Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Ce sistem audio sa imi iau ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
darus90

darus90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2008
Vream sa imi iau un sistem Neutac 7.1   (250 w RMS-430 RON) Poza mai jos -    
Insa dupa cate am citit de pe net,nu mai stiu ce sa fac ! >>>>  http://forum.softped...howtopic=268123
Cica is greu de pozitionat sateliti,si trebuie sa ai nush ce placa de sunet ca sa se aud bn:

___Am un laptop Toshiba Satelite si adevarul e ca nu are placa de sunet buna,cand conectez Ipodul la sistemul actual merge mai tare :P, ce pot sa fac?
Ma tem ca "nu duce cat duce sitemul" 7.1 si nu o sa se auda calumea,o sa distorsioneze sunetul si asa...
sunt placi de sunet pt laptop 7.1? sunt scumpe? am auzit ceva placi de sunet prin USB____


ALTI zic asa: """"""""
La ce iti trebuie 7.1?
-sunt greu de pozitionat, practic iti trebuie o camera goala
-sunt foarte putine surse 7.1 reale, cateva filme, cateva jocuri si muzica nici atat"
si
"A remastera muzica in 8 (opt!!!) canale inseamna pierdere de calitate si material audio daca nu ai boxele tale 7.1 perfect pozitionate in jurul tau."

                     """"""

Si nu sunt lamurit deloc ! Care dintre ele sa aleg cu ce placa?
As prefera Neutacul ! DACA GASITI O SOLUTIE(+placa,etc) > POSTATI PLZZZZZ :worthy:


Caracteristici tehnice Boxe NEUTAC 7.1 S871-702 250W RMS , IR Remote
Producator: NEUTAC
Tip sistem: 7.1;
Putere RMS (W):               250****
Putere PMPO (W):
Putere satelit RMS (W): Center: 1x20 W Front 2 x 35 W Rear 2 x 15 W Surround 2 x 15 W
Subwoofer: 100 W
Sateliti: 7
Difuzoare:
Telecomanda: IR remote
Banda de frecventa: 30-20000Hz
Dimensiune sateliti (W x D x H mm): Center:110x230x117 Front: 110x190x117 Rear: 110x190x117
Dimensiune subwoofer (W x D x H mm): 236x450x406
Distorsiuni (dB):
Altele: Lemn


Specificatii tehnice Genius 5.1 SW-HF 5005, 150W RMS, cherry

Tip sistem:5.1
Putere RMS (W):                150*****
Sateliti:5
Banda de frecventa:40Hz - 20KHz
Putere satelit RMS (W):15
Amplificare:In subwoofer
Subwoofer:75W
Distorsiuni (dB):85
Telecomanda:Da
Impedanta:8 ohmi
Dimensiune subwoofer (W x D x H mm):220 x 412 x 344
Dimensiune sateliti (W x D x H mm):
Centru:332 x 142 x 155 / Fata:140 x 217 x 165 / Spate:120 x 197 x 140
Difuzoare:Da


http://www.epravalie...eutac/s8717020/
http://www.price.ro/...67101_82002.htm

Daca stiti si alte sisteme cu un raport PRET/CALITATE bun,nu mai mult de 500 mil  : Creative   Genius   Logitech    Cjc     E-boda
astept sfaturile voastre .

Attached Files


Edited by darus90, 22 March 2008 - 02:48.


#2
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
Nu prea ti-as recomanda sa-ti iei sistem 5.1 decat daca te uiti la filme foarte mult. Ptr muzica mai degraba 2.0 sau 2.1...ai mai multe sanse sa iei un sistem 2.1 adevarat cu 5 milioane decat unul 5.1 pana in 5 milioane care(parerea mea) sunt prastii....alea peste 8 miloane da.

#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
ai cumva o statie pe acasa? chiar mai veche; ca de banii aia iti iei boxe bunicele.
7 canale nu-si au rostul sincer. de fapt nici 5 de putere prea mare. pt cei mai multi, la filme(desi majoritatea se uita la xviduri stereo) sau jocuri, merge si un sistem de putere mica. un x530 fiind mai mult decat e nevoie.
pt muzica tot statia si 2 boxe fullrange sunt mai bune.

#4
raceman

raceman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 11.03.2008
Ar merita un sistem cu mai multi sateliti numai in cazul filmelor cu sunet surround si jocurilor , pentru muzica si filme divx si toate cele cu sunet stereo e doar " o frectie la picior de lemn " . Pentru acestea un sistem 2.1 ar fi suficient si iti recomand un altec lansing sau creative ca au o calitate mai buna a sunetului sau de ce nu o statie cu egalizatoare daca se mai gasesc si boxe cu 3 cai .

Edited by raceman, 24 March 2008 - 00:12.


#5
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007
[quote name='darus90' date='Mar 22 2008, 02:45' post='4285583'
Daca stiti si alte sisteme cu un raport PRET/CALITATE bun,nu mai mult de 500 mil  : Creative   Genius   Logitech    Cjc     E-boda
astept sfaturile voastre .
[/quote]
[url="http://www.dc-shop.ro/detalii_produs.php?cod=14550"]acesta [/url]

#6
florinlib

florinlib

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 17.08.2007
Posed un sistem panasonic si as dori sa stiu daca pot folosi boxele acestuia in combinatie cu un amplificator stereo. Boxele sunt 2x200w rms, triwiring, pe 4 cai, joase 2x120w, medii 2x40w, inalte 2x40w- nu stiu cit de reali. Cum pot trece de problema conectarii boxelor triwiring la amplfic.?

#7
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
cu o statie normala nu poti sa folosesti boxele. eventual cu una cu bi-wiring. totusi tu ai 4 cai pe tri-wiring. statie tri wiring nu am vazut. mai poti sa faci tu un filtru sau mai bine sa cumperi unul nu mai ca trebuie sa stii frecventele de separare. in plus, pe unele canale din cele 3 ale boxei se dadea putere mai mare, pe altele mai mica, puterea pe care o dadeau amplificatoarele putand fi usor reglata/calibrata ca sa sune bine boxa. cu un filtru e posibil sa se auda prea tare mediile sau inaltele.e probabil sa trebuiasca sa pui si niste L-paduri.
deci, daca nu ai mai facut asa ceva nu cred sa-ti iasa.

#8
florinlib

florinlib

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 17.08.2007
Ai dreptate, nu voi incerca sa fac nimic pt. moment, o sa intreb pe la mag. de tip dioda sa vad ce solutii au ei.

#9
narbxxxela

narbxxxela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 23.09.2007
genius e ok...si fiabil..si la un pret ok...

#10
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,266
  • Înscris: 11.10.2006
Cum s-a scris, eu nu as merge pe modelele astea. Logitech X540 - ar fi o alegere buna. Daca nu vrei neaparat 5.1, ai de unde alege.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate