Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

Conquiztador Killer

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
87 replies to this topic

#55
MYHAYHP2007

MYHAYHP2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.01.2008
E incredibil cata 'prostie' in tara asta...uite asa se duce tara de rapa, din cauza ca sunt unii care fac coade de genu asta...sunt sigur ca o sa auzim peste cateva luni la stiri ca conquistador  a fost hackuit...Mai 'creatorule' iti dai seama ca cel putin moderatori de pe conquistador au vazut topicul si iti dai seama ca sunt unii mai hackeri ca tine si pot intra in calculatorul tau si astfel sa ajungi,cu dovezi,la parnaie?

#56
doriaal

doriaal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 21.06.2007
Redeschid acest topic numa pentru niste lamuriri  .
Da acel obiect flash primeste intrebarile prin intermediul unui xml. Intrebarile si variantele de raspuns sunt criptate si vin cu o cheie diferita de fiecare data. Se folosesc functiile din syscode.swf pentru decriptare .

Acum, raspunsurile corecte vin la client dupa ce toti jucatori au raspuns . De aia nu poti  afla raspunsul in timp "real" si atunci
se face un bot care sa joace non-stop cateva zile si sa adune intrebarile si raspunsurile intr-o baza de date .
Apoi programul propriu -zis va intercepta intrebarea si cauta in baza de date pentru raspuns, asa functioneaza varianta lui SlicK de pe rstzone.org care nu e publica din motive "judiciare" sa zicem  + nu vor sa umple site de manelari care sa triseze .  
A fost creat doar in scopuri demonstrative + admini si moderatori au fost anuntati dar nu au bagat in seama acest lucru.
A existat la moment dat un "comunicat" de la ei . "Hackerii romani au reusit sa creeze un program ..bla blab "
SlicK a creeat programul doar pentru a demonstra ca se poate trisa , e genu care nu doarme noptile pana nu ii iese ceva .

Cea mai "eleganta" solutie pe care am vazut-o este a lui KingRo care "extrage" continutul variabilelor din flash cu javascript  .
...getVariable(variabila),astfel se poate extrage intrebarea si raspunsul , fara a fi nevoie de decriptare ;).

Edited by doriaal, 06 April 2008 - 14:27.


#57
ennzzzoooo

ennzzzoooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 26.08.2007
taticule!, daca`ti merge mintea, ciordeste! daca se prind baietii, da`i cu fuga!

#58
rbd

rbd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.01.2006

View Postdoriaal, on Apr 6 2008, 14:22, said:

Cea mai "eleganta" solutie pe care am vazut-o este a lui KingRo care "extrage" continutul variabilelor din flash cu javascript  .
...getVariable(variabila),astfel se poate extrage intrebarea si raspunsul , fara a fi nevoie de decriptare ;).
Problema e ca trebuie sa stii numele variabilei pentru asta.
si sa faci cumva sa ruleze si javascriptul tau in fereastra cu conquiztador

#59
adizbang_tv

adizbang_tv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.09.2006

View Postennzzzoooo, on Apr 9 2008, 20:12, said:

taticule!, daca`ti merge mintea, ciordeste! daca se prind baietii, da`i cu fuga!

iti place tara in care traim no?  :deadtongue:

#60
robbysteel

robbysteel

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.02.2008
Numai minti ma , ca nu media pro a facut programul asta ci cei din echipa RST si ca sa faci asa ceva ai nevoie de foarte multa pricepere , cei din RST au facut videoul dar nu tu si lasa vrajeala .

#61
ennzzzoooo

ennzzzoooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 26.08.2007

View Postadizbang_tv, on Apr 13 2008, 21:35, said:

iti place tara in care traim no?  :deadtongue:
sti ce? din partea mea poa`sa dea faliment protvu`! si asa nu`i suport! nu poti vedea un film de reclamele lor <_<

#62
madlex

madlex

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 11.07.2003

Quote

taticule!, daca`ti merge mintea, ciordeste! daca se prind baietii, da`i cu fuga!
Tipic romanesc. Experienta la capsuni?

@TopicStarter: Degeaba dai inapoi. Daca se gandeste vreunul de la conquiz sa faca ceva impotriva "hack-ului" ala ieftin, probabil ca va incepe de aici.
Si parca imi amintesc din regulamentul softpedia ca daca vreun utilizator este implicat intr-o actiune ilegala, la cerere vor furniza toate informatiile dp acesta?!
Do you know how easy is to trace your IP?  :eek:  :ban:

Cheers

Edited by madlex, 20 April 2008 - 14:36.


#63
sistemu

sistemu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.01.2007

View Postrbd, on Apr 13 2008, 22:05, said:

Problema e ca trebuie sa stii numele variabilei pentru asta.
si sa faci cumva sa ruleze si javascriptul tau in fereastra cu conquiztador
Parca si maimuta unsuroasa (ca se pare ca avem cenzura) iti poate adauga in orice pagina cod javascript.... nu ca as fi incercat..  :notangel:

Cand am vazut astazi pe youtube "dovada" ca cq a fost hack-uit... si eu am fost putin curios sa pun mana pe program.... dar mi-a trecut  :thumbup:

Anyway.... jocul e o mare prostie... n-am mai vazut nicaieri un mod de licitatie atat de tampit. Daca toti jucatorii ar putea sa se alieze, aproape orice obiect ar putea fi cumparat cu cateva sute de galbeni :) Stiu si motive de ce n-ar vrea sa se alieze... dar spuneam doar de principiu :D

Si in ultima vreme, de cand cu intrebarile cu Miss Alabama, etc.... mi-a trecut complet chef-ul. Din motive asemanatoare creste pofta populatiei de a "rezolva" problema, de a inclina iar in favoarea noastra balanta cosmica a justitiei :)

Parerea mea de rezolvare a problemei.... scoateti licitatiile si totul se rezolva, mai putin rating-ul :P

#64
ady_9

ady_9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 26.05.2007
Cum sa mai ai chef sa joci asa ceva cand vezi pofta nestapanita a romanului de a fura? (a se vedea cazul de fata)

#65
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View PostThe_Dream, on Mar 9 2008, 12:44, said:

dupa cat m-am chinuit am reusit sa fac si eu programul,daca il vreti costa 80 de euro si daca cumva nu credeti nu-i nimic am video l-am facut singur ma gasiti la id de mess conan_mazareanu
Video-ul al de il gasesti peste tot la google?
Sa te cred ca il ai, mai fai unul.
Dar in mijlocul operatiunii deschide Notepad si scrie "softpedia"
Sa te vedem.

#66
Zozel

Zozel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.02.2008
Ma fratilor ce obsedati sunteti...nu mai bagati linkuri de astea cu prog virusate:
CQKill de la Slick PERSONAL - chiar mi-e mila de voi :
http://filebeam.com/...38ff5eb35e84a81

#67
baghyno

baghyno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2007
nu merge linkul :)

#68
rapidrullz

rapidrullz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.06.2008

View PostThe_Dream, on Mar 9 2008, 13:44, said:

dupa cat m-am chinuit am reusit sa fac si eu programul,daca il vreti costa 80 de euro si daca cumva nu credeti nu-i nimic am video l-am facut singur ma gasiti la id de mess conan_mazareanu
Da Mha .. :))
Il vinzi cu 80 euro .. dar daca persoana care a cumparat-o de la tn .. o pune pe Dc++ ?? :)) atunci va fi moka programu ;))
PS: Conquiztador iti poate provoa si nervi =)) care duc la taierea venelor:D

Edited by rapidrullz, 16 June 2008 - 19:58.


#69
Elandi

Elandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 04.05.2008
Eu am descarcat...dar nu stiu cum functioneaza. :huh:

#70
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006
Un scriptulet  de genu acesta nu merita cumparat.
Cineva mai sus a explicat foarte clar cum functioneaza jocul.
Practic este o comunicare client server criptata care se face doar dupa ce toti au raspuns.
Deci faza cu raspuns real-time pica.
Apoi mai ramane doar "inregistrarea" raspunsurilor in baza de date.
Dar apoi cei care au creat site-ul pot oricand  sa schimbe aceasta comunicare client-server si jucaria nu mai merge.

#71
AdrianArmas

AdrianArmas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.07.2008
Inteligențe artificiale...  :ewwpu:
Treaba sta in felul urmator:
Daca eu vand un dulap dintr-o anumita incapere de la mine din casa, am voie sa-l dau pe ORICAT, este un bun propriu, pe care nimeni si nici o lege nu-mi poate interzice a-l vinde.
Deci, daca tipul a facut vreun programel, se cheama ca este tot bun propriu, chiar daca face referiri la alte treburi.
Daca se va ajunge in instanta (probabil nu, pt. ca nimeni nu baga in seama pe cei "mici"), cel mare rau posibil pt. el este sa se ajunga ca toate partile sa fie achitate (a.k.a. nimeni nu castiga) Ha ha!
Nu are cum sa infunde parnaia.
Daca totusi birocratia-i maaaare, atunci sa zicem ca nu ar avea voie sa-l dea pe bani, ca se numeste evaziune fiscala, daca nu declara veniturile, desi, v-am spus, e cam in zona gri chestia asta... Daca eu vreau sa vand ceva (muuulte "ceva"-uri), ca persoana fizica, atunci am voie. Nu e ca si cum statul are cate o mica parte din orice de la mine din casa: mouse, lampa, noptiera, usa, etc.! Este impotriva constitutiei Romaniei. La un proces ai DREPTUL s-o invoci, daca o cunosti.
Daaar: are voie sa-l distribuie gratis!!!
Sa zicem ca unii spun: n-ai voie sa "hackuiesti" raspunsurile.
Serios?! Din cate stiu, am voie sa folosesc orice imi sta in cultura generala, pentru a putea juca.
Deci, trebuie luat totul literalmente... Bine... Atunci, trebuie definita "cultura generala", s.a.m.d. Oricum, daca stie sa se apere, nimeni nu are ce sa-i faca.
Astept opinii contrarii. Pentru ca si pe mine ma enerveaza cand unii zic ca nu am voie aia, nu am voie ailalta. Daca stii cum sa joci, ai voie orice, in limita anumitor masuri.
Salve!

P.S.: Imi retrag primele cuvinte, din primul rand, de sus. M-a luat mana pe dinainte :)

#72
iMetal

iMetal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2008
E extrem de usor sa faci un program de genu' dar nu conquiztador killer ca poate pica daca schimba proteveu ceva in joc. E o metoda mai simpla...care se si gaseste pe google dealtfel dar nu va obositi ca tot va trebuie mici cunostinte de scripting macar. Tot jocul e o mare porcarie...pacat ca inca-s fraieri care joaca corect...ar trebui lasati doar cheaterii sa joace intre ei...dupaia ar fi batalia pe "care face programu mai rapid"...ia uite eu l-am scris in c++ in n linii ruleaza mai repede ca al tau in vb :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate