Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19227 replies to this topic

#4447
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,107
  • Înscris: 04.10.2005
Da, 2G e praf la voce,..

#4448
zoly_85

zoly_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 06.11.2006

 Jimnmy, on 14 februarie 2015 - 17:14, said:

Cea mai tare inca ramane Nelimitat4 cu 4 euro/luna care iti acorda beneficiile extraoptiunii Nelimitat12 :  > Min/SMS nelim in VDF si in orice retea nationala + 200min/sms inter. + 1,5GB - 30 zile doar ca daca vrei sa beneficiezi de ea iti trebuie obligatoriu sim cu nr nou s, sa ai norocul sa dai peste oamenii de la Vodafone care iti vand asa ceva sau sa le cumperi de pe olx,okazii,etc. Pentru cei care nu tin neaparat sas-i pastreze nr vechi atunci asta e cea mai buna oferta .Valabilitatea extraoptiunii nelimitat4 este de 24 luni de la momentul activarii.
Vedeti ca sunt unii care vand asemenea cartele pe olx si va amagesc ca extraoptiunea e pe viata dar userul Vodafone mi-a confirmat ca nu e adevarat.Am vrut sa iau o asemenea cartela ptr un prieten.

Ca sa incerc sa vad daca merge, trebuie sa dau sms la 321 cu textul Nelimitat9 ?

#4449
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 05.05.2006

 lucianteo6, on 14 februarie 2015 - 22:14, said:

Nelimitat9 la 4 euro :

Reinnoiri ramase = nedeterminat

nu scrie 24, scrie nedeterminat.

Stiu ca apare nedeterminat dar userul Vodafone mi-a confirmat ca aceasta extraoptiune are 23 de recurente .Si mie imi aparea nedeterminat la nelimitat12 dar tot 23 de recurente am .

 zoly_85, on 15 februarie 2015 - 08:43, said:

Ca sa incerc sa vad daca merge, trebuie sa dau sms la 321 cu textul Nelimitat9 ?

Ei zic ca aceasta extraoptiune speciala de 4 euro se poate activa doar pe anumite simuri si le apare la ramura promotii la *100# .Am pus si eu intrebarea userului Vodafone daca imi poate activa aceasta extraoptiune in locul celei actuale si mi s-a zis ca nu se poate.Acum mai ramane sa incerce cineva sa trimita sms ,dar nu stim la ce nr si nu stim ce text,asta in cazul in care e posibila activarea ei astfel.Zoly poate ne luminezi tu si ne dai o veste buna ca ai gasit rezolvarea.Bafta!

#4450
zoly_85

zoly_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 06.11.2006
Deocamdata m-am trezit cu credit zero, aseara uncarcasem cu 12 euro si imi aparea 12 euro si acum imi apare credit zero, valabilitate pana in Iulie si informatii despre extraoptiuni vor fi trimise prin sms, care extraoptiuni ca eu n-am activat nimic

#4451
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 05.05.2006
Vezi la *123# ce extraoptiuni ai active si daca esti sigur ca nu ai activat vreo extraoptiune sau daca nu avea i deja activa extraoptiunea nelimitat12 ,atunci suna urgent la *222 si cere banii inapoi.

#4452
zoly_85

zoly_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 06.11.2006
Am dat sms la 579 cu txt CREDIT si s-a dezactivat. Au activat ei OFERTA12 , nelimitat in vdf, 2000 min nat + 400 int, fara net, asa ceva, cum sa-mi iei banii fara sa ma intrebi.

Acum daca dau ifo credit imi spune ca imformatia va fi disponibila maine, cool, asa de bun venit in retea.

Edited by zoly_85, 15 February 2015 - 09:36.


#4453
cristitrandafir

cristitrandafir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 14.06.2004
E inacceptabil sa ti se activeze extraoptiuni aiurea pe banii tai fara sa ceri asta.Nu e prima oara cand se intampla asta, am patit si eu.Asta se numeste furt si abuz de putere.Vodafone, cum de se tot intampla asta, chiar va bateti joc de clienti?Ce masuri ati luat sa nu se mai intample aceasta situatie, ca se pare ca se tot repeta?

Edited by cristitrandafir, 15 February 2015 - 09:42.


#4454
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 05.05.2006

 zoly_85, on 15 februarie 2015 - 09:33, said:

Am dat sms la 579 cu txt CREDIT si s-a dezactivat. Au activat ei OFERTA12 , nelimitat in vdf, 2000 min nat + 400 int, fara net, asa ceva, cum sa-mi iei banii fara sa ma intrebi.

Acum daca dau ifo credit imi spune ca imformatia va fi disponibila maine, cool, asa de bun venit in retea.


E un abuz daca nu ai solicitat tu asa ceva.Si eu am patit "minuni" din astea dar le-am rezolvat prin recuperarea banilor in ziua respectiva sau chiar a 2-a zi.Tu nu ai nevoie de oferta 12 ci de nelimitat12 pe care ti-o activezi singur.Te sfatuiesc sa suni chiar acum la relatii clientii (*222) si sa ceri anularea extraoptiunii oferta 12 ,sa ti se returneze banii imediat dupa care iti activezi nelimitat12 sau ce vrei tu.

#4455
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Ieri mi s-a reinnoit Nelimitat12 (a inceput luna nr. 3 la mine).

In My Vodafone (pe PC) apare corect, cost reinnoire 0.

Ieri nu a mers Cost Control *123# (am incercat de 2 ori si nu am primit SMS-ul, doar primul mesaj), dar azi merge si scrie si in SMS ca luna viitoare am cost reinnoire zero.

Am incarcat cu 12 euro credit si nu am facut nimic altceva.

#4456
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
"Activare:
La achiziționarea Cartelei Vodafone, se activează automat extraopţiunea în funcţie de creditul existent sau reîncărcat pe Cartelă, la primul apel efectuat sau la primul SMS trimis.
12€ sau mai mult pe Cartelă - se activează extraopţiunea Oferta 12: NELIMITAT minute/SMS-uri în reţea + 3300 „ce vrei tu” (minute naționale/MB/SMS-uri naționale) + 400 minute naţionale şi internaţionale fix şi mobil, cu valabilitate 30 de zile. Oferta include un bonus de 1300 „ce vrei tu” (minute naționale/MB/SMS-uri naționale) care se activează apelând *100#, ramura „Promoție”.
Dacă nu vrei să păstrezi extraopțiunea activată automat, trimite un SMS gratuit cu textul CREDIT la numărul 579 și îți vom returna creditul. Creditul se returnează doar dacă trimiți mesajul înainte de a consuma din beneficiile incluse în extraopțiune."

#4457
zoly_85

zoly_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 06.11.2006
Am rezolvat, am activat nelimitat12.

#4458
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,624
  • Înscris: 20.10.2006
Si cu privire la cost control, e limita de maxim 5 interogari pe zi si maxim 100 sau 150 nu stiu exact pe luna.

#4459
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

 LunaCrystal, on 15 februarie 2015 - 14:07, said:

Si cu privire la cost control, e limita de maxim 5 interogari pe zi si maxim 100 sau 150 nu stiu exact pe luna.

Daca la mesajul meu te referi, nu am avut decat cele 2 incercari ieri si una azi. Iar in ultima luna poate am mai folosit o data (sau deloc) Cost Control-ul (fara astea 3 de ieri si azi).

#4460
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

 micutuljhon, on 15 februarie 2015 - 04:44, said:

Da,de câteva zile se oferă acces VoIP gratuit.

Interesant momentul, pentru că în viitorul apropiat WhatsApp va avea VoIP calls. Va trebui să aveţi instalată versiunea cu 5 în coadă (2.11.5xx). Momentan chiar dacă o aveţi nu veţi vedea nimic nou pentru că e în beta test şi e activat prin server, doar pentru beta testeri pe bază de invite. Dar nu mai e mult, probabil în martie se dă drumul pentru toată lumea. Când se activează o să vă daţi seama pentru că o să arate aşa.

Confirm şi eu că merge Skype.

#4461
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,558
  • Înscris: 19.04.2009
Am sunat la *222 ( foarte repede au raspuns ) si intradevar am primit un SIM 3G, nu USIM.   Era de asteptat, nu-l ceri, nu-l primesti Posted Image

O sa-l schimb maine dar n-am prea inteles procedura. Ma duc iau USIM, sun apoi la ei sa treaca seria noua de pe USIM...dar consultantii din shop ce pazesc? La orange treaba asta era: dai cartela,iei cartela. Simplu ca bunaziua Posted Image



Apropo, Vodafone avea parca la un moment dat posibilitatea unui numar pe 2 SIM-uri? era invers, 2 numere pe un SIM.

Edited by lex404, 15 February 2015 - 17:18.


#4462
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Inainte de a trece pe cartela (adica in toamna) am schimbat si eu SIM-ul (aveam unul Connex, cu doar 100 nume in agenda). Schimbarea s-a facut pe loc, in magazin si a durat cateva minute. Daca tot am inlocuit SIM-ul, am cerut unul 4G (desi nu am telefon 4G).

Edited by Seb, 15 February 2015 - 17:37.


#4463
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,624
  • Înscris: 20.10.2006

 lex404, on 15 februarie 2015 - 17:16, said:

Am sunat la *222 ( foarte repede au raspuns ) si intradevar am primit un SIM 3G, nu USIM.   Era de asteptat, nu-l ceri, nu-l primesti Posted Image

O sa-l schimb maine dar n-am prea inteles procedura. Ma duc iau USIM, sun apoi la ei sa treaca seria noua de pe USIM...dar consultantii din shop ce pazesc? La orange treaba asta era: dai cartela,iei cartela. Simplu ca bunaziua Posted Image



Apropo, Vodafone avea parca la un moment dat posibilitatea unui numar pe 2 SIM-uri? era invers, 2 numere pe un SIM.
Mergi la o reprezentanta Vodafone si ceri schimbarea sim-ului cu unul compatibil 4G. Schimbarea se face pe loc, timp de 3-5 minute nu vei putea folosi vechiul sim apoi vei avea nr pe noul sim. Nu uita sa ceri direct nano-sim sau microsim in functie de ce ai nevoie.

#4464
gabytzuuu_xxl

gabytzuuu_xxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.12.2008
Mai greu sa gasesti cartela 4g...eu am "colindat" la vreo 5 shop-uri pana am gasit...bineinteles ca vin cu vrajeala d-aia sa te faca de un abonament Posted Image)

Edited by gabytzuuu_xxl, 15 February 2015 - 18:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate