Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Republica Moldova

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
catalin-2002

catalin-2002

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.09.2006
Vreau sa merg de Craciun in Rep. Moldova, cu familia si nu gasesc niciunde o harta . In schimb am gasit o pensiune exact asa cum imi doream , unde se pastreaza traditia romaneasca in stare pura. Vreau sa vad care ar fi traseul pana in acea localitate si sa aflu cat mai multe despre oameni.

#2
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postcatalin-2002, on Feb 17 2008, 22:23, said:

Vreau sa merg de Craciun in Rep. Moldova, cu familia si nu gasesc niciunde o harta . In schimb am gasit o pensiune exact asa cum imi doream , unde se pastreaza traditia romaneasca in stare pura. Vreau sa vad care ar fi traseul pana in acea localitate si sa aflu cat mai multe despre oameni.
La nord de Chisinau. Obligatoriu de vizitat Orheiul Vechi cu sihastriile lor spanzurate deasupra apei Rautului si cetatea Sorocii.

#3
catalin-2002

catalin-2002

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.09.2006

View PostImperator, on Feb 18 2008, 00:00, said:

La nord de Chisinau. Obligatoriu de vizitat Orheiul Vechi cu sihastriile lor spanzurate deasupra apei Rautului si cetatea Sorocii.
Ai fost pe acolo,cunosti locul bine? Poti sa-mi spui si despre oameni cate ceva? Ma intereseaza cat de multe lucruri despre zona si chiar despre Moldova -sora. Multumesc.

#4
krisonuta

krisonuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2008

View Postcatalin-2002, on Feb 18 2008, 12:12, said:

Ai fost pe acolo,cunosti locul bine? Poti sa-mi spui si despre oameni cate ceva? Ma intereseaza cat de multe lucruri despre zona si chiar despre Moldova -sora. Multumesc.

Frumoase locurile, dar sarace... Ce as putea sa-ti spun despre oameni? Romanii din Rep. Moldova (sau moldovenii, cum le zic guvernantii) sunt oameni cumsecade, peste tot unde am fost am fost primiti cu inima buna si cu interes pentru "fratii de dincolo". Din pacate, la oras locuiesc mai mult rusi decat romani (iar romanii la sate) - a fost un soc pentru mine sa aflu ca locurile de munca bune le sunt oferite rusilor, in detrimentul romanilor, cu buna stiinta, si cu .. target. La Balti in Posta, Moldtelecom, unele restaurante etc. nu se vorbea romaneste, nu stiau oamenii romaneste!!

Multe vii si livezi, pamantul lucrat (si nu lasat in paragina, ca la noi). La Orhei nu rata chiliile de pe marginea stancilor. Una dintre ele (unde se face din cand in cand slujba) e inca locuita de un calugar batran si sfatos...

Drumuri foarte proaste, servicii turistice extrem de scumpe si proaste, igiena la pamant... (din cauza saraciei si a lipsei de investitii, din pacate)...

Daca ai alte intrebari.. iti stau la dispozitie :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate