Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Dificultati la BOOM TV ?

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#73
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

 cristane, on Aug 27 2008, 10:49, said:

Probabil faptul ca nimeni nu era atit de imbecil sa dea 1E pe acele 7-8 filme extrem de proaste ce se repetau la infinit?

oare de ce se repeta filmele la infinit ?

incompetenta boom, lipsa de bani pt alte filme sau ... ?

#74
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Inlocuirea lui BOOM CINEMA cu BOOM SPORT2 este o mutare cistigatoare a platformei digitale BOOM.

______________________________________________________________

Edited by King of Sat, 27 August 2008 - 11:49.


#75
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Dialogul ar trebui sa se poarte in alta rubrica, in nici intr-un caz , nu e vorba de declinul BOOM. Rubrica a fost  postata ca o replica rautacioasa la "Dificultati la Digi". Ce facem cu zvonurile mincinoase ? Chiar vrem sa ne ingropam DTH-rile ?

Edited by ploiesteanu, 27 August 2008 - 13:17.


#76
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

 King of Sat, on Aug 27 2008, 12:48, said:

Inlocuirea lui BOOM CINEMA cu BOOM SPORT2 este o mutare cistigatoare a platformei digitale BOOM.

______________________________________________________________
Corect !

#77
marius682003

marius682003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.06.2007
Salut, am si eu o intrebare, eu locuiesc in Spania, si as dori sa imi instalez un receiver satelit cu programe romanesti, pana acum am avut digi, dar, cum m-am despartit, fosta avand contractul digi pe numele ei, si l-a luat,logic, acum stau si ma gandesc care ar fi bun aici, boom,dolce am auzit ca nu se prinde in spania,max este extraordinar de scump si prost, desi am receiver de max propriu, nu ma avantajeaza, atunci ce alta optiune as avea? Se poate urmari cu Boom, dupa acelasi contract 2 receivere in 2 tv independent unul de celalalt? sper sa ma lamureasca si pe mine careva, merci mult!

#78
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Doar Digi.TV si Dolce au acoperire in Spania cu antena normala
Spot Digi http://www.lyngsat-m...1002_spot3.html
Spot Dolce http://www.lyngsat-m...hellas2_f1.html

Dolce cu antena model nou (mai mica) nu stiu daca se prinde in conditii bune.

#79
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Si ce legatura are asta cu "Zvon sau realitate?" :wallbash: ?

#80
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

 mattbaker, on Apr 12 2009, 17:53, said:

Si ce legatura are asta cu "Zvon sau realitate?" :wallbash: ?
Absolut nici una. Si, apropos de titlul topicului, BOOM nu cred c-o sa aiba dificultati in perioada urmatoare.

Edited by softpedic, 17 April 2009 - 18:06.


#81
dj_chris

dj_chris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.12.2007

 alexandranyd, on Feb 15 2008, 15:16, said:

SOV a luat multi de la Boom, asta nu secret. In mare secret se pregateste intrarea SOV.






scuze ce e "sov" :rolleyes:

#82
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Sorin Ovidiu Vantu... avea de gand sa lanseze o platforma DTH Satelit dar pana la urma a lansat doar un Pachet Tematic cu Filme, numit CineStar, in exclusivitate la Dolce

#83
dj_chris

dj_chris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.12.2007

 amadeus79, on Aug 27 2008, 11:00, said:

oare de ce se repeta filmele la infinit ?

incompetenta boom, lipsa de bani pt alte filme sau ... ?




pai e criza de unde crezi ca is fac vile ca doar no sta la bloc cu alti ca noi

#84
bunutu34

bunutu34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.05.2009
In Bucuresti si zonele apropiate (comune) au inceput rezilierile masive. In luna aprilie Boom a intrat pe pierdere la numarul de clienti.

UPC nu mai pierde clienti, Dolce a redus si mai mult tarifele. In aceste conditii nu vad de ce ar mai merge cineva la Boom, mai ales ca au pierdut si drepturile pentru fotbal.

Edited by bunutu34, 16 May 2009 - 13:46.


#85
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Mai sa fie... cred ca luni la prima ora intra in faliment

Situatia reala, din statisticile lor... aproape 250.000 abonati din care 15-20.000 pe lista de rezilieri
Buni platitori cel putin 150.000 abonati iar restul au restante 1-2-3 luni... receptoare active in sistem aproape 300.000!

La nivel national, lunar se fac aprox. 4-5.000 activari in aceasta perioada de criza si tot lunar sunt cateva sute de dezinstalari (mai putin de 800) in toata tara... grav va fi atunci cand dezinstalarile lunare depasesc ca numar instalarile lunare :)

Edited by rz, 16 May 2009 - 16:15.


#86
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Pai nu, ca se pare ca a inceput isteria provocata de Dolce, tu nu intelegi...

:D

#87
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
:D

Stiu cativa oameni care nici gratis 10 ani de zile nu ar accepta ceva de la Romtelecom... in anii '90 rtc si-a batut joc de ei
Nu vreau sa intru in detalii dar sa spui unei firme foarte mari din afara ca nu sunt conditii tehnice pentru instalarea telefonul in locatia x iar dupa ce respectivii au impins ceva verzisori la cativa sefi au fost imediat conditii tehnice in zona... asta spune tot despre bataia de joc marca rtc
Binenteles ca atunci cand a aparut concurenta avea rtc conditii tehnice si in pe casa liftului, daca vroia clientul...  :)

Edited by rz, 16 May 2009 - 16:34.


#88
bunutu34

bunutu34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.05.2009

 rz, on May 16 2009, 17:12, said:

Mai sa fie... cred ca luni la prima ora intra in faliment

Situatia reala, din statisticile lor... aproape 250.000 abonati din care 15-20.000 pe lista de rezilieri
Buni platitori cel putin 150.000 abonati iar restul au restante 1-2-3 luni... receptoare active in sistem aproape 300.000!

La nivel national, lunar se fac aprox. 4-5.000 activari in aceasta perioada de criza si tot lunar sunt cateva sute de dezinstalari (mai putin de 800) in toata tara... grav va fi atunci cand dezinstalarile lunare depasesc ca numar instalarile lunare :)

Poti sa demostrezi cu documente ce spui acum ? Boom are 230 de mii de cartele active , fiecare provizionata ca nou abonat. Te-ai intrebat de ce se intampla asta ?

Numarul real este mult mai mic si este in scadere. Daca iti asumi cresterea Boom aici pe forum vreau sa o faci pana la sfarsit.

In plus nu vad logica. UPC abia si-a stabilizat baza de clienti, Boom vinde de 3 ori mai scump si creste in plina criza dar nu ofera nimic in plus.
Nu-i dau dreptate nici lui Fanta dar si tu exagerezi.

#89
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Cine a vorbit de crestere ?
Nu am fost destul de clar atunci cand am spus ca de la 12-14.000 activari lunar (anul trecut) s-a ajuns la 4-5.000 ?

#90
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

 bunutu34, on May 16 2009, 17:52, said:

....................
Numarul real este mult mai mic si este in scadere.
.....................
Poti sa demostrezi cu documente ce spui acum ?  ;) :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate