Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 

Apeluri vocale vodafon de pe laptop?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
sony8943

sony8943

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.05.2007
salut caut un program pentru cardul de date u 740 in care sa fac apeluri vocale de pe laptop adica sa utilizez cardul de date ca un telefon mobil  internetul 3g vodafon imi merge ok pot sa trimit si sms dar oare pot sa fac si apeluri vodeo si vocale  ?

#2
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
In afara de VoIP (Skype su altele) nu cred sa ai o alta solutie. :mellow:

#3
jj2ro

jj2ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 07.10.2007
Pe SIM-ul de VMC e activ doar serviciul de date, asa ca voce nu ai cum sa folosesti.

#4
sony8943

sony8943

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.05.2007
am aflat despre acest program dar nu am cum sa downloadez http://dilithiumnetw...ts/VT-Phone.asp

#5
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Daca e activ doar serviciul de date, sms-urile cum ii merg ? Sau a incercat cu alt sim, si accelasi card ?

#6
jj2ro

jj2ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 07.10.2007
SMS-urile sunt oarecum servicii de date; nu pot sa va explic cum functioneaza, caci e prea mult de spus.

#7
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postjj2ro, on Feb 17 2008, 12:06, said:

SMS-urile sunt oarecum servicii de date; nu pot sa va explic cum functioneaza, caci e prea mult de spus.
SMS-urile NU sunt servicii de date. By default pe o un sim de date ai activa datele si sms-urile, vocea nu.

#8
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008

View PostGoofy, on Feb 17 2008, 15:02, said:

SMS-urile NU sunt servicii de date. By default pe o un sim de date ai activa datele si sms-urile, vocea nu.
nu va merge...la fel ca la cardurile de la orange....e acelasi lucru.....eu am orange card.....si e doar date.....

#9
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Pe toate abonamentele DATA only nu merg decât SMS-urile.
Pentru voce vor funtiona numai solutii de VoIP (Skype, Yahoo Messenger cu voce...)

#10
tao980

tao980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 15.12.2003
Eu mi-am activat si un pachet de voce peste cel de date de la Orange (pe acelasi SIM): peste Internet Home Unlimited 3G+ am pus un Business Start pentru voce. Asa se poate folosi modem-ul si pentru apeluri vocale. Pe Amoi U2000+ de la Orange se poate - are inclus un headset pentru apeluri vocale. Dar pe cardul PCMCIA ZTE nu merge, pentru ca nu are iesire pentru voce. In schimb se poate foarte bine pune SIM-ul intr-un telefon cu HSDPA, de ex. 6120 classic sau E51.

Edited by tao980, 19 February 2008 - 10:42.


#11
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
tao980, cred ca ekumax se referea ca in cazul in care ai activat doar serviciile de date nu poti avea si acces la cele de voce, dar aceastra restrictie e facuta de operator si nu de cartela din telefon. Cartela aia nu restrictioneaza in vreun fel accesul la serviciile oferite de operator.

Edited by Ciubex, 19 February 2008 - 12:59.


#12
iuli21

iuli21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 18.07.2003
salut,

cardurile VMC de la Vodafone nu au acces la serviciile de voce, spre exemplu daca incercati sa efectuati un apel de voce catre un numar de date o sa auziti acele 3 tonuri de congestie sa si cum numarul nu este conectat.
serviciile de sms sunt "oarecum" servicii de date  si totusi nu.. cel 3 servicii voce- date- sms sunt bine definite si pot functiona si  independent unul de celalat,adica  poti avea un numar detelefon de pe care poti folosi numai voce, numai date sau numai sms.

daca vrei sa faci apeluri de voce de pe un numar de date cum spunea si Cosconor tre'  sa folosesti o aplicatie VoIP...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate