Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Liceu Militar Breaza

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
DMoE

DMoE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2007
M-am inscris pentru intrarea la LM Breaza. Vineri am primit informatia ca trebuie sa ma prezint miercuri, 16-04-2008 la Campulung Moldovenesc pentru a sustine probele psihice si sportive.
Acum, sunt curios: Cati dintre voi au optat pentru LM? Exista unii dintre voi care merg acolo, in aceea zi ca mine? B)

#2
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Ești foarte hotărât?

Pe mine în clasa a VIII-a m-a bătur gândul să merg la LM din Câmpulung.. am făcut analize medicale am depus dosar, am făcut antrenamente pentru probele fizice, dar până la urmă s-a stins dorința, mai ales când am mai vorbit cu unul, cu altul despre viața la LM <_<

#3
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006

View Post4nDr3i, on Apr 14 2008, 20:01, said:

Ești foarte hotărât?

Pe mine în clasa a VIII-a m-a bătur gândul să merg la LM din Câmpulung.. am făcut analize medicale am depus dosar, am făcut antrenamente pentru probele fizice, dar până la urmă s-a stins dorința, mai ales când am mai vorbit cu unul, cu altul despre viața la LM <_<

Subscriu

#4
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008
Si eu am vrut sa intru la liceul militar " Mihai Viteazu " - Alba Iulia . Mi-am dat seama ca eu nu sunt un om deloc disciplinat , si mai degraba foarte dezordonat si inconstant .
Iti dai seama ca o sa fie o disciplina de fier , dar o sa traga fetele mai repede la tine :) (un avantaj ) . A da .. si o sa ai o viata mult mai ordonata + Cariera militara este una destul de frumoasa .

#5
DMoE

DMoE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.03.2007
Am fost. In seria aceasta, au fost deja 5 locuri cumparate.
Am picat la proba de 1 km rezistenta. Cand am facut 500 de metri, mi-a dat un concurent cu cotul in apendicita. Banuiesc ca vroia sa ma loveasca in abdomen. Oricum, m-a apicat o durere groazinca si nu am mai putut continua. Am abandonat. Supraveghetorul a vazut faza asta, iar cand i-am zis imi raspunde cu "Asta e!".
Traim in Romania...

Nu imi ramane decat un liceu civil. Care stiti un liceu bun din Bucuresti, sector 1 sau 2?

#6
andrey4

andrey4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 02.11.2007
Acum 2 ani am dat si eu la liceul militar din alba iulia dar miau mai lipsit cateve sutimi si intram . sunt in clasa a 10-a dar o sa dau cu siguranta peste 2 ani tot la o academie militara sau de politie. pt mai multe intrebari despre probe si una alta puteti sa ma intrebati caci am trecut si eu prin toate . Bafta celor care dati sunt niste licee super . Yo unul nu o sa uit prin ce am trecut pe acolo in sensul bun a fost super.

#7
Zipy

Zipy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 275
  • Înscris: 03.06.2008

View Postandrey4, on Apr 25 2008, 23:28, said:

Acum 2 ani am dat si eu la liceul militar din alba iulia dar miau mai lipsit cateve sutimi si intram . sunt in clasa a 10-a dar o sa dau cu siguranta peste 2 ani tot la o academie militara sau de politie. pt mai multe intrebari despre probe si una alta puteti sa ma intrebati caci am trecut si eu prin toate . Bafta celor care dati sunt niste licee super . Yo unul nu o sa uit prin ce am trecut pe acolo in sensul bun a fost super.
da si eu sunt hotart ssa dau la LM Breaza....as vrea a vad care sunt probele....app eu anul acesta trec aVIII-a asea ca .....am timp sa ma razgandesc

#8
Pokerface

Pokerface

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.05.2008

View PostZipy, on Jun 7 2008, 18:56, said:

da si eu sunt hotart ssa dau la LM Breaza....as vrea a vad care sunt probele....app eu anul acesta trec aVIII-a asea ca .....am timp sa ma razgandesc
eu sper sa nu te razdandesti...eu am dat probe pt.liceul de la Campulung dar imi mai trebuiau 10 sutimi si intram......asta e...e foarte frumos acolo daca intri....bafta in continuare. :thumbup:

#9
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
LM înseamnă ani pierduți degeaba. Vă stricați copilăria prin licee militare, pe bune.
Puteți urma o carieră militară și cu liceu civil.

#10
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View PostZamo, on Jun 8 2008, 00:07, said:

LM înseamnă ani pierduți degeaba. Vă stricați copilăria prin licee militare, pe bune.
Puteți urma o carieră militară și cu liceu civil.

Perfect adevarat. Plus ca viata la LM e destuld e stricta, din ce mi au povestit cei care au fost pe acolo

#11
zyy

zyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.09.2007
am facut lm breaza 94-99. ce pot sa va spun  este ca nu se merita, sau mai bine zis nu se merita in acea perioada. din cate stiu acum sunt si fete, si este mult mai lejer.
cine vrea sa faca o academie militara o poate face linistit, chiar daca nu are liceu militar, intrucat nu va fi cu numic mai prejos comparativ cu cineva care a urmat un liceu militar, sau altfel spus un absolvent de liceu militar nu este favorizat in nici un fel la admiterea intr-o institutie de invatamant superior militar.
in ceea ce priveste partea cu fetele care trag de tine, eu cred ca e deja poveste, asta a fost odata, ehe ce vremuri.
per ansamblu sfatul meu este sa va vedeti de tineretea voastra si sa lasati lm-ul ca nu merita!
:mellow:

#12
mykeandreas

mykeandreas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.12.2007
Va irositi ani pacat de voi , eu sunt la o academie militara si toti colegii de aici care au facut liceul militar sunt de aceeasi parere, bine mai sunt aia cu capul incuiat adica 10% care zic ca l-ar mai face din nou, dar nu poti sa iti imaginezi cat de mult te schimba si cate lucruri pierzi din cauza asta! Nu ai absolut nici un avantaj real, doar haine si mancare groaznica, la academie mancarea tot groaznica e dar la liceu am auzit ca era si mai proasta!
LICEUL MILITAR nu e un lucru de facut , daca nu ma credeti vorbiti si cu cei care au facut asa ceva sa aflati si voi cum e sa faci un liceu si ce parere au ei,dar majoritate sunt de parere ca mai bine nu!
Eu am facut un liceu civil si nu am avut nici o problema de intrat la academie plus ca cei cu LM nu au avut nici un avantaj, nimic !
Apropo toate fetele care au venit de la liceul militar sunt urate, mici , grase, fetele care invata ca alea frumoase nu se duc acolo si plus ca nr de fete fata de baieti e mai mic, considerabil !  
Fa un liceu civil, distreazate, chiuleste, dute in oras doar nu vrei ca sa te trezesti la 6 in fiecare dimineata sa dai cu matura in fiecare zi sa iti urle unul in creiei in fiecare zi sa nu poti sa chiulesti sa nu poti sa ai medie la purtare sub 7 sa nu poti sa iesi in oras sa nu te frece unul de an mai mare sa faca misto de tine adica sa iti dea ordine sa te puna sa il saluti etc, la academie nu ai problemele astea asa ca NU VA DUCETI !

Edited by mykeandreas, 04 February 2009 - 13:00.


#13
Doriny

Doriny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.03.2009
Si eu dau la liceu militar...si am luat probele...mai am de luat testul grila la breaza...ca acolo vreau sa dau la liceu...

#14
zyggy123

zyggy123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.03.2009
Eu nush ce sa fac .....  :confused: :confused:

#15
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007
Eu intodeauna am spus, din propia experienta, alegeti profil mate-info. Nu mergeti pe idea "Nu imi place matematica / fizica / chimia" pentru ca o sa va para rau mai tarziu. Puteti sa alegeti dupa liceu ceea ce vreti sa faceti, cand probabil o sa va dati seama cam ce ati vrea sa faceti in viata. Idea este ca de la profilul mate-info puteti alege absolut orice facultate (de la limbi straine pana la academii militare), in foarte putine cazuri necesitand cateva ore de studiu suplimentar (psihologie la aviatie, latina la limbi straine, economie la finante etc. ). Succes!

#16
candymadalina

candymadalina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.04.2009
si eu am vrut sa dau la un moment dat la acest liceu dar m-am tot gandit ca este greu si sunt putine locuri.....pentru cine nu stia ultimile medii de anul trecut au fost : pentru fete 9.53 iar pentru baieti 9.11 ;)

#17
scarto21

scarto21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 11.07.2007
am terminat liceul militar in 2004 la breaza ,acum sunt in civilie ,mi-a ajuns cu armata ,dc iti place prostia iti recomand liceul militar ,dc iti place sa primesti niste ordine tampite de la niste ofiteri cu nasul pe sus si cu o gandire de iti vine sa te urci in copac, iti recomand liceul militar.Cand o sa ajungi sa termini si vrei sa dai la o academie nu ai nici un avantaj fata de cei care vin din civilie ,chiar o sa fii mai slab pregatit decat ei ,patru ani din viata ta o sa fii la mana lor,nu poti sa fii tu deloc.Mai bine stai linistit intr-un liceu civil si faci ce vrei ,inveti ce iti place ,decat sa te streseze aia acolo.PAREREA MEA
singurul lucru bun de care am avut parte in patru ani au fost colegii de clasa.

#18
ynwa1892

ynwa1892

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.04.2009
[quote name='ThunderSS' date='Apr 1 2009, 20:39' post='6276885']
Eu intodeauna am spus, din propia experienta, alegeti profil mate-info. Nu mergeti pe idea "Nu imi place matematica / fizica / chimia" pentru ca o sa va para rau mai tarziu. Puteti sa alegeti dupa liceu ceea ce vreti sa faceti, cand probabil o sa va dati seama cam ce ati vrea sa faceti in viata. Idea este ca de la profilul mate-info puteti alege absolut orice facultate (de la limbi straine pana la academii militare), in foarte putine cazuri necesitand cateva ore de studiu suplimentar (psihologie la aviatie, latina la limbi straine, economie la finante etc. ). Succes!

eu mi-am dorit sa merg la liceul militar din alba ........ am picat insa vizita medicala :no: (sunt daltonist) . Am o medie  peste 9.50 , dar nu stiu ce sa fac !? cel mai bun liceu din zona e de profil mate-info , dar nu prea imi place matematica !!! asa ca nu stiu ce sa fac........

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate