Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu
 Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 

Am nevoie de un asistent SEO

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
20 răspunsuri în acest subiect

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004

Vizualizare mesajsoul4blade, pe Mar 27 2008, 15:51, a scris:

pentru ce iti trebuie un "asistent in SEO"? pentru ce iti trebuie un semiprofesionist? daca piata pe care existi foloseste "asistentii in SEO" mai buni decat ai tai, tu ce scop mai ai?
Scopul de a se ocupa de lucrurile esentiale, si care nu pot fi date in sarcina altuia daca vrea sa-si pastreze controlul afacerii.
Scrisul de articole, postatul pe bloguri si forumuri nu fac parte din categoria asta, si mai sunt si consumatoare de timp.

Vizualizare mesajBigBucks, pe Mar 26 2008, 18:29, a scris:

Banii astia eu ii platesc din ce produc siteurile mele vechi la care am muncit 12 ore pe zi numai eu.
...
Si da,castig mult mai mult de 800 de euro dar pe munca mea,pe strategiile mele.Nu asistentul sta 12 ore pe zi in fata calculatorului ca sa studieze ce mai e nou si sa analizeze cum le poate aplica,nu el face kw research,nu el face template pentru siteuri,nu el compune textul paginilor care trebuie sa fie bine pus la punct pentru a vinde,etc .


#20
BigBucks

BigBucks

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 20.07.2006

Vizualizare mesajdon_dannielo, pe Mar 27 2008, 16:38, a scris:

Scopul de a se ocupa de lucrurile esentiale, si care nu pot fi date in sarcina altuia daca vrea sa-si pastreze controlul afacerii.
Scrisul de articole, postatul pe bloguri si forumuri nu fac parte din categoria asta, si mai sunt si consumatoare de timp.

Exact.
Nu am negat niciodata ca exista unii mai buni decat mine,cunosc personal o multime si ma motiveaza si pe mine sa invat mai mult.
Insa ce fac in domeniul SEO fac bine de vreo 3-4 ani,banii fiind din ce in ce mai multi si munca pe masura.Nu am nevoie de un alt SEO "expert" cu care sa ma contrazic in metode,am nevoie de cineva care sa faca exact ce zicea don_dannielo mai sus. Daca se ofera cineva insa sa preia toata responsabilitatea unui site cu plata nu pe luna, ci la indeplinirea scopului plus buget pentru seo lunar,(asa am lucrat pana acum cand era vorba despre un singur site) cu cea mai mare placere accept.Mentionez ca am obtinut rapid pozitii bune si le-am si pastrat fara a cheltui mai mult de 50$ lunar,pentru ca nu dau bani pe linkuri sau alte chestii platite de care ma pot lipsi,asa ca va rog sa nu cereti cine stie ce bujet si sa spuneti ca fara nu se poate.

Doresc sa mentionez ca lucrez pe google.com iar noile siteuri sunt din domeniul health cu o competitie in jur de 80 de mil.Plata va fi pe masura,cu 4 zerouri,insa stau si ma gandesc cati dintre voi ar accepta un asemenea proiect in loc sa faca pentru ei acelasi lucru? Asta e diferenta intre un "expert SEO" care stie ca are sanse mari de reusita si un "asistent SEO" care nu va ajunge niciodata pe acea pozitie doar din bloguri, linkuri si articole.
Pentru cei care au cerut referinte, am lucrat in 2005 pentru www. moreniche . com , pe atunci cunoscut sub numele de www . mensniche . com ,asistent SEO sau mai bine zis SEO nr. 2 pentru ca nu eram o neinitiata, pentru siteurile lor de produse.(acum au vandut jumatate).

Si ca sa incheiem, jobul pentru asistent SEO nu mai este valabil.

O zi buna tuturor,
Mihaela

#21
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.848
  • Înscris: 17.03.2004
pentru discutii private exista PM/IM/email. pe noi chiar nu ne intereseaza amintirile voastre. va rog sa continuati acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate