are legatura cu logica, motiv pentru care unii se cred stapani si pe ce nu este al loc. Ani buni s-a intrat prin curtea Politehnicii pe motiv ca Semanatoarea a ocupat Strada Fabricii. Beneficiarii acestei intrari FastEco, National, Conarg nu au pus nici un ban la reparatia infrastructurii asa ca mai tine-ti filozofiile acasa.

#80
9984

9984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.12.2007

View Postdeplano, on May 27 2008, 18:04, said:

Arp, sunt in tratative sa cumpar un apartament in QP1.
Intrucat sunt mici probleme la unul dintre balcoane, ma intereseaza daca baietii de la Conarg sunt receptivi la lucrarile pe care ar trebui sa le faca in garantie.


cu cat dc nu  e confidential?  B)

#81
arp

arp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.09.2004
Si de ce ar fi trebuit sa puna? Nu platesc taxe si impozite? Ai idee cate zeci de milioane platescu eu pe an impozit la primarie? Trebuie sa-mi asfaltez singur strada pe care stau? Sau trebuie sa pun bani sa o ajut pe madam Andronescu sa refaca drumul (cu plata) prin politehnica doar pentru ca primaria nu e in stare sa asfalteze 1 km de strada in centrul bucurestiului? Fiecare foloseste infrastructura existenta asa cum poate. Nu era treaba nici Fast Eco, nici National Tv, nici Conarg sau a locatarilor din QP sa rezolva problema strazii Fabricii, drum public pentru care platesc taxe si impozite.

#82
9984

9984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.12.2007
Are cineva informatii noi despre acest complex? Data de lansare, etc?

Merci!!!!

#83
pizaro

pizaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.05.2008

View Post9984, on Jun 3 2008, 09:58, said:

Are cineva informatii noi despre acest complex? Data de lansare, etc?

Merci!!!!

Cred ca se vor apuca pe la sf. lui august - inceputul lui septembrie

#84
wget

wget

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 03.01.2007

View Post9984, on Apr 22 2008, 13:33, said:

ce tigani? am inteles ca o sa fie chiar vizavi de quadra place 1 si am fost recent sa vad complexul dar nu am vazut nici o satra... aveti idee cat a fost pretul pe mp construit in faza de proiect la quadra place 1 si rasarit de soare proiecte realizate de conarg?

Vreau sa spun ca azi am trecut pe strada Fabricii si colcaie de minoritari pe acolo. Tabara de tigani, care seamana exact cu cele vazute la TV prin Italia, a luat amploare si e evident ca e o problema. O sa aiba ceva dificultati cei de la Conarg in a vinde QP2, daca clientii vor trebui sa treaca pe langa aceasta tabara ca sa vada zona unde se va inalta complexul!

#85
rafael20

rafael20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.05.2008

View Postturbo trabannt, on May 6 2008, 18:15, said:

da, e chiar frumos locul de joaca. ma indoiesc ca sunt multe ansambluri asa  :deadtongue:
VAND APARTAMENT 2 CAMERE POLITEHNICA REZIDENTIAL QUADRA PLACE , MOBILAT SI UTILAT ULTRAMODERN , LOC DE PARCARE , 170 000 EURO ETAJ 2 DIN 6 FARA MOBILA 160 000 0726906278

#86
9984

9984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.12.2007

View Postrafael20, on Jun 19 2008, 19:01, said:

VAND APARTAMENT 2 CAMERE POLITEHNICA REZIDENTIAL QUADRA PLACE , MOBILAT SI UTILAT ULTRAMODERN , LOC DE PARCARE , 170 000 EURO ETAJ 2 DIN 6 FARA MOBILA 160 000 0726906278


tu cu cat l-ai cumparat dc nu sunt indiscret? :D Ai idee cat a costat in prima faza apartamentul si cat locul de parcare? Sunt ff curios sa vad ce diferenta o sa fie ca pret la lansarea QP2 fata de QP1..


Merci!!

#87
arp

arp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.09.2004
Iti spun eu, l-a cumparat la 85 mii euro fara tva apartamentul si 8400 locul de parcare...eu la acest pret am cumparat primul apartament in quadra...

#88
kellvarsen

kellvarsen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.09.2007

View Postrafael20, on Jun 19 2008, 19:01, said:

VAND APARTAMENT 2 CAMERE POLITEHNICA REZIDENTIAL QUADRA PLACE , MOBILAT SI UTILAT ULTRAMODERN , LOC DE PARCARE , 170 000 EURO ETAJ 2 DIN 6 FARA MOBILA 160 000 0726906278

Nu am cum sa iti ofer mai mult de 140.000 pe el, loc de parcare inclus. Mobila de 10k euro nu ma pasioneaza deloc. Ti-a oferit cineva mai mult?

#89
ketchup1981

ketchup1981

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 08.03.2007
exista sectiunea "Bursa" pentru anunturi de vanzari apartamente si negocieri ulterioare. pe acest topic se discuta despre caracteristicile ansamblului rezidential Quadra Place 2, cu trimiteri tangentiale la ansamblul Quadra place 1.
Multumesc.

#90
kellvarsen

kellvarsen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.09.2007

View Postketchup1981, on Jun 20 2008, 12:00, said:

exista sectiunea "Bursa" pentru anunturi de vanzari apartamente si negocieri ulterioare. pe acest topic se discuta despre caracteristicile ansamblului rezidential Quadra Place 2, cu trimiteri tangentiale la ansamblul Quadra place 1.
Multumesc.

Ai dreptate, I just couldn't help it. Dar sectiunea aia de bursa nu ar fi mai bine sa contina o rubrica separata de imobiliare?
Adica acum personal imi e scarba sa ma uit pe acolo, printre anunturi cu costume folosite si parfumuri contrafacute sa vad si Vand ap 2 camere in QP1 ... .

Anyway ca sa fiu cat de cat ontopic ... E clar ca in QP2 cu 160k cel mai probabil ca o sa iei 3 camere la aceeasi suprafata cu 2 camere in QP1. E cam greu de luat o decizie. Dar la pretul actual cerut prefer sa mai astept pana se concretizeaza QP2. Omu', aka investitoru' daca a avut 110k cash e posbil sa nu fi luat pe credit si deci nu e presat de timp si nici nu o sa lase prea mult la pret.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate