Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Conquiztador Killer

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
87 replies to this topic

#37
nullbyte

nullbyte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.02.2008

View Postmiculpeste, on Mar 9 2008, 18:39, said:

da se pare ca nu exista niciun conquiztador killer andrewboy a pacalit pe toata lumea acum am vazut
Pe cat pui pariu? Exista versiunea privata RST si aceasta a lui andrew, care merge :)

#38
de_mona82

de_mona82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 22.08.2006
Repet o idee anterioara  :rolleyes: romanu` numai la furat e bun ! De ce nu incercati sa aveti cultura generala si sa castigati laptopuri cu cunostiintele personale -_-

@TipuCuTopicu : Sper ca e bine la bulau` ! :bored:

#39
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Pai nu inteleg care e partea ilegala, cu exceptia unei potentiale evaziuni fiscale.
Nu e mare lucru sa va luati SWF decompiler, sa va "jucati" cu swful de pe conqiztador (sau cum se scrie) si sa vedeti acele fisiere XML cu intrebari/raspunsuri sau sa vedeti cum functioneaza jucaria si gata. Nu trebuie sa fii geniu sa faci asa ceva.

View Postde_mona82, on Mar 9 2008, 18:56, said:

Repet o idee anterioara  :rolleyes: romanu` numai la furat e bun ! De ce nu incercati sa aveti cultura generala si sa castigati laptopuri cu cunostiintele personale -_-

@TipuCuTopicu : Sper ca e bine la bulau` ! :bored:

Faptul ca decompilezi swful nu se numeste furt. Se poate numi daca nu vinde nimic de acei bani. Mi se pare prostie sa castigi laptopuri pe cunostintele generale  :mellow: .

Edited by El-Vis, 09 March 2008 - 19:04.


#40
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006

Quote

Mi se pare prostie sa castigi laptopuri pe cunostintele generale  .

Dar cum ai ajuns la concluzia asta??? Iti este ciuda ca tu nu stii la fel de multe ca cei care castiga pe conquiztador??

#41
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View Postvirusel2013, on Mar 9 2008, 19:08, said:

Dar cum ai ajuns la concluzia asta??? Iti este ciuda ca tu nu stii la fel de multe ca cei care castiga pe conquiztador??

Ai facut un calcul sa vezi de cat timp ai nevoie sa inveti toate prostiile alea inutile in viata reala inafara la pierderea multor ore ca sa castigi un laptop pe un site?
Compara acel timp cu un job real si vezi unde ajungi...

Edited by El-Vis, 09 March 2008 - 19:20.


#42
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Ia citeste acei "Terms Of Agreement" de pe Conquiztador sa vezi ce scrie acolo, ca nu sunt pusi numai la abureala, aaa, mda, pun pariu ca majoritatea din cei care cand instaleaza o aplicatie\joc etc si ajung la Terms Of Agreement si bifeaza "I Agree", Next, Next, Finish, copy crack and play, habar nu au ce inseamna aia si ce scrie acolo, e la fel cu contractele pe care care multi le semneaza dar nu le citesc si apoi se trezesc ca vine X sau Y sa le ia casa, si adevarul e ca si oamenii sunt influentati sa semneze rapid contractul prin multe cai ff simple, text minuscul, folosirea unor termeni gramaticali greu de inteles pentru unii oameni, contracte in pagini foarte multe si mai ales GRABA, am vazut si la Orange si la altii cum se practica, totul se face in graba, si haideti doamna semnati sau nu, ca mai sunt 20 de persoane in spatele dvs ( care fac mutre ), si normal ca ar fi culmea sa te pui frumos sa insirui paginile contractului pe tejghea si sa te pui sa il citesti cand in spatele tau acele 20 de persoane asteapta, in fine hai ca o luam offtopic.

Edited by detective, 09 March 2008 - 19:22.


#43
bebebau

bebebau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.07.2006
damn ,bietul copil :samui:

#44
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Da, daca scrie asta in TOS, atunci e clar non-voie sa te "joci" cu ei :D.

#45
darklordmesiah

darklordmesiah

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 121
  • Înscris: 21.07.2006
Aici sunt total de acord cu Detective si in total dezacord cu El-Vis.

Cum adica, ma, e o prostie sa castigi laptopuri pe cunostinte generale ? Adica promovezi incultura ?  :)  Nu da bine la public, stimabile.

In afara de asta, nu e neaparata nevoie sa te gandesti din start ca joci ca sa castigi. Pierre de Coubertaine spunea ca "important e sa participi". Cu atat mai mult cand ai ce sa inveti de acolo. Nu se pune problema cat timp iti trebuie ca sa retii pe dinafara raspunsurile. E vorba sa asimilezi. Daca nu te intereseaza, du-te la ceva gen "Manele Karaoke".

#46
Blandu

Blandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 28.05.2006
poate nu e cazul sa intervin in discutie avand in vedere ca am jucat de 5 ori acest joc...dar nu ma pot abtine :D
lasand la o parte chestiunile de legalitate, castiguri, cultura generala eu nu pot sa imi opresc gandul ce pune intrebarea "de ce mai frate sa incerci sa distrugi ceva distractiv si gratuit in acelasi timp?". nu inteleg care este placerea acestor trisari tampite! nu numai aici; in orice joc! ce rost mai are un joc, indiferent de natura lui daca este trisat? pate sunt eu mai greu de cap, dar nu pot sa inteleg de ce!!! ce te face sa te simti mandru? faptul ca un anumit soft face ce nu esti tu in stare? atat de josnici am devenit? majoritatea parca mergem voit si lucizi catre o dezintegrare generala iar cei ce se impotrivesc, fiind putini, sunt tarati de gloata. ma sperie din ce in ce mai mult gandul asta! Spune bine vorba aia: "prosti dar multi"!!! Prea multi! Imi vine sa ma mut din sistemul asta solar! exagerez acum dar chiar este cazul!
si ca sa revin la subiect (cu picioarele pe pamantul de pe care vreau sa plec), care dracu e logica sa vinzi un asemenea program daca tot l-ai facut? sa fie multi care triseaza? si atunci dupa ce se mai face diferenta? care triseaza mai bine? parca va intreceti intr-un concurs dramatic cu titlul "Care este mai prost?".
Culmea, stimabililor, este ca tot acesti paraziti fac cel mai mare tambalau cand se simt nedreptatiti! Ba e sistemul, ba societatea, ba saracia, ba miscarile de rotatie si revolutie, orice poarta vina pentru conditia lor...dar ei sunt nevinovati! Sunt nevinovati cand fura, cand scuipa pe strada, cand arunca gunoaie, cand fac orice antisocial! Sunt niste oropsiti si trebuiesc tolerati ca altfel cu ce ne-am bate capul?
mai am o nedumerire...de ce compatimiti infractorii? tocmai aceasta atitudine le da curaj! nu e nimeni condamnat la moarte deci nu vad de ce atata mila? Atata vreme cat participa la o ilegalitate trebuie sa isi asume raspunderea in caz ca o sa fie prins! dar iata o alta stricaciune a societatii...RASPUNDEREA! prea rara, aproape insesizabila, se pierde usor si este acoperita de o negura groasa, opaca ce ne face sa vedem doar ce ne este dat sau ce ne priveste intr-un mod extrem de individualist, INDIFERENTA! Stam de dupa gard si privim nedreptatea in ochi! Atata vreme cat nu ne implica, nu actionam! Regresam pe zi ce trece, ir scenariul din fraza anterioara pare rupt din romanul "Ion" si anume din scena in care el isi bate sotia iar vecinii se uita...e la el in curte...nu ne bagam...fiecare cu curtea lui...pe acest sistem o sa ne intoarcem iarasi in pestera lui Platon...asta in cazul in care chiar am iesit de acolo!
Pentru cei ce vor sa continue aceasta conditie le urez o linistita contemplare a nimicului iar pentru ceilalti va indemn sa nu va fie frica de adevar si sa il rostiti raspicat si tare...poate o sa fie inteles!
una peste alta, reintorcandu-ma la subiect...sau macar incercand asta, contactati-ma in legatura cu furturi, crackuri, cheaturi la lucruri oferite gratuit si nu o sa imi fie mila sa va arunc dupa gratii, din contra. Pentru o mai rapida desfasurare a evenimentelor, puteti anexa numele complet si adresa!
Acestea fiind spuse, va doresc cat mai multa bafta!

#47
darklordmesiah

darklordmesiah

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 121
  • Înscris: 21.07.2006
Intre noi fie vorba (fara sa fiu adept al trisarilor), trebuie sa recunoastem ca macar odata in viata, pusi in fata unui joc (a unei masini pana la urma), am fost tentati sa trisam in cazul in care ne aflam intr-o situatie disperata. A ..., ca moralitatea ne-a indemnat pe unii dintre noi sa reluam nivelul in conditii corecte, asta e altceva. Dar in rest, intotdeauna va exista tentatia de a scapa mai usor atunci cand se poate. In rest sunt de acord cu ce a zis Blandu. Intrebai de ce aceasta intrecere de genul "cine triseaza mai tare" ? Dupa parerea mea, el vinde programul pentru ca e mai simplu decat sa castige 7 laptopuri si sa incerce sa le puna in vanzare. Ironic, dar vanzarea programului propriu ii aduce avantaje materiale mai repede decat folosirea lui.

#48
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View Postdarklordmesiah, on Mar 9 2008, 22:34, said:

Aici sunt total de acord cu Detective si in total dezacord cu El-Vis.

Cum adica, ma, e o prostie sa castigi laptopuri pe cunostinte generale ? Adica promovezi incultura ?  :)  Nu da bine la public, stimabile.

In afara de asta, nu e neaparata nevoie sa te gandesti din start ca joci ca sa castigi. Pierre de Coubertaine spunea ca "important e sa participi". Cu atat mai mult cand ai ce sa inveti de acolo. Nu se pune problema cat timp iti trebuie ca sa retii pe dinafara raspunsurile. E vorba sa asimilezi. Daca nu te intereseaza, du-te la ceva gen "Manele Karaoke".

Eu nu m-am referit la ce ai inteles tu. Ca sa ajungi sa castigi un laptop intr-o perioada cat de cat rezonabila, trebuie sa stai mai tot timpu acolo, sa inveti, sa citesti, practic un full time job. Care nu se renteaza, in opinia mea.
Da, ca entertainment e ok.

#49
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Am si eu o nelamurire.
De ce iti trebuie programul asta, cind ai gugle?!
Mi-a zis cineva care are cont 2 intrebari din joc: unde se varsa missisippi si cind a fost descoperit adn-ul. Astea-s intrebari de gugle. Pentru intrebarile cu inimioara de tigan si alte telenovele, am mess-ul.
Deci, ce nevoie am de programul asta?! Trebuie sa dau raspunsurile contracronometru sau care e faza??

#50
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006

Quote

Deci, ce nevoie am de programul asta?! Trebuie sa dau raspunsurile contracronometru sau care e faza??
In unele cazuri da.

#51
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
De existat exista sigur. Am jucat cu un tip care in momentul jocului avea 0 jocuri si nemerea la fix toate intrebarile si toti anii. Deci nu cred ca toata lumea are o cultura generala asa vasta incat sa stie in ce an a iesit Miss nu stiu ce tipa ori alte intrebari care sincer nu prea tin de cultura generala.

#52
rbd

rbd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.01.2006
Salut,
Am aruncat si eu o privire asupra swf-urilor de la konquiztador.
Concluzie:
Intrebarile sunt criptate... dar nu sunt sigur daca se trimit si raspunsurile la client.
Functia de decriptare e in syscode.swf,   nu mai stiu exact linkul, dar se poate afla usor cu firebug.
sunt 3 functii din cate imi aduc aminte, ceva de genu: decript question, decript key, si inca una

probabil e usor de facut.
Ideea e oricum simpla: incarci swf-u syscode.swf din alt swf.
Cauti cu un network sniffer intrebarea criptata in timp ce joci jocul pe bune si accesezi functiile din syscode prin intermediul swf-ului tau.

De ce nu l-am facut pana acum daca tot ma dau mare?
ca nu am avut timp :)

Am facut lumina in cazul conquiztador?

Inca nu!
Dupa cum am spus, nu cred ca programatorii de la con sunt atat de tembeli incat sa trimita raspunsul clientului.
Deobicei raspunsurile se afla si raman pe server, unde se face doar compararea cu raspunsul tau.

Nu stiu, nu am incercat pana la capat , dupa cum am zis, pentru ca altfel postam programul.

Dar probabil , intr-o zi il voi face.

P.S. nu am postat aici in scop malefic, sa dau idei unui nebun cum sa conduca lumea din umbra :)
Am vrut doar sa spulber unele mituri despre conquiztador.

Edited by rbd, 11 March 2008 - 03:13.


#53
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

View Postnullbyte, on Mar 9 2008, 17:56, said:

Confirm.

Chat log cu andrew ala...


E destept... nu cade in social engineering... aveti grija cu ala :)
Se vede ca andrew ala e un cocalar electronic :-> :))

#54
rbd

rbd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.01.2006
Am sa rog un moderator sa stearga postul meu de mai sus :)
Nu cred ca e bine sa apara.
Merci.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate