Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

unde si cat ma costa?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004
Care e cel mai avantajos mod de a transfera bani din  România in Anglia? Prin ce serviciu și sub ce formă să fie banii (atât cei trimiși cât și cei ajunși)?Vreau sa trimit 200 lire(sa mi cumpere un telefon) si nu stiu prin ce.El are card la HSBC.Zice sa i pun banii pe cardul lui.
Vă mulțumesc anticipat!

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
merge si asa, dar si western union e bine de luat in considerare

#3
MissTrouble

MissTrouble

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.03.2007
Eu am trimis de curand intr-o banca diferita de a mea, intr-o tara UE, si mi-a luat comision 10 EUR pentru o suma de 250EUR transferata. Metoda: transfer bancar direct, prin internet banking.

#4
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,675
  • Înscris: 29.03.2006
Sunt mai multe solutii uzuale.

1. swift bancar international - asta presupune sa ai date detaliate despre destinatar -nume, adresa, motivul si dovada platii...., contul lui, numele si adresa bancii lui, si sa ai cont la banca de la care faci tranzactia, de preferat in valuta in care transferi, altfel poti avea unele surprize ....; swiftul plus spezele aferente ajung la cel putin 21-22 Euro minim in f. de banca, plus un comision din suma transferata, (de ex. 0,5%), iar diferit in f. de banca, atentie.
2. Transfer prin Western Union - costa mai mult decat prima varianta.
3. Transfer prin moneybookers - costurile f. mici; contul este asociat unui e-mail personal, apoi fiecare alege modalitatea de transfer fizic si de retragere fizica, de ex. direct la banca unde are moneybookers cont in orasul fiecaruia, sau cu transfer local pe card si comision mic. Cu transfer swift nu prea mai are rost, decat daca vrei sa faca ei treaba...
4. Direct la banca cu un comision minim sau deloc, dar numai daca cel la care transferi are cont la o banca sau un grup bancar cu filiale la noi in tara.

Edited by loock, 21 December 2007 - 23:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate