Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 

Procesor E8400

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#55
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
mai aveti copii rabdare pana saptamana viitoare (na ca fac si poezii :D) ca vine...apare pe la toate magazinele pe saptamana viitoare, asa e promis, asa mi s-a zis cand am intrebat la garaj, caro, mediadot :D

#56
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Mai avem copii, oricum astept de vreo 3 saptamani. Am inrosit telefonul cat am sunat la fiecare magazin  :lol:

Edited by walking^human, 02 February 2008 - 17:36.


#57
rechinica

rechinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.11.2006

View Postwalking^human, on Feb 2 2008, 16:35, said:

Mai avem copii, oricum astept de vreo 3 saptamani. Am inrosit telefonul cat am sunat la fiecare magazin  :lol:

Avem...avem... :sadwalk: .... dar ma mananca degetele sa incerc piesele pe care le-am primit deja....
Oare or fi bune...oare merg...oare incape tunerul in carcasa...oare... :bouncey:  :calich:

Edited by rechinica, 02 February 2008 - 19:13.


#58
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,897
  • Înscris: 23.02.2007
ma beaetii da aveti banet , munciti bine ?:}

#59
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007

View Postangel, on Jan 31 2008, 12:21, said:

pe orice placa de baza care suporta core 2 duo :D

eu pe un Gigabyte P35C-DS3R ca idee.

ai facut update de bios inainte sau a mers din prima?

#60
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Gigabyte P35C-DS3R sau MSI Neo2-FR pt e8400?

#61
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
msi neo2-fr ;)

#62
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Subscriu.

#63
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View Postlucas22010, on Feb 3 2008, 09:50, said:

ai facut update de bios inainte sau a mers din prima?

nici macar nu il am acasa, singurul care a pus mana pe procesorul asta e silvan14 :D dar dupa specificatii, suporta bine procesorul placa asta de baza. nu cred ca e nevoie de update, si chiar daca e nevoie, mai mult de 5 minutele nu dureaza ca sa il faci :P

#64
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006
Nu stiu cu ce va incalzeste ca procesorul se OC la enspe ghz pe aer. La frecvente stock e deja prea mult pentru jocuri, face fata cu brio. Parerea mea e ca OC-ul se face la nevoie...

#65
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View PostRaduG, on Feb 3 2008, 16:01, said:

Nu stiu cu ce va incalzeste ca procesorul se OC la enspe ghz pe aer. La frecvente stock e deja prea mult pentru jocuri, face fata cu brio. Parerea mea e ca OC-ul se face la nevoie...

care nevoie ? :D eu oricum, stau si ma gandesc un Wolfdale la 3Ghz cu vreo 2 gb de ram si 8800GT cu frecvente de stock si coolerul de stock e deja de ajuns pentru jocurile actuale. ehe...pe vremea mea ca sa zic asa, cand procesoare performante erau alea in 2Ghz, cu unul de 1.6 si vreo 512 ram faceai fata cu brio la ultimele aparitii in materie de jocuri :D

cine stie ce o sa zic la anu sau peste 2 ani...ca fara minim 5ghz la procesor, 8gb ram si placa video 11000GT nu faci fata :D

#66
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Hai sa nu exageram, nu progreseaza nici in ritmul asta.
De ex un x2 4000 cu un x1950pro si 2gigi de ram inca mai face fata.
Tin minte ca prin 96-97 eram zeu cu pII la 233 si 128mb sdram :lol: . Acum am telefonul mai puternic de atat  :lol:

#67
rechinica

rechinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.11.2006
Comenta...cineva pe un site ca aceste procuri ar avea probleme legate de "citirea" temperaturilor :huh: , respectiv temperaturi diferite intre cele doua miezuri si chiar temperaturi extreme in idle...
Intrebarea mea e daca stie cineva daca aceasta problema e doar de citire, si nu una reala, ca daca ar fi vorba numai de citirea lor atunci nu ma deranjeaza prea tare.. :eheyebrow:
Stiu ca si Silvan se plangea de diferente intre cele doua miezuri.... <_< ...si parca spunea de cineva caruia ii citeste 65*C in iddle.....
Ce sa fac?.....:scratchchin:
Oare E8200 are aceasta problema.....:scratchchin: :sadwalk:

Edited by rechinica, 04 February 2008 - 19:26.


#68
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
man problema e de citire ;) cel mai bine te uiti cat iti zice in SpeedFan la CPU nu la miezuri ca restu: CoreTemp,everest imi arata cu 5*C mai mult la toate :lol: si daca ai cooler pipeuri pui "degetometrul" pe talpa si vezi..... daca te arde are 60 daca e doar mai cald ca mana are 40 iar daca nu simpti nimica cald are ~30 sau un termomentru cu laser ar fi cel mai indicat :D

-poate scot un update ceva intel pentru eliminarea erorilor de temperatura  :roflmaofast: .... nu stiu :D

Edited by Silvan14, 04 February 2008 - 19:34.


#69
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007
@rechinica: de unde ai cumparat memoriile? :)
@Silvan14: ai citit undeva de update-ul acesta? :lol: in ce va consta? :) un fisier de 200kB? :D

Edited by Aronka, 04 February 2008 - 19:36.


#70
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
de citit nu am citit nicaieri ...... eu doar sper ...... dar sa nu fie marca inregistrata aka @AMD ca imi schimb parerea despre intel  -_-

#71
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007
poi daca va fi vorba de update atunci probabil ca update-ul acesta va consta in aparitie unei serii noi de proc-uri,hm? :)

#72
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
ma refer la un update cum au facut si cei de la @AMD la seria Phenom :lol: care a fost un dezastru total ......... dupa ce ca era mai scump si mai slab ca Q6600 iau mai bagat si update-ul (patchul) ala care i-a scazut 15% din performanta :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate