Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

manele fara dusmani bani jmecherie....

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
je_dilau

je_dilau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.12.2007
il ultimul timp apar ff multe manele despre dusmani bani jmecherie  :huh:
     manele de akum 3-4 ani nu se compara cu manele din ziua de azi cand il vad pe guta cu atata jmecherie mai ceva ca 50cent .......... si videoclipuri cu imagini din winamp ........  :huh:
     PS: oare sunt sanse sa renunte cei de la AMMA la BANI JMECHERIE SI DUSMANI ?  :lol:  ;)

#2
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View Postje_dilau, on Dec 18 2007, 16:11, said:

manele de akum 3-4 ani nu se compara cu manele din ziua de azi cand il vad pe guta cu atata jmecherie mai ceva ca 50cent
Nu cântau de "jmecherie"? Dar despre ce cântau acum 3-4 ani? Puneau în versuri teoriile lui Freud? Povesteau despre viața contempoană în România? Nu. Cântau despre "pe la spate", "inimioara mea", "600SEL-ul meu", "șmecheria mea", "femeile mele" etc.
Manelele înseamnă laudă. Nu poți spune "manele fără dușmani, bani, șmecherie etc". E ca și cum ai spune "radio fără sunet".

Dacă vrei să asculți muzică țigănească fără manele ascultă de exemplu Goran Bregovic. Nu ascult muzică țigănească deci nu-ți pot da mai multe exemple dar google poate ajuta.

#3
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View Postje_dilau, on Dec 18 2007, 16:11, said:

il vad pe guta cu atata jmecherie mai ceva ca 50cent
     PS: oare sunt sanse sa renunte cei de la AMMA la BANI JMECHERIE SI DUSMANI ?  :lol:  ;)
mai dau din greseala pe taraf si il vad pe guta cu sapca intr-o parte parca ar fi T.I. sau 50Cent :roflmaofast:  :lol: . nu cred ca vei auzi manele ca acum 4 ani. mai rau, incet incet vor disparea  :competitive: .

Edited by N.i.c.e_B.o.y., 18 December 2007 - 22:20.


#4
Xylia

Xylia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.06.2007
Nu-mi plac manelele. In schimb imi place muzica tiganeasca. Ternipe, de exemplu.
Si da, lauda e caracteristica manelistilor. Indiferent ca se lauda cu averea lor, cu Dumnezeu care le-a fost mereu aproape, cu "fetitele" lor...

#5
Dj_Blizzard

Dj_Blizzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 03.01.2008

View PostXylia, on Dec 18 2007, 22:25, said:

Nu-mi plac manelele. In schimb imi place muzica tiganeasca. Ternipe, de exemplu.
Si da, lauda e caracteristica manelistilor. Indiferent ca se lauda cu averea lor, cu Dumnezeu care le-a fost mereu aproape, cu "fetitele" lor...


Nu sti cumva cum ii zice la melodia aia care o da la inceput si la sfarsit cand incepe Clanu` Spranceana pe Antena 1?  :lol:

#6
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
ternipe- muro shavo ;)

#7
Doru-01

Doru-01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.02.2007

View PostN.i.c.e_B.o.y., on Dec 18 2007, 22:18, said:

mai dau din greseala pe taraf
Siiiigur ca da.Numai din greseala nu dai tu pe taraf :lol: .Nu pot sa zic ca imi plac manelele dar nici nu ma deranjeaza,dar cand ii vad pe altii ca se bat cu pumnul in piept ca nici nu vor sa auda de manele dar acasa isi pun castile in urechi si le canta guta si salam in casca

#8
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007

View PostDoru-01, on Jan 5 2008, 01:07, said:

Siiiigur ca da.Numai din greseala nu dai tu pe taraf :lol: .Nu pot sa zic ca imi plac manelele dar nici nu ma deranjeaza,dar cand ii vad pe altii ca se bat cu pumnul in piept ca nici nu vor sa auda de manele dar acasa isi pun castile in urechi si le canta guta si salam in casca
hm..de acord cu partea asta..atata timp cat nu ma deranjeaza astfel de specimene e bine..dar cand aud pe cate unu ca da pe guta la maxim si nu ma lasa sa imi desfasor activitatea...atunci chiar ca se prevede ceva.. <_<

#9
je_dilau

je_dilau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.12.2007
bun te dereanjeaza ca baga guta sau alea la maxim........ da daca ar baga stilu de muzica care iti place tie? tot tear deranja? hai sa fim seriosi ala nu te deranjeaza cand vrei sa odihnesti? :-?

#10
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
am spus sa imi desfasor activitatea nu sa dorm..mar deranja dar nu asa de mult..cred ca as putea sa adorm pe ritm de parazititii :lol: desi inca nu am intalnit pe nimeni care sa asculte asta la maxim  -_-

#11
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View PostDoru-01, on Jan 5 2008, 01:07, said:

Siiiigur ca da.Numai din greseala nu dai tu pe taraf :lol: .Nu pot sa zic ca imi plac manelele dar nici nu ma deranjeaza,dar cand ii vad pe altii ca se bat cu pumnul in piept ca nici nu vor sa auda de manele dar acasa isi pun castile in urechi si le canta guta si salam in casca

Nu am nimic cu manele, dar nu ascult. Esti sigur ca mie canta guta in boxe?  :quietsign:

#12
-araC-

-araC-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.05.2008
Oricum,manelele sunt super,Stati voi linistiti  :thumbup:

Attached Files



#13
Hreni

Hreni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.03.2008
dusmanii banii si smecheria sunt ingrediente esentiale pentru o manea (si o viata) de succes.

#14
AihaoAvaloh9

AihaoAvaloh9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 16.08.2008
Nicolae Guta ,el face cel mai mult melodii despre bani ,masini si smecherie.Opus lui este Florin Peste care face aproape numai de dragoste(search youtube) .Eu nu inteleg de ce manelistii scot 4 melodii pe luna cu acelasi mesaj ,eu sunt smecher si am bani sau masini.

NU ASCULT MANELE EU:))))




akon rullzzz

#15
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
si akon e manelar

#16
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007
Haha!
Există manele fără dușmani, bani, șmecherie. Sunt arhicunocutele manele de dragoste care POATE or fi având ceva diferit de celelalte.

#17
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Lasa ca este mai bine asa  :lol: ... Guta canta ca are bani , Parazitii canta ca nu au bani .  :lol: Deci si Guta si Parazitii canta despre bani , femei si masini . Guta se bucura de ce are , astialalti se plang ca nu au.

Trebuie sa recunoasteti ca si Parazitii si BUG Mafia si restul din acest gen , canta despre femei,smecherie,bani,masini si justitie(doar genul asta) ....  :rolleyes:

Si NU NU NU , sunt o multime de manele de bun gust . Fara BANI si SMECHERIE . (Vorbesc de Guta , pentru ca doar el imi place)

Ia mai ascultati si manele vechi . Astea noi ....

Exemplu :

Nicolae Guta - Ruleta --- Chiar foarte informativa !  ^_^
Nicolae Guta - Sampania --- Pana la urma este o manea .  :first:

Edited by aWp_viTal, 12 March 2009 - 21:36.


#18
turkkkkku

turkkkkku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.12.2008
nu e vorba ca nu se vorbea despre bani smecherie atunci aveai nfluente balcanice dance se mai bagau in dicoteci acum am aparut afoni care fac tiganii si canta despre averea lor compusa  din 2 cai + o caruta

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate