Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Dificultati la BOOM TV ?

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#37
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View Postduculeana, on Feb 20 2008, 00:10, said:

Dar in Bucuresti cam care ar fi repartizarea in procente a DTH-urilor? Cine are cei mai multi abonati unici? Tot Digi si apoi Dolce sau invers? Care e rata totala de acoperire a DTH-urilor in capitala?
Cred ca rata totala de acoperire ( reala ) n-o stie decit " prietenul nostru de sus". Mai ales ca are si o vedere de ansamblu !!

#38
caddi

caddi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2007
mda ai dreptate ca unele zone sunt mai slab dezvoltate asta depinde si de mentalitatea oamnilor ori cum BOOM the best

#39
caddi

caddi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2007
25.06.2006
''De acord cu tine Focus Sat este un serviciu ce va da faliment in mai putin de un an de zile.''

13.09.2006
''Focus , nu mai discutam .... au un topic special legat de falimentul lor.''


11.01.2007
''Predictia mea : pana la sfarsitul anului acest provider va dispare de pe piata... Credeti ca m-as descredita in fata tuturor anuntant falimentul lui Boom...''

06.03.2007
''2006 - Falimentul lui Boom prevazut de mine a fost luat in ras de sustinatorii-montotari ai lui Boom... 1000% Boom NU MAI POATE CONTINUA MAI MULT DE 3 LUNI !''

26.03.2007
''Sincer mi-as dori ca Boom sa nu dea faliment pana la sfarsitul anului , dar din ce am aflat azi nu cred ca mai pot evita dezastrul.''

26.09.2007
''In sase luni adio Boom... Informatie 101% oficiala , reala si verificata'' !!

19.10.2007
''boom este financiar la pamant iar falimentul este mai aproate de cat cred sau spera anumite persoane.''

19.10.2007
''Daca aveti timp faceti o analiza a informatiile pe care le-am expus pe site si o sa vedeti ca 80% dintre ele s-au adeverit in decurs de cateva luni.''

25.11.2007
''feriti-va sa va abonati la Boom... V-am mai spus sunt la doar un pas de un faliment rasunator.''
Imi pare rau pentru abonati

05.12.2007
''In aceasta luna din sursa sigura va fi declarat falimentul DTH-BOOM cei care au datorii fata de acest operator sau acest operator are datorii catre prestatorii de servicii se vor recupera numai prin actiune in instanta''


15.02.2008
''oficial este posibil ca din luna mai 2008 BOOM TV va intra in procedurile de instalare a falimentului ! Nu este gluma si-mi asum cele spuse mai sus...''


Citind cele de mai sus, am ajuns la concluzia ca globul fermecat manuit de vrajitoare este marca Hyundai si este din acela fara condensatori pentru upgrade, care upgrade ar face probabil o prognoza mai buna... din pacate pentru vrajitoare, globul fermecat nu a reusit inca sa treaca de pragul 0% estimari corecte





fratele meu astia is prostiii stiu ca am citit tot ce sa vb de boom acolo site de 2 banii si operatori de 2 banii pe ridi

#40
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003

View Postcaddi, on Feb 24 2008, 12:08, said:

25.06.2006
''De acord cu tine Focus Sat este un serviciu ce va da faliment in mai putin de un an de zile.''

13.09.2006
''Focus , nu mai discutam .... au un topic special legat de falimentul lor.''


11.01.2007
''Predictia mea : pana la sfarsitul anului acest provider va dispare de pe piata... Credeti ca m-as descredita in fata tuturor anuntant falimentul lui Boom...''

06.03.2007
''2006 - Falimentul lui Boom prevazut de mine a fost luat in ras de sustinatorii-montotari ai lui Boom... 1000% Boom NU MAI POATE CONTINUA MAI MULT DE 3 LUNI !''

26.03.2007
''Sincer mi-as dori ca Boom sa nu dea faliment pana la sfarsitul anului , dar din ce am aflat azi nu cred ca mai pot evita dezastrul.''

26.09.2007
''In sase luni adio Boom... Informatie 101% oficiala , reala si verificata'' !!

19.10.2007
''boom este financiar la pamant iar falimentul este mai aproate de cat cred sau spera anumite persoane.''

19.10.2007
''Daca aveti timp faceti o analiza a informatiile pe care le-am expus pe site si o sa vedeti ca 80% dintre ele s-au adeverit in decurs de cateva luni.''

25.11.2007
''feriti-va sa va abonati la Boom... V-am mai spus sunt la doar un pas de un faliment rasunator.''
Imi pare rau pentru abonati

05.12.2007
''In aceasta luna din sursa sigura va fi declarat falimentul DTH-BOOM cei care au datorii fata de acest operator sau acest operator are datorii catre prestatorii de servicii se vor recupera numai prin actiune in instanta''


15.02.2008
''oficial este posibil ca din luna mai 2008 BOOM TV va intra in procedurile de instalare a falimentului ! Nu este gluma si-mi asum cele spuse mai sus...''


Citind cele de mai sus, am ajuns la concluzia ca globul fermecat manuit de vrajitoare este marca Hyundai si este din acela fara condensatori pentru upgrade, care upgrade ar face probabil o prognoza mai buna... din pacate pentru vrajitoare, globul fermecat nu a reusit inca sa treaca de pragul 0% estimari corecte





fratele meu astia is prostiii stiu ca am citit tot ce sa vb de boom acolo site de 2 banii si operatori de 2 banii pe ridi


Mai adaugam un faliment in lista falimentelor Boom (pana acum, conform forumului rdi, boom a dat faliment de cel putin 10 ori) :D

14.03.2008 Citez:
''Ceea ce se credea ca e doar o aberatie a subsemnatului se pare ca se adevereste tocmai cand ma asteptam mai putin.
Luna viitoare actionariatul israelian hotaraste daca mai subventioneaza acest proiect , daca evrei se retrag Boom are doua solutii clare :
-mareste mult pretul abonamentului
-vinde pe nimic la primul cumparator''

Ii reamintim stimabilului Fanta ca vanzarea nu inseamna faliment iar pretul vanzarii va fi inzecit mai mare decat investitiile totale... iar vanzarea se va face cel mai probabil catre Sky :coolspeak:
Si sa mai spunem ca pretul se mareste (daca se mareste) cu cel mult un euro... deja am auzit de potentiali clienti care au facut credite la banci pentru acel euro in plus :)

Si ii mai reamintim stimabilului @Fanta ca Digi este cu un picior in groapa... o spun chiar instalatorii exclusiv digi tv care sunt nevoiti sa-si concedieze angajatii si sa renunte la spatiile detinute (datorita neplatii chiriilor) datorita lipsei de echipamente si implicit a instalarilor

Edited by rz, 14 March 2008 - 19:22.


#41
vis1

vis1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.11.2007

View Postrz, on Mar 14 2008, 19:18, said:

Mai adaugam un faliment in lista falimentelor Boom (pana acum, conform forumului rdi, boom a dat faliment de cel putin 10 ori) :D

14.03.2008 Citez:
''Ceea ce se credea ca e doar o aberatie a subsemnatului se pare ca se adevereste tocmai cand ma asteptam mai putin.
Luna viitoare actionariatul israelian hotaraste daca mai subventioneaza acest proiect , daca evrei se retrag Boom are doua solutii clare :
-mareste mult pretul abonamentului
-vinde pe nimic la primul cumparator''

Ii reamintim stimabilului Fanta ca vanzarea nu inseamna faliment iar pretul vanzarii va fi inzecit mai mare decat investitiile totale... iar vanzarea se va face cel mai probabil catre Sky :coolspeak:
Si sa mai spunem ca pretul se mareste (daca se mareste) cu cel mult un euro... deja am auzit de potentiali clienti care au facut credite la banci pentru acel euro in plus :)

Si ii mai reamintim stimabilului @Fanta ca Digi este cu un picior in groapa... o spun chiar instalatorii exclusiv digi tv care sunt nevoiti sa-si concedieze angajatii si sa renunte la spatiile detinute (datorita neplatii chiriilor) datorita lipsei de echipamente si implicit a instalarilor
NU vreau sa intru in polemica cu nimeni dar vad k sustii sus si tare k ''stimabilul Fanta'' este pro :coolspeak:  digitv!Poate este adevarat dar nu cumva ''stimabilul rz'' este pro :coolspeak:  boom si  :thumbdown: digi?

#42
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Dar sa revenim la subiect...
Iata mai jos situatia ''dezastruoasa'' de la Boom... vedem in documentele oficiale de instalare solicitarile de instalare Boom intre data de 18.12.2007 si 14.03.2008

Reamintesc ca in jurul datei de 20.12.2007 a fost declarat oficial la boom abonatul unic cu numarul 100.000... ceea ce vedeti in ordinele de instalare sunt acc-urile (conturile de abonat) abonatilor mai excat numarul total de abonamente Boom
Dar sa vedem cate cereri de instalare au fost de la abonatul 100.000 si pana azi :
Daca vad bine, sunt 43.357 de cereri in aproape 3 luni... numarul total de abonamente boom a ajuns azi la aprox. 175.000 iar abonati unici la aprox. 155.000



View Postvis1, on Mar 14 2008, 19:49, said:

NU vreau sa intru in polemica cu nimeni dar vad k sustii sus si tare k ''stimabilul Fanta'' este pro :coolspeak:  digitv!Poate este adevarat dar nu cumva ''stimabilul rz'' este pro :coolspeak:  boom si  :thumbdown: digi?

Nu as fi fost asa daca nu as fi vazut ca cineva incearca pe un alt forum sa manipuleze si sa indoctrineze userii cu un grad de inteligenta ceva mai scazut... evident ca acolo userii cu ceva materie cenusie la capatana nu mai cred de mult ceea ce vad scris de @Fanta (despre boom)

Si nu stiu daca ai observat ceva... eu vin cu documente oficiale care arata cu totul altceva iar asta spune tot!

P.S. Incercati sa postati acolo aceste doua ordine de instalare Boom si o sa vedeti cum dispar cat ai zice... digi :coolspeak:
Asta este o alta deosebire... intre un forum clar cu interese digi (plin de cenzura) si unul liber & independent, cum este softpedia forum

Attached Files


Edited by rz, 14 March 2008 - 20:57.


#43
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postrz, on Mar 14 2008, 20:14, said:

Asta este o alta deosebire... intre un forum clar cu interese digi (plin de cenzura) si unul liber & independent, cum este softpedia forum

daca ar fi liber si independent, softpedia ar ignora rdi

Edited by amadeus79, 14 March 2008 - 21:57.


#44
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Daca am ignora spalarea de creiere, am ajunge ca pe vremea impuscatului sau a Germaniei naziste... trebuie sa luam atitudine si sa prezentam realitatea asa cum este, nu cum vor unii sa ne-o prezinte

#45
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007
Bine zis!

#46
caddi

caddi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2007
fi atent faza iam zis lu fanta ca ii un cretin si un om de nimic mau banat:)) ce oameni si ce site ridi :)))) dupa nume iti zice ri-ridem de digi in fine ce sa mai zici rz esti instalator la boom??daca da suntem colegi.ala cu 12 stb:)) tare eu am avut numa cu 10:((

#47
Soopa

Soopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.09.2006
RZ tati, mai taie din abonati o leaca ;)
cu indulgenta 135.000 abonati are boom
din care in jur de 10.000 ce nu prea platesc...
media lor de crestere este de 10.000/luna dar sa vedem cat....

#48
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003

View Postcaddi, on Mar 17 2008, 02:38, said:

rz esti instalator la boom??daca da suntem colegi.ala cu 12 stb:)) tare eu am avut numa cu 10:((

Da... insa suntem repartizati aproape exclusiv la baruri, pensiuni si hoteluri
Cel mai mare hotel l-am avut anul trecut (40 camere)... am mai avut hoteluri de lux mai mici, cu 25-30 camere
La pensiuni, media este de 10-15 receptoare instalate... la baruri punem 1 receptor cu oferta 4 euro lunar

Ultimul client corporate instalat a solicitat 28 receptoare... a avut digi tv insa trecerea la Boom nu a durat decat 5 ore
Acesta a negociat un pret de 5.75 euro pe camera, lunar




Sa vedem acum care este media de instalari pentru 2008...


Incep cu perioada 18 ianuarie 2008 - 18 februarie 2008

= 14.288 solicitari de instalare boom



Iata si mai jos solicitarile de instalare boom pentru perioada 18 februarie 2008 - 14 martie 2008

= 13.795

Nu am acces la situatia dezinstalarilor la nivel national insa in judetul Brasov sunt mai putin de 300 (trei sute) !!!
Asta dupa o perioada de ''recoltare'' de aproape 4 luni... campania de deconectare a rau platnicilor a inceput imediat dupa revelionul 2007-2008

Attached Files


Edited by rz, 17 March 2008 - 20:09.


#49
caddi

caddi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2007

View Postrz, on Mar 17 2008, 19:21, said:

Da... insa suntem repartizati aproape exclusiv la baruri, pensiuni si hoteluri
Cel mai mare hotel l-am avut anul trecut (40 camere)... am mai avut hoteluri de lux mai mici, cu 25-30 camere
La pensiuni, media este de 10-15 receptoare instalate... la baruri punem 1 receptor cu oferta 4 euro lunar

Ultimul client corporate instalat a solicitat 28 receptoare... a avut digi tv insa trecerea la Boom nu a durat decat 5 ore
Acesta a negociat un pret de 5.75 euro pe camera, lunar




Sa vedem acum care este media de instalari pentru 2008...


Incep cu perioada 18 ianuarie 2008 - 18 februarie 2008

= 14.288 solicitari de instalare boom



Iata si mai jos solicitarile de instalare boom pentru perioada 18 februarie 2008 - 14 martie 2008

= 13.795

Nu am acces la situatia dezinstalarilor la nivel national insa in judetul Brasov sunt mai putin de 300 (trei sute) !!!
Asta dupa o perioada de ''recoltare'' de aproape 4 luni... campania de deconectare a rau platnicilor a inceput imediat dupa revelionul 2007-2008

tare jur pe bucuresti esti?

#50
spaniolul

spaniolul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 876
  • Înscris: 19.01.2007
Pun si eu o intrebare idioata;
pe ce principiu se repartizeaza OS-urile de instalare? ca eu nu am mai primit unul din decembrie 2007,iar la mine vad ca apar diversi ciumegi de prin buc. ce baga la greu boom pe baza OS-urilor de instalare,deja imi e scarba cand ma gandesc la ce o fi dat/facut ala sa primeasca OS-uri,brrrr niste......

#51
gymy

gymy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 29.11.2005

View Postspaniolul, on Mar 19 2008, 08:46, said:

Pun si eu o intrebare idioata;
pe ce principiu se repartizeaza OS-urile de instalare? ca eu nu am mai primit unul din decembrie 2007,iar la mine vad ca apar diversi ciumegi de prin buc. ce baga la greu boom pe baza OS-urilor de instalare,deja imi e scarba cand ma gandesc la ce o fi dat/facut ala sa primeasca OS-uri,brrrr niste......
@spaniolule
In romanica la vechiul sistem PCR (pile cunostinte si relatii) s-a adaugat inca unul SPAGA.Tu nu ai auzit de expresia"a deschide usa cu capul" ? Ce credeai ca vechile obiceiuri se uita asa usor?Noii parveniti cu ce basca mea vrei sa traiasca?Cum crezi ca ajunge cineva pe un post important indiferent de firma?Dind din coate ,pupind dosuri si dind spaga.Odata ajuns acolo omul incepe sa-si recupereze "investitia" facuta.
In romania de astazi ai 2 posibilitati :ori esti cu "noi" ori impotriva.Varianta a doua echivaleaza cu pisatul impotriva vintului.

#52
denis radu

denis radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 23.12.2005

View Postspaniolul, on Mar 19 2008, 07:46, said:

Pun si eu o intrebare idioata;
pe ce principiu se repartizeaza OS-urile de instalare? ca eu nu am mai primit unul din decembrie 2007,iar la mine vad ca apar diversi ciumegi de prin buc. ce baga la greu boom pe baza OS-urilor de instalare,deja imi e scarba cand ma gandesc la ce o fi dat/facut ala sa primeasca OS-uri,brrrr niste......

dupa ce i-ai mascarit pe tot net-ul mai vrei instalari de la ei ... totusi....

#53
gymy

gymy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 29.11.2005

View Postdenis radu, on Mar 20 2008, 12:44, said:

dupa ce i-ai mascarit pe tot net-ul mai vrei instalari de la ei ... totusi....
Aici a-ti dau dreptate.

#54
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postgymy, on Mar 20 2008, 12:23, said:

Aici a-ti dau dreptate.
Nu stiu cum reusesc unii, intr-un cuvant  de trei litere, sa faca doua greseli !

Edited by ploiesteanu, 20 March 2008 - 13:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate