Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Procesor E8400

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#1
rechinica

rechinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.11.2006
Din totalitatea pieselor pe care doresc sa le achizitionez pentru mult visatul upgrade  :bouncey: am reusit sa iau:
MB Abit IP 35 PRO
Placa video Gigabyte 8800GT 512 Mb DDR3 Cu cooler zalmman
Sursa Corsair 520W HX
Cooler Tuniq Tower 120
:D
si nu reusesc sa intru in posesia procesorului E8400 (bineinteles cu tehnologie wolfdale)
si a kitului de memorii dual chanel A-data 2x1 Gb 800 Mhz Vitesta Extreme
:angry2:  :console:  
Toti ma amana  :ack:  ...ca nu au, ca .... :wacko:
Intrebarea mea e ...stie cineva de unde as putea achizitiona piesele respective intr-un timp mai scurt.....adica daca stiti vre-un magazin care sa le aiba pe stoc.... :worthy:

#2
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
incearca pcfactory,pcgarage ca am primit un email ca le-ar avea pe stoc :) si memorii poti lua mushkin/corsair daca nu gasesti a-data :D

#3
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Procesor (la garaj ai sunat?).
Memorii .

#4
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
am primit azi un email de la pcgarage de la o alerta de stoc veche de a mea si au E8400 pe stoc :) .......... cam scump la magazinultau :P

ps:da-le un telefon la garage sa faci comanda :D

Edited by Silvan14, 30 January 2008 - 18:16.


#5
rechinica

rechinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.11.2006
mersi mult...incerc acum la shopix.ro pt memorii...iar la procesor am dat comanda de mai bine de o saptamana la pcgarage si la mediadot ...si de la pcgarage mi-a spus ca vor avea procul disponibil peste doua trei saptamani, iar la mediadot cica au retinut o bucata si ca va fi disponibil peste o saptamana....O sa sun dimineata la magazinultau.ro sa vad daca il au sau e numai reclama de ei.... <_<

#6
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Eu as zice sa astepti garajul/mediadotul.Nu prea am incredere in magazinele de mai sus (mai ales cu garantia).

#7
rechinica

rechinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.11.2006

View Postcristyyo, on Jan 30 2008, 17:54, said:

Eu as zice sa astepti garajul/mediadotul.Nu prea am incredere in magazinele de mai sus (mai ales cu garantia).
Am comandat kitul de memorii si la shopix.ro...nu cred sa aiba ceva probleme...(ma refer la garantie) si acu daca primesc din ambele parti,....asta e :D , iar la proc....cred ca mai astept umpic... :dribbledrool:

#8
RiCaDdO

RiCaDdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 29.12.2006
eu am facut comanda joia trecuta... procesor aveau.... dar nu aveau mobo.... au spus ca fac comanda si dureaza 5 zile... in rest tot aveau... ce vroiam sa iau...mi`au spus ca pe sap viitoare imi trimit tot...

#9
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
daca cumva vrei E8200 au la mega-byte ca ei afiseaza prod pe site numa cand le au :D si vad ca a aparut pe site E8200 dei daca vrei poti lua e de incredere firma.......... de la ei am luat E8400 inainte de lansarea oficiala  :bigwhitegrin:

#10
rechinica

rechinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.11.2006

View PostSilvan14, on Jan 30 2008, 18:19, said:

daca cumva vrei E8200 au la mega-byte ca ei afiseaza prod pe site numa cand le au :D si vad ca a aparut pe site E8200 dei daca vrei poti lua e de incredere firma.......... de la ei am luat E8400 inainte de lansarea oficiala  :bigwhitegrin:
Mersi mult...dar astept totusi E8400, parca la diferenta aia de pret merita sa astepti :D

#11
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
E8400 dabea peste 1-2 sapt :D

L.E: sau E8500 la pcgarage akm :)

Edited by Silvan14, 30 January 2008 - 19:30.


#12
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
zici tu....nu au asa ceva p stoc...eu il astept de 3 saptamani de la PCgarage :( E8400, nici acum nu este. da, a fost scris azi pe site ca il au pe stoc dar acu scrie intreaba....cred ca au adus procesoare cat pentru comenzile deja facute si urmeaza sa mai aduca. s-ar putea sa ma sune astia maine sau poimaine sa imi zica ca mi-o trimit mie, dar cine stie...

oricum nu inteleg de ce atata zgarcenie :D ca se vand ca painea calda...la kilogram :lol:

Edited by angel, 30 January 2008 - 19:55.


#13
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
la pc garage au E8500 ca am primit email azi de la ei ca am dat alerta stoc akm 2 sapt :D

ps:eu am gasit uni care nu erau zgariciti deloc si mi lau dat si cu 2 zile inainte de Lansarea.... :) + ca era ultimu :drac:

Edited by Silvan14, 30 January 2008 - 19:57.


#14
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View PostSilvan14, on Jan 30 2008, 19:56, said:

la pc garage au E8500 ca am primit email azi de la ei ca am dat alerta stoc akm 2 sapt :D

ps:eu am gasit uni care nu erau zgariciti deloc si mi lau dat si cu 2 zile inainte de Lansarea.... :) + ca era ultimu :drac:

ia uita-te acu pe garaj sa vezi ce scrie la stoc :D scrie intreaba, acu 1 minut ma uitasi dupa el, a scris intr-adevar azi mai devreme ca il au pe stoc dar acu deja cred ca e bagat prin configuratiile deja facute...deh, nerabdarea asta...cred ca am ajuns sa stiu preturile la toate componentele lor de cand tot urmaresc site-ul sa vad ce e cu stocul la ele. :D

#15
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 12.04.2007
angel cand am primit email am dat fuga repede pe site si scria...... Intreaba!

-ai vb tu cu ei azi?
-angel nu vrei E8200?  :naughty:

Edited by Silvan14, 30 January 2008 - 20:04.


#16
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View PostSilvan14, on Jan 30 2008, 20:03, said:

angel cand am primit email am dat fuga repede pe site si scria...... Intreaba!

-ai vb tu cu ei azi?
-angel nu vrei E8200?  :naughty:

lol :lol: oki, m-ai lamurit, le au pe stoc :D neah, nu vreau, imi pusese un E8200 in loc de ce cerusem, E8400 si am schimbat la loc. mai astept, dau un ban mai mult dar stiu ca face toti banii :)

mie ieri la telefon mi-au zis ca saptamana viitoare le primesc :P dar se pare ca le-au primit mai repede.

Edited by angel, 30 January 2008 - 20:10.


#17
rechinica

rechinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.11.2006

View PostSilvan14, on Jan 30 2008, 19:03, said:

angel cand am primit email am dat fuga repede pe site si scria...... Intreaba!

-ai vb tu cu ei azi?
-angel nu vrei E8200?  :naughty:

Azi am vorbit cu garajul, pe la 14:00....ca ma interesa de ce nu apar memoriile pe care spuneau ca le voi primii azi, si o duducuta de acolo m-a informat ca nici macar nu au plecat de la ei :wallbash: , pentru simplul motiv ca nu exista pe stoc  :huh: desii luni cand am facut comanda m-au sunat si au zis ca sunt pe stoc ...(ca urmeaza sa fie aduse....si uite asa o barba avea) .. si am intrebat si despre procesorul pentru care am facut comanda FERMA acu mai bine de o saptamana, raspunsul ei a fost "inca nu am primit procesaorele, poate peste 2 - 3 saptamani, o sa sunam pentru confirmarea comenzii cand le primim... :bandit:

#18
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
eu sunt curios, cand faci o comanda, iti rezerva produsele sau nu ? ca mie asa mi s-ar parea normal, sa le tina pana primesc si chestia care nu o au pe stoc si sa le trimita dupa ce o primesc, ca sa nu se mai incurce sa te sune si sa iti zica ca s-a epuizat stocul la cealalta componenta si sa ai motiv sa anulezi comanda de draci...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate