Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

BAZIN DE INOT BUCURESTI

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#37
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
Nu stiu daca merge sa intri doar o sedinta la Lia Manoliu.
La abonamente era ceva de genul... 200 lei pe 12 intrari sau o luna, luni miercuri si vineri sau marti joi si sambata, sau 400 lei in fiecare zi. Dar in fiecare zi am fost si e f f obositor. Recomand din 2 in 2 zile. Acolo chiar daca e aglomerat se poate inota. Nu am vazut pe nimeni sa stea pe margine ca mormolocul si sa se balaceasca, acolo toti inotau, absolut toti, de la babe si mosi pana la cei mai tineri.

#38
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
De 3 zile mi-am facut si eu abonament la bery-fitness-spa, ce sa zic initial vroiam la larkoti in spate la pta Obor... dezavantajul este ca nu platesti lunar! In schimb aici platesti lunar , dar nu aau conditii ca acolo , insa... este f curat, momentan am folosit decat sala de forta si sus un stepper,  
cateva concluzii ar fi ca: Este f curat , daca mergi pana in ora 18:00 e liber, baietii aia chiar se ocupa de tine ...adica sunt multumit de angajati, e un tip mic acolo traian parca ...e bun baiatu isi face treaba. In vestiar...curat aranjat dusuri separate nu ca la echipele de fotbal:)) in vestiar sa faci dus 10 o data :) sa te atingi de p lu ala si ala de p ta:)  inca nu am incercat bazinul !
Ca bila neagra le dau pt: cand te duci la receptie sa ceri info iti arunca o foaie a4 in fata cu preturi...( aici au nevoie de o gagica calumea cu vb multa,cand am plecat de la sala azi, chiar era o fata a stat 5 min sa intrebe daca poate lua si ea o hartie cu preturi... )
pe unde am mai fost iti da si hartia dar iti si explica puteti face asta... puteti platii asta etc, aici nu, te uiti iti convine bine daca nu la revedere...
Daca vii ar trebuie sa te ia o domnisoara de acolo sa iti prezinte sala,bazin etc...! mi-am facut ab. si cand sa ies pe usa, m-a intrebat :)) doriti sa vedeti sala?:)
In fine astea se rezolva zic eu, ca pret este ok am platit pt un ab Golden parca se num 210ron full la orice ora...in care au intrat si 2 sedinte...etc
La bazin insa pt cei care deja au ab la sala ar trebuie sa reduca putin preturile...e 400ron no limit... cu 210 = 610 x12 luni=7300ron =1700 euro cam mult fata de Marriot si alte cele care este 1000 pe tot anu. insa aici platesti lunar, sa faca si ei niste oferte pe cei care platesc deja vre-o 200 pe luna ori sa le bage 3-4 intrari la bazin pe luna in schimb la 130ron deci 210+130=340 sala + 4 intrari la bazin...! pt cei ce folosesc doar bazin mi `se pare ok 400ron  
CEL MAI MAre dezavantaj e cu locul de parcareeee! Ma omoara chestia asta... daca gasesti pe aceeasi strada cu ei loc... e doar din noroc.dar nah nu au loc ca probabil faceau ei ! a si inca ceva ce tot cauta femeia de serviciu in vestiar la barbati? aia sa intre inainte de deschidere... si la inchidere...!lumea e ok ,nu am vazut mutre dubioase:)
Per total sunt multumit, mai revin cu info in timp...!

#39
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
La  bery-fitness-spa au scumpit preturile. Dupa ce ca era scump au scumpit si mai mult.
Nu stiam ca la Larkoti au deschis bazin.

#40
Basti

Basti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 26.06.2008
Salut,

caut si eu de multa vreme un loc in Bucuresti unde sa pot inota. La Floreasca, conditiile sunt f proaste, pretul este extrem de mare pentru ceea ce ofera iar orarul ma dezavantajeaza complet: in timpul saptamanii bazinul este deschis publicului intre orele 21 si 22.30.
Am sunat la Larkoti..mi s-a spus ca nu mai sunt locuri la bazin?! Nu prea am inteles ce a vrut sa spuna cu asta dar in fine. Chiar si asa un abonament full acolo costa 1000Euro pe an, ceea ce este peste posibilitatile mele.
Acum citesc despre Berry Fitness Spa asta. Vreau sa va intreb daca este f aglomerat seara? Daca se pot face bazine fara sa fii deranjat de unul sau de altul care a venit la balaceala?! Nu vreau cine stie ce conditii, nici vestiare nu stiu de care..vreau doar sa inot :)

Multumesc

Edited by Basti, 29 January 2009 - 12:05.


#41
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

 unpuisor, on Jan 29 2009, 09:41, said:

La  bery-fitness-spa au scumpit preturile. Dupa ce ca era scump au scumpit si mai mult.
Nu stiam ca la Larkoti au deschis bazin.
Au, si inca e frumos insa trebuie sa scoti cam 1100 euro dintr-un foc pe tot anul sau cel mai mic e pe 3 luni vre-o 350 euro oricum sub 1200ron nu scapi:)

 Basti, on Jan 29 2009, 12:04, said:

Salut,

caut si eu de multa vreme un loc in Bucuresti unde sa pot inota. La Floreasca, conditiile sunt f proaste, pretul este extrem de mare pentru ceea ce ofera iar orarul ma dezavantajeaza complet: in timpul saptamanii bazinul este deschis publicului intre orele 21 si 22.30.
Am sunat la Larkoti..mi s-a spus ca nu mai sunt locuri la bazin?! Nu prea am inteles ce a vrut sa spuna cu asta dar in fine. Chiar si asa un abonament full acolo costa 1000Euro pe an, ceea ce este peste posibilitatile mele.
Acum citesc despre Berry Fitness Spa asta. Vreau sa va intreb daca este f aglomerat seara? Daca se pot face bazine fara sa fii deranjat de unul sau de altul care a venit la balaceala?! Nu vreau cine stie ce conditii, nici vestiare nu stiu de care..vreau doar sa inot :)

Multumesc
Ca la orice bazin, seara este aglomerat, nu cred ca gasesti loc unde sa fie seara liber la fel si cu salile de fitness...! dupa ora 19.00 si in weekend...e jale.

#42
iulipaula

iulipaula

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.03.2008
mda...inceand cu 1 febr cei de la berry spa au scumpit preturile....:(

#43
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Nu este dif mare.

#44
svejk

svejk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 16.06.2007
Stie sau a fost cineva, cum e piscina de la Park dupa renovare ?

#45
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
fata de Lia Manoliu este diferenta. Acolo cu 200 lei ai 12 intrari. La berry cu 230 lei ai 8. E cu cel putin 50% mai mult.

#46
morcef

morcef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.06.2005
Aseara am terminat orele platite de bazin de la Berry-Fitness-spa.ro si cu regret trebuie sa va spun ca m-am hotarat sa renunt pentru moment in a merge acolo, o sa caut o alta sala de inot, din mai multe motive pe care le voi enumera in cele ce urmeaza:
- primul argument si cred cel mai important este acela ca apa devine tot mai rece pe zi ce trece. Nu a contat ca atat eu cat si amicii mei cu care am fost in ultimele 2 luni pe acolo le-au atras atentia doamnelor de la intrare, nu a contat prea mult si am simtit ca mesajul meu nu a fost transmis mai departe. Consider ca este important ca apa sa aiba temperatura corecta, intrucat foarte usor pot aparea probleme de sanatate, unori cele 3 sau 4 grade in minus fac diferenta intre a raci sau a nu raci.
- in conditiile in care preturile abonamentelro au crescut (sfidare pentru "criza" de pe piata financiara si nu numai..) am remarcat urmatorul comportament: sauna, care este inclusa in pretul intrarii la bazin se inchide cu o jumatate de ora inainte de inchiderea bazinului de la ora 11.00pm, in bazin se introduce apa rece inca de la ora 10.00pm si luminile devin parca mai stinse cu mult inainte de inchidere si am realizat ca dorinta tuturor e sa pleci cat mai repede acasa. Am uitat sa amintesc faptul ca programul de lucru nu imi permite decat sa merg seara la bazin, doar in timpul saptamanii, deci cele 2 ore si jumatate (intre 20.30 si 23.00) sunt pretioase pentru mine si mi-am dorit sa profit la maxim de ele, de aceea am stat mai mult spre finalul programului. Am inteles de la amicii mei care mai merg si in timpul zilei sau in weekend ca apa e mult mai buna in perioada respectiva, insa daca vrei seara atunci nu e de bine..
- vestiarele barbatilor sunt extrem de inghesuite si ca sa fie totul si mai aiurea, acelasi doamne plictisite de la intrare ofera pentru 2 persoane consecutive chei pentru cutiile de lucruri personale una langa alta :) ca sa fie totul mai palpitant si...logic!
- asa cum a mai spus cineva mai devreme, nu exista locuri de parcare in fata sau in imprejurimile bazinului, trebuie sa ai mare noroc sa poti gasi loc de parcare la mai putin de 300 m de cladire
- sauna este foarte mica, e undeva la etaj, deasupra bazinului, trebuie sa mergi putin prin racoarea de pe hol pana acolo, si cand am dat sa intru prima data am avut surpriza sa descopar ca nu are mai mult de 1m x 2m. Pot incapea maxim 5 persoane, 3 sus si 2 la picioarele celor de sus, cu o treapta mai jos si asta DOAR daca ai noroc sa nu gasesti ocupat! "Facilitatea" inclusa in pretul intrarii la bazin este deci mai mult "pe hartie".
- la toate astea se adauga faptul ca bazinul e mic si in plus, mai tot timpul o parte din el e ocupata cu cursanti, zona lor fiind despartita de o plutitoare din plastic de zona celor care vin pentru agrement.
- nu cumva sa uitati sa anuntati ca sunteti racit si sa depasiti cele 30 de zile de abonament ca nu va mai recuperati orele pierdute de intrare la bazin. Asa am patit-o, insa am pierdut doar 1 ora si asta nu din cauza mea, ci din motive obiective: am racit tot la ei, m-am "recuperat" repede insa nu suficient de repede se pare incat sa pot sa mai beneficiez de o ora (deja platita). Au fost niste bani pierduti dar mi se pare aiurea ca principiu, sa nu fii flexibil ca patron pentru doar 1 ora pierduta. Prefera sa piarda un client decat sa ii ofere ora de intrare intr-o zi ulterioara...
Ca sa termin totusi optimist, sunt si lucruri bune, bazinul e curat, au reparat aparatul de clor si pare acum sa nu mai fie atat de intepator la nas, iar profesorii de inot pentru adulti sunt intelegatori si atenti, cel putin asa mi s-a parut mie la cursul din prima luna.
O sa incerc si alte bazine din Bucuresti si promit sa revin cu completari si comparatii cu acest bazin pentru cei interesati!

#47
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
Si eu am terminat abonamentul la berry si nu pot spune ca o sa mai dau pe acolo foarte curand.
Avand in vedere ca mergeam dupa serviciu, seara era mereu aglomerat. Si nu faptul ca vestiarele erau mici si te inghesuiai pe acolo, ca sauna era mica si ea, sau ca apa nu era f curata sau rece m-a deranjat mult ci faptul ca se perindau pe acolo tot felul de cocalari.
Oamenii care vin acolo strica locul nu neeaparat neajunsurile. Si din pacate cam asa este peste tot. O sa dau 2-3 exemple.
1. O cocoana (ca altfel nu pot sa ii zic) cu 2 copii mici ajunsese sa joace fotbal acolo intr-o mare nesimtire. Si ii deranja pe cei de acolo. Apoi cocoana respectiva se duce sa se schimbe la femei si trimite plozii la barbati. Dupa care vine ca o nesimtita in vestiar la barbati fara sa se sinchiseasca ca erau acolo vreo 2-3 barbati, ca eu eram in fundul gol. Putea sa aibe bunul simt sa ii strige pe cei 2 puradei. Dupa care ia copii si se duce cu ei in vestiar la femei, fara sa se sinchiseasca iar ca acolo erau femei care se schimbau si poate copii aia de 6-7 ani nu trebuie sa vada p--da de la varsta aia.
2. Mereu cand am mers acolo se gasea cineva sa stea ca boul sau ca vaca in mijlocul bazinului desi scrie cu litere de 5 cm clar ca nu ai voie sa faci asta, nimeni nu respecta circuitul de mers in bazin si fiecare inoata pe unde are chef.
3. M-a deranjat un tigan cocalar care venise cu puradelul dupa el si se balacea acolo in loc sa inoate si nu lasa lumea sa inoate.
Si sistemul de abonamente e nasol. Eu personal as fi preferat ca cele 8 sedinte care le-am avut sa pot sa merg mai rar, cand imi permit nu doar intr-o luna. Daca trece luna si nu te-ai dus, banii tai in schimb se duc.
A si mai m-a deranjat o chestie. La bazin sunt 2 culoare, unul mare de vreo 3-4 m si unul mic de 2-3 metri latime. In cel mare erau 20 de oameni si nu puteau inota iar pe cel mic era o singura persoana care nici macar nu stia sa inoate si facea scufundari. Cand am mers si eu pe cel mic si alti oameni au sarit in sus cei de la bazin ca ala e culoar pentru initiere. Desi in partea cealalta se inghesuiau 20 de oameni iar pe cel mic se lafaia unul singur. Cretinatate mare.

#48
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
La Dinamo stie cineva cand se deschide ?

#49
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
Am vazut recent,piscina inchisa,construita recent in curtea fac.de medicina.Bazinul este umplut.Stie cineva alte detalii?

#50
fiul.gorjului

fiul.gorjului

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.05.2007
si eu sunt in situatia de .. am terminat .. numai revin.. Berry ..

#51
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007

 99ton, on Mar 27 2009, 13:03, said:

Am vazut recent,piscina inchisa,construita recent in curtea fac.de medicina.Bazinul este umplut.Stie cineva alte detalii?
Nimeni???? :confused:

#52
sasha_r0

sasha_r0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 15.02.2008
Hmmm... am tot citit p-aici si raman fara cuvinte! Capitala europeana si nu avem un bazin de inot "mai de doamne ajuta"! Ma scuzati pentru "capitala europeana"! Nu prea se cuvine sa spunem asa Bucurestiului! Vorbesc acum cu un prieten si tot spune ca la Floreasca au renovat si e mai bine! Sincer sa fiu, nu prea cred asa ceva! Si din pacate nu am timp sa ajung acolo sa vad cum e! Alte idei, informatii, sugestii mai aveti?

#53
vladone1

vladone1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 08.02.2009
Bazin Olimpic Pitesti

#54
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005

 vladone1, on May 4 2009, 14:23, said:

Bazin Olimpic Pitesti

Titlu topic: BAZIN DE INOT BUCURESTI

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate