Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

calea spirituala in zilele noastre

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
451 replies to this topic

#145
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004
Aștepți cu nerăbdare al 4-lea calcul pe Geneză, nu știi cu cine este, da, este puțin mai laborios, dar sigur vei pricepe repede...da, Jake?👍
... și ....mda, chiar dacă ai zis că nu ești profesor și că nu ții curs...🧐🙄

Eu expun aici studiile iubitei mele Franny, de pe blogul ei, dar... cu porția! Tu vrei să halești toți virșlii disponibili, dintr-odată...☹️😦🙄🧐...du-te și tu pe blog...dar aici, porțiile sunt mici, ca să priceapă lumea... eu am răbdare, nu mă grăbesc!👍

#146
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,404
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 25 martie 2023 - 19:01, said:

Este puțin mai laborios, dar sigur vei pricepe repede...da, Jake?��
Dacă-s chestii de viață, de politică, filozofie, religie, d'astea, pricep cam tot ce aud, Darkule.
Tărtăcuța nu m-a lăsat la greu, până în prezent. Să vedem ce aduci!

View Postdark, on 25 martie 2023 - 19:01, said:

ai zis că nu ești profesor
Am zis că sunt profesor.
Un mare profesor.
Și la catedră și în viață.

Dar nu sunt pastor, nu sunt director, nu sunt președinte și ce mai cântai tu.
Nu am predat și nu voi preda cursul despre care bălmăjeai p'acolo.

Mă confunzi, ți-am mai zis de câteva ori.

#147
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 25 martie 2023 - 19:26, said:



Am zis că sunt profesor.
Un mare profesor.
Și la catedră și în viață.


Da, ești, din moment ce găsești elevi care să-ți plătească cursul tău cu 400 ron (incluzând o masă pe zi și "cazare"). Nu-i prost cel care cere... ci cel care dă! 😑😶

Uite, eu nu reușesc să aduc la cursul meu, decât 3, 4 internauți: Heartu, Pacu, Jake, Logic...și cam atât!
Unde sunt: Silică, Dude, Robert, Xlander, Kruger, Grateful, Megara, Karuna, Barbu...???☹️

#148
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,531
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 26 martie 2023 - 16:39, said:

Da, ești, din moment ce găsești elevi care să-ți plătească cursul tău cu 400 ron (incluzând o masă pe zi și "cazare"). Nu-i prost cel care cere... ci cel care dă! ����

Uite, eu nu reușesc să aduc la cursul meu, decât 3, 4 internauți: Heartu, Pacu, Jake, Logic...și cam atât!
Unde sunt: Silică, Dude, Robert, Xlander, Kruger, Grateful, Megara, Karuna, Barbu...???☹️
Probabil ca lectiile tale nu ii atrag.
Daca vorbeai de minuni  erau buluc pe subiectele tale. Posted Image

#149
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e6DUD1KHEnk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Why Doesn't Bart Believe in God?

#150
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004
Plicitisitoare predică, Adrian Fetti, marea vedetă a penticostalilor...:ermm:... pur și simplu, nu am putut să o ascult pe toată... deja, după 10 minute, nu mai eram atent, băiatul acesta tot vorbea, vorbea... ce spunea, lucruri mai plictisitoare decât ce scrie Grateful pe topicul ei...Posted Image

[ https://www.holyfire.ro/wp-content/uploads/2018/10/en-Adrian-Fetti2.fw_.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.holyfire.ro/wp-content/uploads/2017/03/5-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.holyfire...teer/adi-fetti/

Ministru ”holy fire”, în timpul liber, stă pe stradă cu o tonetă vânzând biblii, din alea, Cornilescu de tip vechi...Posted Image

#151
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,404
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 25 aprilie 2023 - 06:23, said:

ce spunea, lucruri mai plictisitoare decât ce scrie Grateful pe topicul ei...Posted Image
:lol:
Iar cum tu ți-ai făcut norma cu vârf și îndesat la iehoviști, nu mai poți suporta.
Te înțeleg, Darkule!

Recunoaște că atunci când asculți, rar, predicile celui cu care mă confunzi, ăla le are!
L-am ascultat și eu o dată. Tipul spunea că el crede că a-i plictisi pe oameni cu Cuvântul lui Dumnezeu este un păcat de moarte :)

#152
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004
Oricine poate învăța o predică, dacă are ceva creier, după care să o spună în fața audienței. Totul este să vii cu ceva interesant, nu platitudini. :idea:

#153
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,404
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 25 aprilie 2023 - 06:31, said:

Totul este să vii cu ceva interesant, nu platitudini. Posted Image
Da, tocmai d'aia ai fugit tu de la martori.
Ăia în afară de "știați că Dumnezeu are un Nume?" nimic, zero, nada! :lol:

#154
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004
Bietul Adrian, mi-e milă de el, este informatician, câștigă bine, prin urmare, de ce-și pierde vremea propovăduind niște aiureli...:ermm:...

#155
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,404
  • Înscris: 26.01.2007
Tipu' depășește 10.000€ pe lună.
Dar nu se apropie de câștigurile babane însușite prin șarlatanii de logodnica ta, Posted Image , $5.000.000, avere pă persoană fizică NU pe firmă.

#156
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 25 aprilie 2023 - 10:07, said:

Tipu' depășește 10.000€ pe lună.

Nu, că nu lucrează la o firmă puternică din Cluj-Napoca sau București, ci la una mică, din Bistrița...deci, presupun că, la vârsta lui, proaspăt absolvent, face cam cât Heartu, care muncește ca salahor (are studii, dar ce să facă cu ele...:habarnam:) prin Occident...

#157
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,764
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 25 aprilie 2023 - 10:14, said:

face cam cât Heartu, care muncește ca salahor (are studii, dar ce să facă cu ele...:habarnam:) prin Occident...

Băi sărăkio, eu nu muncesc ca salahor prin occident... am spus că am meserie bănoasă, da?!
Un salahor în occident nu ia mai mult de 1500€-1800€... dar de unde să știi tu d'astea, tu care n-ai ieșit în viata ta din țară!

Vai ș'amar! 🤮

PS: și vezi că știu cine ești tu, chiar dacă ai încercat să te ascunzi în spatele fratelui impotent... sărăkio...

Edited by heartu, 25 April 2023 - 11:36.


#158
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 25 aprilie 2023 - 11:34, said:

PS: și vezi că știu cine ești tu, chiar dacă ai încercat să te ascunzi în spatele fratelui impotent... sărăkio...

Da, eu sunt fratele impotent despre care ți-a povestit fratele Cazan, nu am încercat să mă ascund în spatele nimănui, eu sunt acela, ce nu pricepi! :huh:

View Postheartu, on 25 aprilie 2023 - 11:34, said:

PS: și vezi că știu cine ești tu, chiar dacă ai încercat să te ascunzi în spatele fratelui impotent... sărăkio...

Ce știi tu... din radio șanț, este greșit, crezi că eu sunt idiot? Am avut grijă să-i dezinformez pe toți băgăcioșii, care încercau să mă tragă de limbă! Așa că... informațiile care ți-au parvenit, sunt false...ha, ha![ https://yoursmiles.org/msmile/fun/m0169.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#159
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,764
  • Înscris: 06.03.2021
Nici vorbă! :nonobad:

Nu fratele Cazan mi-a zis mie de fratele impotent, ci alt frate, sub a cărui aripă eram, ți-am mai spus asta de o mie de ori...

Pe tine în schimb te-am ginit... numele tău de familie începe cu V... este?! :lol:

PS: sau mă rog, ăsta era numele tău cunoscut acolo... :)

Edited by heartu, 25 April 2023 - 12:05.


#160
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 25 aprilie 2023 - 12:03, said:


Pe tine în schimb te-am ginit... numele tău de familie începe cu V... este?! Posted Image


Da.
Ai nimerit! Posted Image

View Postheartu, on 25 aprilie 2023 - 11:34, said:

sărăkio...

bogătanule!

Acesta este Heartu, când merge la femei:

[ https://media2.giphy.com/media/JpG2A9P3dPHXaTYrwu/giphy.gif?cid=ecf05e47hq00236qfv2z3nbf7qmpov8hngztnli2rmbq67gt&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#161
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,751
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 25 aprilie 2023 - 11:34, said:

dar de unde să știi tu d'astea, tu care n-ai ieșit în viata ta din țară!

Am ieșit acum, anul acesta, când mi-a plătit logodnica mea Franny, biletul de avion și toate cheltuielile! Posted Image
Cu Franny m-am plimbat prin parc, în Anglia și jucam acest joc: aveam o Biblie cu noi. O deschideam la întâmplare, dacă cădea pe Noul testament, eram eu obligat să descriu discrepanța de pe pagina la care se deschisese Biblia, dacă cădea pe Vechiul testament, era obligată Franny să descrie discrepanța de pe pagina respectivă. Cine nu reușea să găsească o discrepanță minim, pe acea pagină, la care se deschisese Biblia, primea o poruncă, spre exemplu, să culeagă floricele ca să facă un buchețel...
Crede-mă că eu am mai dat rateuri, primind porunci: buchețele de flori, să merg mersul piticului pe aleea din parc, să mă duc să cumpăr o înghețată pentru Franny, etc., dar Franny niciodată nu a pierdut jocul, fiindcă tot timpul găsea discrepanțe, dacă Biblia se deschidea la Vechiul testament! Posted Image

Edited by dark, 25 April 2023 - 12:42.


#162
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,764
  • Înscris: 06.03.2021
Astea doar în visele tale... e greu de crezut că Franny avea timp de prostioare d'astea! :)

Dar ca exercițiu de imaginație, e OK! :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate