Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Sandero vs Logan vs EXPERTII

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
180 replies to this topic

#127
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,015
  • Înscris: 03.12.2005
Asteia cand ii fac Ncap, testul frigiderului, etc? Vreau sa stiu si eu daca e si sigura.

Question: Sandelu' tot in batu de la semnalizare are claxonul?

#128
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postsebulbus, on Mar 10 2008, 11:58, said:

Question: Sandelu' tot in batu de la semnalizare are claxonul?
nu! are senzori in bara de protectie fata si cand simte "pericolul", claxoneaza singura. volumul claxonului se ajusteaza automat in functie de lumina exterioara (sa nu deranjeze noaptea in zonele rezidentiale)...

#129
soaie

soaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.04.2007
Tot acolo il are , bine macar ca au facut scaunul soferului cu reglare pe inaltime, ca volanul tot fix este.

#130
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
Volan fix? Tare, foarte tare.

offtopic:
Ar trebui sa-mi reactualizez avatarul.

#131
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postfastcarjunkie, on Mar 10 2008, 12:49, said:

Volan fix? Tare, foarte tare.

offtopic:
Ar trebui sa-mi reactualizez avatarul.
pai merge pe sine masina. doar in linie dreapta.  :P

#132
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
Pai cum adica? E fix si stanga-dreapta? Nu cred, o fi vreun surub d-ala ca la pick-up-uri care se strange la transport. :D

#133
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 21.10.2007

View Postcarman, on Mar 7 2008, 09:48, said:

folosesti numai unitati de masura... tiganesti? :)

pai doar in Romania gasesti masura asta. In tarile civilizate nu se face nici o diferenta. Vezi ca presedintii se plimba cu S CLASSE , si ei nu sunt tigani

View Postxtremdriving, on Mar 7 2008, 09:46, said:

e ieftin bre. cat o roata...de Mercedes (a, pardon, de cascaval)...

nu fi ma rau...car un set de roti...:)))))))))) M ai facut sa rad...Ma gandeam asa la un semafor si ala cu Sandero opreste langa un Mert. Ala din sandero : - Place ba masina mea?" Ala din mert: " imi place , am si eu una acasa ca moneda de schimb pt cauciucuri"

View Postxtremdriving, on Mar 10 2008, 11:55, said:

Hai bre, nici modelul asta nu are discuri pe spate?
si mai zice in linkul asta ca nu are lampi ceata, abs, ebd, AIRBAG etc. da are ceva masina asta? a , da, multa ceara... :lol:

urasc masinile fara discuri pe toate rotile. Doar ieftinaciunile au tamburi de zgarciomani ce sunt.

#134
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postbadegheo, on Mar 10 2008, 13:03, said:

pai doar in Romania gasesti masura asta. In tarile civilizate nu se face nici o diferenta. Vezi ca presedintii se plimba cu S CLASSE , si ei nu sunt tigani
esti sigur? se folosesc masinile "nationale": in FR Peugeot 607, in IT Lancia si AR, in D masini nemtesti etc.
in RO ar trebui sa aiba Leganza...

#135
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 21.10.2007

View Postcarman, on Mar 10 2008, 13:07, said:

esti sigur? se folosesc masinile "nationale": in FR Peugeot 607, in IT Lancia si AR, in D masini nemtesti etc.
in RO ar trebui sa aiba Leganza...

daca ai mai citi putin ai afla ca peste 60% din presedintii de tari merg S classe.

In Romania ar trebuii 1300 daca e sa o iei asa...sau Logan.

Cele mai bine masini la blindat au fost si vor ramane S classe 1993. Masinile astea au carat presedinti peste tot in lume , din Africa pana in Asia.

Asa ca nu vad de ce sunt masini de tigani. Astea sunt aberatii a la Romania. La fel spuneau de Omega ca e de tigani. In Olanda sunt si pe politie.

#136
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postbadegheo, on Mar 10 2008, 13:29, said:

daca ai mai citi putin ai afla ca peste 60% din presedintii de tari merg S classe.

In Romania ar trebuii 1300 daca e sa o iei asa...sau Logan.

Cele mai bine masini la blindat au fost si vor ramane S classe 1993. Masinile astea au carat presedinti peste tot in lume , din Africa pana in Asia.

Asa ca nu vad de ce sunt masini de tigani. Astea sunt aberatii a la Romania. La fel spuneau de Omega ca e de tigani. In Olanda sunt si pe politie.
nu stiu criteriile de clasificare din Vladesti sau Ostroveni...
nu cred ca presedintele Japoniei (sic!) ar merge cu mertzanu'...

#137
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 21.10.2007

View Postcarman, on Mar 10 2008, 13:33, said:

nu stiu criteriile de clasificare din Vladesti sau Ostroveni...
nu cred ca presedintele Japoniei (sic!) ar merge cu mertzanu'...

De bine de rau in Valcea nu se duce lipsa de Mercedes , BMW sau audi...ba chiar sunt banale acum pt baietasii de pe aici. Acum mai noi lumea o arde pe Lamborghini , pe Porsche si pe Maybach...Ba chiar am vazut si un Maseratti...

Presedintele Japoniei poate sa se plimbe si cu tancul ca sa fie mai sigur.

Cel ai Chinei ma nemultumeste ca sigur are ceva blindat... Eu l as pune sa mearga cu un Geely daca pocnitoare de la ei fara nici o stea de siguranta ;) La fel si pe al ungurilor

#138
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postbadegheo, on Mar 10 2008, 13:36, said:

De bine de rau in Valcea nu se duce lipsa de Mercedes , BMW sau audi...ba chiar sunt banale acum pt baietasii de pe aici. Acum mai noi lumea o arde pe Lamborghini , pe Porsche si pe Maybach...Ba chiar am vazut si un Maseratti...
da, stiu... am coborat din masina langa Zavoi si nu mai stiam unde ma aflu... Nice, Monte-Carlo sau Neuchatel??? noroc ca am vazut multe numere de VL si mi-am dat seama unde sunt!

#139
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,015
  • Înscris: 03.12.2005
Asa e pe acolo... filiala romaneasca a ebay.... numai din furaciuni si Oltchim mai traieste locul ala. Turismul s-a dus naiba de mult timp.

#140
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
am incercat sa mananc ceva in VL si am oprit la o carciuma la iesirea din oras... cele mai ieftine chestii care se gaseau erau aripioarele de rechin si branzeturi cu mucegai... in loc de bere mi-au dat Dom'Perignon...

ca sa nu mai spun cat m-a costat inchirierea unui yacht pe Olanesti...
Ostroveni- Izvorul 24 si retur a costat cat un Sandero!!!

#141
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
sa nu mai vorbesc despre taxiuri... numai Pagani Zonda in VL!

#142
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,501
  • Înscris: 04.05.2006

View PostMAK, on Mar 7 2008, 21:23, said:

Am dat comanda, nu am platit-o, deja se fac liste.

Aha.....deci se fac liste. Pai ma duc sa-mi pun si io sticlele la coada...cum se practica la cozile de la lapte...cand eram io mic :lol:

View Postromaximusro, on Mar 8 2008, 18:05, said:

lol de lol uko, de unde stii tu ca nu incap 2 persoane in spate? :huh: ai urcat deja intr-una? Nu de alta dar ampatamentul sandero-ului e cat al unei masini de clasa compacta..

O avea ea ampatament de compacta, dar si porcbagaj de sedan (ma rog...exagerand) Adica, are un porcbagaj mai mare decat celelalte compacte...deci clar spatiul la pasageri va avea de suferit.

#143
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
la asta m-am gandit si eu. insa am citit un drive-test facut de o revista braziliana (si nu nu era vorba de libertatea :lol: ) si cica se sta foarte bine in spate.

#144
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,501
  • Înscris: 04.05.2006
Nu era libertatea...era El Liberdador =))....lasa maximus...om trai si-om vedea. Probabil doua persoane de inaltime medie vor sta lejer in spate, dar 3.....nici in Cazan nu stau stralucit. Acu...depinde mult si de profilarea banchetei. Asta de Logan, ii place in schimb catelului meu mai mult decat aia din Honda. Fiind dreapta....se aseaza si el mai bine. :lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate