Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Regularizare consum energie electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
O data cam la 3-4 luni cei de la furnizorul de energie electrica citesc contoarul si se face regularizarea. Daca ai consumat mai mult, esti bun de plata. Dar daca ai consumat mai putin? Eu pe luna ianuarie am fost pe minus, deci ar fi trebuit sa primesc bani, sau ca urmatoarea factura sa fie mai mica. Dar acest lucru nu se intampla, facturile continua sa vina la fel de mari. Diferenta este destul de mare, cel putin aproape 2 luni de zile nu ar mai trebui sa platesc nimic....

Mai este cineva in situatia asta?

#2
moshuroshu

moshuroshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2007

View Postblue_wings, on Apr 1 2008, 20:25, said:

O data cam la 3-4 luni cei de la furnizorul de energie electrica citesc contoarul si se face regularizarea. Daca ai consumat mai mult, esti bun de plata. Dar daca ai consumat mai putin? Eu pe luna ianuarie am fost pe minus, deci ar fi trebuit sa primesc bani, sau ca urmatoarea factura sa fie mai mica. Dar acest lucru nu se intampla, facturile continua sa vina la fel de mari. Diferenta este destul de mare, cel putin aproape 2 luni de zile nu ar mai trebui sa platesc nimic....

Mai este cineva in situatia asta?

se scade din urmatoarele facturi.mie mi-au facut regularizarea pe mai '07-februarie '08 :angry:

Edited by moshuroshu, 01 April 2008 - 20:08.


#3
avy31

avy31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.07.2005

View Postblue_wings, on Apr 1 2008, 19:25, said:

O data cam la 3-4 luni cei de la furnizorul de energie electrica citesc contoarul si se face regularizarea. Daca ai consumat mai mult, esti bun de plata. Dar daca ai consumat mai putin? Eu pe luna ianuarie am fost pe minus, deci ar fi trebuit sa primesc bani, sau ca urmatoarea factura sa fie mai mica. Dar acest lucru nu se intampla, facturile continua sa vina la fel de mari. Diferenta este destul de mare, cel putin aproape 2 luni de zile nu ar mai trebui sa platesc nimic....

Mai este cineva in situatia asta?
Trebuie sa te duci cu factura de regularizare si cu cea de luna curenta la ei la ghiseul si sa ii intrebi de suma aia care trebuie sa ti-o dea dupa regularizare.Ei nu -ti scad din factura suma respectiva.
Asa am patit si eu , prima factura dupa cea de regularizare(aveam de primit o suma de 25) nu avea scazuta suma aia din ea, la a doua m-am dus la ghiseul si am platit doar diferenta.

#4
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
S-a rezolvat deocamdata, am fost la ei, luna asta nu am nimic de plata, luna viitoare ar trebui sa se mai scada din total suma ramasa pe minus de luna aceasta.

#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pana la urma regularizarea asta nu trebuie sa se faca automat? :huh: ca ar fi penibil sa fii tu cel care cere asta..

#6
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Da voi unde stati?
La mine tot orasu` duce citirea si plateste cat are dieferenta fata de luna trecuta. Eu vara dau citirea inainte ca sa platesc mai putin in lunile de iarna cand dau mai putini kilowati. Niciodata nu corespunde citirea pe care o dau cu cifrele reale de pe contor. Vin ei odata pe an sau de 2 ori pe an si regularizeaza citirile dar ce iau ei nu ma afecteaza deoarece eu le platesc mai tot timpul, anticipat kilowatii, deci nu au de ce sa nu le convina cand le bag o suma de bani pentru ceva ce n-am consumat.

Edited by a21alex, 02 April 2008 - 21:19.


#7
moshuroshu

moshuroshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2007
asta cu cititul presupune sa erg la ei la casierie,in timp ce posta este langa mine.deocamdata,pentru a nu mai avea regularizari de 4000 de lei,mi-am marit consumul estimat.asta in Bucuresti

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate