Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Doamna Ghica Plaza (ex-Romfelt)

- - - - -
  • Please log in to reply
667 replies to this topic

#91
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009

View Postcolonius, on 21st September 2009, 18:45, said:

din cate inteleg, au reusit sa se miste rapid dupa blocajul de asta vara. sper ca sa nu dea rasol la finisaje din cauza ca se grabesc sa termine la timp.
am fost intradevar instiintati de livrarea de dupa noiembrie si asteptam data livrarii care oricum va fi inainte de 31 decembrie.

intre timp am vazut ca au schimbat si numele complexului din romfelt in doamna ghica plaza. si site-ul este refacut si din pacate nu mai apar poze cu stadiul constructiei insa cum este peste 90% gata cred ca nu mai au timp sa se ocupe si de asta.

Oricum Romfelt suna kaka, Doamna Ghica e mult mai bine. Bine ca si-au dat seama intr-un final.

Stie cineva de la cat incep preturile pentru o garsoniera in complex? Fac ceva reduceri?
Nu am putut sa ajung pe la targul imobiliar sa vad ofertele, stie cineva?

#92
geanni74

geanni74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2009

View PostStan_Patzitul, on 21st September 2009, 22:40, said:

Oricum Romfelt suna kaka, Doamna Ghica e mult mai bine. Bine ca si-au dat seama intr-un final.

Stie cineva de la cat incep preturile pentru o garsoniera in complex? Fac ceva reduceri?
Nu am putut sa ajung pe la targul imobiliar sa vad ofertele, stie cineva?

Vezi ultimele oferte pe pagina lor principala: o garsoniera de la 56,724 euro, 2 camere de la 69,100euro. Sunt curios ce parere au "fericitii" care au cumparat cu 30-50% mai scump la lansarea proiectului sau mai bine zis pe "varf de pret"

#93
nbogdani

nbogdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 05.03.2006
Salutare. Sunt si eu proaspat viitor posesor de apartament 2 cam in blocul I. Astept cu nerabdare receptia. Nu mi-au mai ramas si bani de parcare sau boxa si ma gandesc cu spaima pe unde voi parca. In rest sunt plin de optimism. Am citit o groaza de plangeri ale proaspetilor proprietari de locuinte noi in Bucuresti. Multi contructori au pus mai putin accent pe calitatea lucrarilor, sper sa nu fie cazul si aici.

#94
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006

View Postnbogdani, on 1st October 2009, 16:51, said:

Salutare. Sunt si eu proaspat viitor posesor de apartament 2 cam in blocul I. Astept cu nerabdare receptia. Nu mi-au mai ramas si bani de parcare sau boxa si ma gandesc cu spaima pe unde voi parca. In rest sunt plin de optimism. Am citit o groaza de plangeri ale proaspetilor proprietari de locuinte noi in Bucuresti. Multi contructori au pus mai putin accent pe calitatea lucrarilor, sper sa nu fie cazul si aici.

La ce pret ai semnat contractul?

#95
nbogdani

nbogdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 05.03.2006

View Posttartorul, on 1st October 2009, 17:22, said:

La ce pret ai semnat contractul?

84k cu tva

#96
geanni74

geanni74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2009

View Postnbogdani, on 1st October 2009, 17:50, said:

84k cu tva

84k pe 2 cam in... BAICULUI. E scump sau mi se pare doar mie?

Edited by geanni74, 02 October 2009 - 16:26.


#97
nbogdani

nbogdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 05.03.2006

View Postgeanni74, on 2nd October 2009, 17:26, said:

84k pe 2 cam in... BAICULUI. E scump sau mi se pare doar mie?
Cred ca ti se pare. Am cautat si ap vechi, dar sub 70k nu am gasit decat la parter sau la ultimul etaj. Iar daca faci un calcul cat te costa sa renovezi ai sa vezi ca ajungi foarte aproape de 80k.  Dar nu vei reusi sa schimbi aspectul scarii si a tevilor din pereti, a instalatiilor electrice, lifturi, etc. O constructie noua bine facuta iti ofera mai multe avantaje.

#98
colonius

colonius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.06.2009
salut,

am si eu o intrebare indiscreta :-)
ai idee la ce pret era cel mai ieftin loc de parcare ?


View Postnbogdani, on 1st October 2009, 15:51, said:

Salutare. Sunt si eu proaspat viitor posesor de apartament 2 cam in blocul I. Astept cu nerabdare receptia. Nu mi-au mai ramas si bani de parcare sau boxa si ma gandesc cu spaima pe unde voi parca. In rest sunt plin de optimism. Am citit o groaza de plangeri ale proaspetilor proprietari de locuinte noi in Bucuresti. Multi contructori au pus mai putin accent pe calitatea lucrarilor, sper sa nu fie cazul si aici.


#99
nbogdani

nbogdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 05.03.2006

View Postcolonius, on 12th October 2009, 10:53, said:

salut,

am si eu o intrebare indiscreta :-)
ai idee la ce pret era cel mai ieftin loc de parcare ?
Mie mi-au oferit 7000 EUR + tva 19%, dar imi depaseste bugetul momentan. Vedem mai tarziu....

#100
colonius

colonius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.06.2009
multumesc pentru informatie. si pentru mine depaseste bugetul dar ma intreb daca nu tb sa fac un efort tinand cont ca o sa fie greu de parcat prin zona... oricum la inceput parcarile erau la 15000 parca deci le-au redus la jumatate aproape.

View Postnbogdani, on 12th October 2009, 14:31, said:

Mie mi-au oferit 7000 EUR + tva 19%, dar imi depaseste bugetul momentan. Vedem mai tarziu....


#101
camelia_ena

camelia_ena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.07.2007
Am auzit ca Romfelt au o oferta foarte buna: 750 de euro pe metrul patrat....plus TVA. Mie mi se pare interesant, voi ce credeti? :huh: Parca in ziare citisem ca preturile nu vor scadea sub 900 euro/mp

Edited by camelia_ena, 13 October 2009 - 19:34.


#102
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

View Postcamelia_ena, on 13th October 2009, 20:31, said:

... Parca in ziare citisem ca preturile nu vor scadea sub 900 euro/mp


Vor mai scade cu cel putin 10-15 %, dar mai trebuie sa ai rabdare pana spre primavara viitoare! Inca sunt umflate preturile datorita adaosului mare pe care si-l pun dezvoltatorii!

#103
voigaby2005

voigaby2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.10.2009

View Postcamelia_ena, on 13th October 2009, 19:31, said:

Am auzit ca Romfelt au o oferta foarte buna: 750 de euro pe metrul patrat....plus TVA. Mie mi se pare interesant, voi ce credeti? :huh: Parca in ziare citisem ca preturile nu vor scadea sub 900 euro/mp
Ai grija la ce metru patrat se refera pentru ca 750 euro/mp calculat la suprafata bruta (in care unii dezvoltatori mai baga si spurafata boxei) se poate traduce in 1200 euro/mp util. Astfel ne intoarcem de unde am plecat.....

Ma duc si eu maine pe la ei la showroom sa vad ce se mai petrece pentru ca din cate am vazut pe gard au un sistem de rate propriu sau ceva de genul asta. Stie cine ceva de chestia asta?

#104
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009

View Postvoigaby2005, on 16th October 2009, 09:46, said:

Ai grija la ce metru patrat se refera pentru ca 750 euro/mp calculat la suprafata bruta (in care unii dezvoltatori mai baga si spurafata boxei) se poate traduce in 1200 euro/mp util. Astfel ne intoarcem de unde am plecat.....

Ma duc si eu maine pe la ei la showroom sa vad ce se mai petrece pentru ca din cate am vazut pe gard au un sistem de rate propriu sau ceva de genul asta. Stie cine ceva de chestia asta?

Ai reusit sa afli ceva despre sistemul lor de rate? Eventual info despre preturi/promotii etc?

#105
colonius

colonius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.06.2009
mesaj catre proprietarii unui apartament in romfelt/doamna ghica plaza : a facut cineva predarea/primirea vreunui apartament ?
intr-o vreme se vorbea de livrari in decembrie insa nu prea am auzit nimic. cum in contracte livrarile erau prevazute la 30/09/2009 si cum cele 3 luni de gratie au trecut, in mod normal de pe 1 ianuarie incep penalizarile pentru romfelt si penalizarile sunt destul de mari (40-50 euro pe zi).

#106
danig

danig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 19.09.2007
Am inteles ca sales managerul de la Planorama, Alexandru Dima, ar fi schimbat echipa cu Romfelt. Astfel, unul din teparii de la Planorama a parasit corabia in scufundare, exact cum procedeaza si sobolanii, iar pe cei ce au achizitionat la Romfelt sau vor achizitiona ii avertizez in ceea ce priveste seriozitatea acestui personaj. (Mai multe detalii despre, gasiti cu varf si indesat pe forumul Planorama-nu ca ar merita un interes prea mare, dar e bine sa stiti cine va vinde gogosile).

Edited by danig, 08 January 2010 - 23:04.


#107
daniel1113

daniel1113

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.01.2010
mesaj catre proprietarii unui apartament in romfelt/doamna ghica plaza : a facut cineva predarea/primirea vreunui apartament ?

#108
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006

View Postdaniel1113, on 18th January 2010, 13:41, said:

mesaj catre proprietarii unui apartament in romfelt/doamna ghica plaza : a facut cineva predarea/primirea vreunui apartament ?

cei de la romfelt , mai nou doamna ghica plaza se lauda ca au vandut peste 30% din apartamente, dar aici nu se prea misca forumul.
Ce sa credem ? nu or fi vandut cat spun ca au vandut ?
Eu oricum , cred ca e cel mai frumos complex de apartamente din Bucuresti. Cel mai inalt e sigur !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate