Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 

Sandero vs Logan vs EXPERTII

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
180 replies to this topic

#145
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postromaximusro, on Mar 11 2008, 11:45, said:

la asta m-am gandit si eu. insa am citit un drive-test facut de o revista braziliana (si nu nu era vorba de libertatea :lol: ) si cica se sta foarte bine in spate.
mai omule, da tu nu crezi ce vezi cu ochii tai? crezi ce iti spun altii? ai vazut filmuletul cu 2 oameni in spate. ce mai vrei?

#146
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postsoaie, on Mar 10 2008, 12:03, said:

Tot acolo il are , bine macar ca au facut scaunul soferului cu reglare pe inaltime, ca volanul tot fix este.

sandero va avea volan reglabil pe inaltime.

View Postrichelieu, on Mar 11 2008, 11:47, said:

Nu era libertatea...era El Liberdador =))....lasa maximus...om trai si-om vedea. Probabil doua persoane de inaltime medie vor sta lejer in spate, dar 3.....nici in Cazan nu stau stralucit. Acu...depinde mult si de profilarea banchetei. Asta de Logan, ii place in schimb catelului meu mai mult decat aia din Honda. Fiind dreapta....se aseaza si el mai bine. :lol:

iti zic din experienta mea. 3 omuleti stau binishor in spate la golan. Nu stau excelent, nu se lafaie, insa se sta bine. Singurul incovenient e ca ala din mijloc trebuie sa stea cu picioarele de o parte si de alta a "tunelului" median ce trece prin mijloc. Probabil la fel va fi si la sandero

View Postxtremdriving, on Mar 11 2008, 11:48, said:

mai omule, da tu nu crezi ce vezi cu ochii tai? crezi ce iti spun altii? ai vazut filmuletul cu 2 oameni in spate. ce mai vrei?

cand o sa inveti sa nu mai vorbesti din poze? :lol:

uite ce zic cei care au testat Renault Sandero, sunt departe de aberatiile unora cu 2 persoane ce stau inghesuit & shit

Quote

And it is very simple to explain: in the Sandero, stepping back a bit to the passenger seat in front can now stretch the legs totally, almost without touching the floor; ago, two people travelling with absolute comfort and a good distance from the front seats (and of one another, if not friends). Evidentemente que três passageiros não devem esperar essa moleza. Obviously that three passengers should not expect that dremavost. Mas mesmo assim o Sandero oferece mais espaço que seus concorrentes. But even so Sandero offers more space than its competitors. E a bagagem da turma pode ir acomodada nos amplos 320 litros no porta-malas. And the baggage of the class can go in sharing extensive door-320 liters in suitcases.


http://www.google.co...%...=en&ie=UTF8

#147
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postromaximusro, on Mar 11 2008, 12:09, said:

uite ce zic cei care au testat Renault Sandero, sunt departe de aberatiile unora cu 2 persoane ce stau inghesuit & shit




http://www.google.co...%...=en&ie=UTF8
2 stau bine, trei insa...

#148
dennis12225

dennis12225

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 15.05.2007

View Postrichelieu, on Mar 11 2008, 11:47, said:

Nu era libertatea...era El Liberdador =))....lasa maximus...om trai si-om vedea. Probabil doua persoane de inaltime medie vor sta lejer in spate, dar 3.....nici in Cazan nu stau stralucit. Acu...depinde mult si de profilarea banchetei. Asta de Logan, ii place in schimb catelului meu mai mult decat aia din Honda. Fiind dreapta....se aseaza si el mai bine. :lol:

Depinde si statura celor ce stau in fata, in spatele meu nu are loc decat un copil.

Ai si tu dreptate icstrim limiteaza-te doar la ce sti, mai povesteste-ne de "fiara' coreeana,

Edited by dennis12225, 11 March 2008 - 12:26.


#149
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postromaximusro, on Mar 11 2008, 12:09, said:

iti zic din experienta mea. 3 omuleti stau binishor in spate la golan. Nu stau excelent, nu se lafaie, insa se sta bine.
Eu am fost cu un Passat b5.5 Variant de la Deva si pana la Düsseldorf si crede-ma ca daca eram 3 pe bancheta din spate, alegeam autocarul. Nici macar in Passat nu stau 3 oameni confortabil in spate, d-apoi in Sandero. Abia astept sa VINA ODATA, sa o testez. Sunt curios daca e mai mult loc decat in Micra pentru facut...alte chestii decat condusul! :naugty:

#150
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View PostMarius3k, on Mar 11 2008, 12:18, said:

Eu am fost cu un Passat b5.5 Variant de la Deva si pana la Düsseldorf si crede-ma ca daca eram 3 pe bancheta din spate, alegeam autocarul. Nici macar in Passat nu stau 3 oameni confortabil in spate, d-apoi in Sandero. Abia astept sa VINA ODATA, sa o testez. Sunt curios daca e mai mult loc decat in Micra pentru facut...alte chestii decat condusul! :naugty:


nu stiu de sandero, insa iti spun de Logan. prin binishor, eu inteleg ca persoana din mijloc nu trebuie sa-si imbratiseze "colegii" de bancheta :lol: oricum la picioare spatiul e berechet

Edited by romaximusro, 11 March 2008 - 12:25.


#151
dennis12225

dennis12225

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 15.05.2007
Perversa mica :nonobad: , daca vroiai sa faci  :whistling: mai bine iti iei lighean, pana si profesionistele l-au recomandat ca e bun pentru nebunii.

#152
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

View Postromaximusro, on Mar 11 2008, 12:09, said:

...


cand o sa inveti sa nu mai vorbesti din poze? :lol:

...

FRAZA ANULUI ! :clapping:

Rade harb ciob de oala sparta. Scuzati...

#153
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,503
  • Înscris: 04.05.2006

View Postromaximusro, on Mar 11 2008, 12:09, said:

iti zic din experienta mea. 3 omuleti stau binishor in spate la golan. Nu stau excelent, nu se lafaie, insa se sta bine. Singurul incovenient e ca ala din mijloc trebuie sa stea cu picioarele de o parte si de alta a "tunelului" median ce trece prin mijloc. Probabil la fel va fi si la sandero

Spatiu este destul. Inconfortul nu e dat de lipsa spatiului ci de profilarea aiurita a banchetei. De fapt...nu aiurita ci...ieftina :). Nu-ti confera confort.



View PostMarius3k, on Mar 11 2008, 12:18, said:

Eu am fost cu un Passat b5.5 Variant de la Deva si pana la Düsseldorf si crede-ma ca daca eram 3 pe bancheta din spate, alegeam autocarul. Nici macar in Passat nu stau 3 oameni confortabil in spate, d-apoi in Sandero. Abia astept sa VINA ODATA, sa o testez.

Nu vrei sa stii ce inseamna sa stai in mijloc in spate, intr-un Phaeton. Confortul din Logan e...boboc pe langa ala. Bancheta e gandita clar pentru 2 persoane...al treilea este privit ca un intrus acolo :D. Ai spatiu cat cuprinde, dar dupa 20 de km intepenesti.

#154
soaie

soaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.04.2007
Pai in Logan nu se sta bine nici in fata , da mai in spate unde bancheta este dreapta , si bancile din parc sint mai confortabile>
Volan reglabil va avea , cand?????? ca in poze nu se vede ca ar fi regrabil.

Edited by soaie, 11 March 2008 - 12:37.


#155
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postsoaie, on Mar 11 2008, 12:35, said:

Pai in Logan nu se sta bine nici in fata , da mai in spate unde bancheta este dreapta , si bancile din parc sint mai confortabile>
Volan reglabil va avea , cand?????? ca in poze nu se vede ca ar fi regrabil.

http://www.daciagrou...orp_sandero-661 , erau si niste poze de daciaclub, dar nu le mai gasesc

#156
soaie

soaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.04.2007
Alo nenea este in franceza si chiar nu am chef sa citesc (sint la lucru) , daca ai poze , shoot cu ele sa vedem .
Uite ca am gasit poza

Attached Files


Edited by soaie, 11 March 2008 - 12:51.


#157
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
http://www.daciagrou...orp_sandero-661 in romana , poze nu mai stau sa caut, au fost puse pe daciaclub. Important e ca exista

#158
soaie

soaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.04.2007
,,In functie de versiune, scaunul soferului poate fi reglat atat pe inaltime, cat si in zona lombara. Ca un element suplimentar de confort, Dacia Sandero dispune, in functie de nivelul de echipare, de volan reglabil pe inaltime.,,
Cat poate sa coste in anul 2008 sa puna pe toate modelele volan reglabil pe inaltime?????? Concurenta parca le au in dotare pe toate modelele .

#159
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postromaximusro, on Mar 11 2008, 12:51, said:

http://www.daciagrou...orp_sandero-661 in romana , poze nu mai stau sa caut, au fost puse pe daciaclub. Important e ca exista
Ce faci bre, postezi de doua ori, la o distanta de 1 post acelasi link??? Nu se face nene, nu la "experienta" asta pe forum!

In alta ordine de idei, e misto CAPACUL ala invizibil care "acopera" locul pentru al doilea air-bag!

#160
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai unul e in limba romana si altul e in franceza. ca se plangea soaie ca nu se intelege cu franceza

#161
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006
Mai, dupa atatea chestii reglabile pe inaltime (faruri, scaune, volan) ce divaisuri reglabile va mai trebuie domne'!?!?!

Parbriz reglabil pe inaltime?
Deschizator de bere reglabil pe inaltime?

Cotrunder reglabil pe inaltime?  :lol:

#162
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,503
  • Înscris: 04.05.2006
Doar inaltime reglabila pe inaltime.....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate