Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!
 Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 

Internet prin Vodafone, viteza mica

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#19
peteredy

peteredy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 13.02.2007

 florynyk_92, on Jun 8 2008, 12:11, said:

Puteti sa imi spuneti si mie cum fac sa bag netu din telefon in pc prin bluetooth....Vreau sa imi iau net d la vodafone.....

vrei sa iti faci abonament cu trafic nelimitat sau vrei sa te conectezi cu telefonul ca modem?? pm p t mai multe detalii

#20
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Vreau sa folosesc telefonul ca modem ca la cat costa modemurile la vodafone..... si imi trebuie netu doar pt 3 luni

#21
peteredy

peteredy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 13.02.2007
daca e numai pt 3 luni atunci poti sa iti activezi pe tel ori mobile internet ori optiunea live cu 4 euro si daca stii cum, poti sa t conectezi direct prin apn live. pt conexiune trebuie sa ai cd de la producatorul telefonului cu softul necesar. daca vrei sa iti faci abonament VMC cu modem gratuit te pot ajuta eu :)

#22
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Cine are net de la Vodafone ca vreau sa imi fac un abonament la ei , ala de 9 euro, vreau sa stiu cum functioneaza, este fiabil. Vreau sa il utilizez numai pt exp pe internet, ce spuneti merita?

#23
FlorinCatana

FlorinCatana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.11.2006
Daca doar pt atit vrei sa il folosesti (browsing pe net) si locuiesti sau calatoresti regulat intr-o zona cu acoperire 3G/3G+ eu te sfatuiesc sa il alegi.
Pe traseul Iasi Sinaia (via Brasov sau via Ploiesti) nu am niciun fel de problema, bineinteles cu exceptia zonelor cind soseaua e incadrata de padure.

#24
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
in primul rand...un moderator ... sa mute topicul la locul lui,
in al doilea: nu mai deschideti topicuri pana nu dati un search ca poate problema voastra se apropie de ceva de care s-a mai discutat....

iar in al treilea rand:

am testat zile acestea net de la orange: ca plus merge super ok, mai ales cand este pe 3G+, am trimis lucrari scrise, prin EDGE dintr-o localitatea de langa Targoviste (un sat uitat de lume...in plin camp, nici asfalt nu era acolo).
m-am uitat la antena 3 pe net de la casa presei si pana in pantelimon (cora) si s-a blocat doar de 2 ori;

de 1 zi am vodafone: m-am uita la antena 3 de la casa presei si pana in pantelimon...si nu s-a blocat nici macar 1 secunda, acum fac un trafic (download) de peste 1G ca sa depasesc traficul..sa vad cum merge dupa....o sa revin cu impresii, insa in topicul dedicat net-ului de la vodafone!

Edited by vad, 12 June 2008 - 11:18.


#25
tete121

tete121

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2007

 vad, on Jun 12 2008, 12:14, said:

in primul rand...un moderator ... sa mute topicul la locul lui,
in al doilea: nu mai deschideti topicuri pana nu dati un search ca poate problema voastra se apropie de ceva de care s-a mai discutat....

iar in al treilea rand:

am testat zile acestea net de la orange: ca plus merge super ok, mai ales cand este pe 3G+, am trimis lucrari scrise, prin EDGE dintr-o localitatea de langa Targoviste (un sat uitat de lume...in plin camp, nici asfalt nu era acolo).
m-am uitat la antena 3 pe net de la casa presei si pana in pantelimon (cora) si s-a blocat doar de 2 ori;

de 1 zi am vodafone: m-am uita la antena 3 de la casa presei si pana in pantelimon...si nu s-a blocat nici macar 1 secunda, acum fac un trafic (download) de peste 1G ca sa depasesc traficul..sa vad cum merge dupa....o sa revin cu impresii, insa in topicul dedicat net-ului de la vodafone!
*dupa ce depasesti pragul merge ca melcu,si eu sunt client vodafone dar este tare slab transferu de date15-17kb/s(reali!!!)

#26
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
si eu sunt interesat.

merita abonamentul ala de 9E/luna? momentan folosesc un Zapp Z720 cu modem inclus. Ce ziceti e mai bun Vodafone? pt trafic mic spre mediu.
sunt curios cum merge dupa depasitea 1GB.
pareri :)

 peteredy, on Jun 8 2008, 13:06, said:

vrei sa iti faci abonament cu trafic nelimitat sau vrei sa te conectezi cu telefonul ca modem?? pm p t mai multe detalii

sunt interesat. esti de la vodafone? :)

#27
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,629
  • Înscris: 20.10.2006
Singurul avantaj ce il are Vodafone fata de acel Zapp este ca nu platesti depasirea traficului, in rest Zapp e mai bun.

#28
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

 LunaCrystal, on Jun 27 2008, 11:37, said:

Singurul avantaj ce il are Vodafone fata de acel Zapp este ca nu platesti depasirea traficului, in rest Zapp e mai bun.

Sa ii fie tarana usoara.

#29
FlorinCatana

FlorinCatana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.11.2006

 cosminlive, on Jun 27 2008, 10:31, said:

si eu sunt interesat.

merita abonamentul ala de 9E/luna? momentan folosesc un Zapp Z720 cu modem inclus. Ce ziceti e mai bun Vodafone? pt trafic mic spre mediu.
sunt curios cum merge dupa depasitea 1GB.
pareri :)


Pentru browsing chiar si pe cite doua pagini simultan merge rezonabil chiar si dupa depasirea acelor 1024 MB.
Mai mult nu vei reusi decit cu viteze foarte mici. Un  film il iei de pe un torrent cam in 20-30 de ore.

Dar eu zic ca tot e bine, avind in vedere ca e internet PORTABIL. La 10.71 euro sunt extrem de multumit.

#30
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,680
  • Înscris: 28.11.2001

 dic_star79, on Jun 11 2008, 08:07, said:

Cine are net de la Vodafone ca vreau sa imi fac un abonament la ei , ala de 9 euro, vreau sa stiu cum functioneaza, este fiabil. Vreau sa il utilizez numai pt exp pe internet, ce spuneti merita?
Il am de 2 saptamani. Sunt multumit.

#31
Paxter

Paxter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.06.2008
macar fi fericit ca-ti merge.

mie nici macar nu mi se conecteaza, imi da o eroare ceva in genu 'could not connect to remote host' .

probleme tipice oricum, avand in vedere ca traim in romania. n`ai sa vezi viteze mici sau erori in sua sau uk.

#32
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Il am de cateva zile si sunt multumit de cum decurge pana acuma, sper sa nu ma dezamageasca.

#33
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005

 peteredy, on Mar 22 2008, 19:57, said:

exista o aplicatie pe site care optimizeaza navigarea pe net pe gprs, incearca cu ea ;)
http://www.vodafone....nternet/#id4018

eu am intrat pe adresa si nu am gasit nimica..mi-ar trebui si mie aplicatia asta ca am doar gprs la vodaf in zona in care folosesc si poate are influienta la browsing...cine are aplicatia il rog sa o uploadeze aicea ca eu pe siteu vodafone nu am dat de ea...msi

#34
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 05.09.2007

 ionut2, on Jul 1 2008, 12:36, said:

eu am intrat pe adresa si nu am gasit nimica..mi-ar trebui si mie aplicatia asta ca am doar gprs la vodaf in zona in care folosesc si poate are influienta la browsing...cine are aplicatia il rog sa o uploadeze aicea ca eu pe siteu vodafone nu am dat de ea...msi
http://www.vodafone....connect/#id9613

#35
hardanro

hardanro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 12.12.2005

 maryuso, on Apr 7 2008, 13:35, said:

ma refeream la o utilizare rezonabila de 1-1.5 Gb intr-o zona cu acoperire 3G+ (cazul meu)
1-1,5GB nu e deloc o utilizare rezonabila. Poate era prin 2000, cand paginile web aveau un text, un scriptulet javascript si 2-3 imagini. De ex, pagina pe care suntem acum (forum.softpedia) incarca in total ~320KB. Daca citesti un topic de 20 de pagini s-au dus 6MB. Si asta e un exemplu fericit, ganditi-va ce se intampla daca va mai uitati pe un videocliip youtube sau trilulilu.
Dupa mine, avantajul Vodafone-ului fata de Orange este tocmai ca nu platesti pentru traficul extra. Oricum traficul inclus il termini dupa 3-4 zile (la o utilizare rezonabila, fara torenti, dc etc) dar stii ca la sfarsit platesti 10 euro, nu te trezesti cu facturi de 100 de euro/luna.

#36
ucinrov

ucinrov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.05.2006
am citit impresiile de aici....sunt ingrozit de calitatea serviciilor din romania!sunt in danemarca,am mobile connect HDSPA de la reteaua 3DK,merge extraordinar!pica f rar si downloadez cu o viteza constanta de 230-250 KB(rapidshare),nelimitat!fac trafic de zeci de GB.....si nu scade viteza.Acum,vin acasa in concediu,vreau internet si....sunt ingrozit de limitari,rata de transfer si altele.Deci serviciile sunt extrem de slabe in romania la capitolul asta.A,si uitam sa va spun,am broadband wireless la numai 200 DKK pe luna,adica in euro ar veni cam 26 euro.Isi merita banii!!!
Acum,care ar fi cea mai buna optiune cu trafic nelimitat in romania,Vodafone?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate