Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Grupele EURO 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
pablobaluba

pablobaluba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 21.12.2006
e o grupa buna pt noi. de obicei jucam binisor cu echipe mari. sa nu uitam ca si in 2000 ne-am calificat dinn grupa cu portugalia si germania.
cu italia nu cred ca avvem nici o sansa. dar trebuie sa avem in vedere ca sunt sanse foarte mari ca in celelalte meciuri vor  fi si egaluri...ceea ce ne va ajuta.

vom lua locul 2 cu 5 puncte.

nici o echipa din grupa asta nu va castiga campionatul.

castigatoarea campioonatului va fi portugalia in finala cu germania

amin

#56
ionutgrig

ionutgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 30.11.2006
Greu sa treci de grupa , 10% sanse. Insa Romania va avea un rol f. important in grupa si tare m-as bucura sa trimitem Italia acasa in ultimul meci. Evident nu asta e mentalitatea pe care o doresc pentru abordarea meciurilor insa e o grupa prea grea pt. valoarea noastra. Singurul avantaj este unul psihologic, si anume ca vom fi subestimati si considerati ca avand sansa a 2-a in orice partida! Daca Piturca stie sa jongleze cu chestia asta si sa pregateasca o aparare ermetica...atunci suntem in stare si de surprize!

Edited by ionutgrig, 03 December 2007 - 12:20.


#57
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
oricum...pentru ei (FR, It, Ol) e mai bine decat pentru noi. Ganditi-va cum ar fi fost o grupa cu Germania/Spania sau Portugalia in locul nostru. era prea de tot.
It, Fr si Ol sunt genul de echipe care si cand nu sunt in forma sunt greu de batut....sunt echipele in fata carora Romania are probabil cele mai proaste palmaresuri. Noi jucam in general cu frica in fata acestor echipe...mai ales la turnee finale. sa nu confundam turneele finale cu preliminariile.
Spania, Anglia, Turcia....in general ne sunt clienti...si sunt genul de echipe pe care le puteam bate...anglia nici nu s-a calificat...la fel Cehia, Elevetia, polonia...etc... da' n-a fost sa fie. alta data.
nu cred ca putem face mare branza... cred c aputem face rezultate doar daca ne aparam....daca jucam ce au jucat grecii acum 3 ani...altfel nu.... daca ne luam la tranata cu ei... nu avem nici o sansa
da' macar sper sa fie meciuri frumoase...si sa nu ne facem de ras.

#58
Nicuj0r`

Nicuj0r`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 17.09.2005

 duculeana, on Dec 2 2007, 15:16, said:

Nu c-ar fi evitat, chiar AU evitat sa cada ele intre ele! Germania a facut blat cu Cehia, lasandu-se batuta dupa ce se vazusera amandoua cu sacii-n caruta, doar ca sa nu fie in urna 1, iar apoi a fugit si de urna 2, facand egal cu niste anonimi din grupa. Olandezii, la fel, unsi cu toate alifiile, au vrut sa scape si ei de urna 1, pierzand cu Belarusul, dar tot n-au scapat din urna capilor de serie. Dar nu ne intereseaza de altii, pe noi ne intereseaza doar de noi si de rezultatele noastre! Ce-am cautat, am gasit, asta e, vrem performanta, va trebui sa facem fata granzilor. Acum ocupam locul 13 in clasamentul FIFA, iar la inceputul calificarilor eram pe locul 32! Daca vrem sa ne mentinem, trebuie sa jucam preliminariile 2010 ca lumea!

duculeana ... tu deja te gandesti la preliminariile pentru mondial? Pai dupa 2 ani de meciuri in care ne-am straduit sa mergem la europene, acuma gata? Sunt convins ca daca nu jucam ca niste "români" (vezi meciul cu Bulgaria), am putea juca de la egal la egal (chiar invinge) orice echipa. Cu mentalitatea suntem la pamant; uitati-va la Spania... mereu a avut jucatori extraordianri, s-a calificat aproape de fiecare data, de cele mai multe ori a trecut de grupe, iar mai apoi, nimic. In calitate de "underdogs" ar trebui sa urmam exemplul croatilor, turcilor si chiar BULGARILOR care au o semifinala mondiala; cu sau fara ghinionul nostru cu suedia din '94. Grupa e al dracului de grea, dar stiti cum e, speranta moara ultima, nu se stie niciodata ;) O sa aflam la vara de ce suntem cu adevarat in stare...  :rolleyes:

#59
Parias

Parias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.04.2007

 bubalus, on Dec 4 2007, 17:16, said:

oricum...pentru ei (FR, It, Ol) e mai bine decat pentru noi. Ganditi-va cum ar fi fost o grupa cu Germania/Spania sau Portugalia in locul nostru. era prea de tot.
Nu e bine deloc nici pentru ei, pt ca ,daca noi, SPERAM la o calificare-minune, "ei" spera tot la fel, dar cu sanse mai reale. Echipe care erau obisnuite sa se vada dinainte calificate din (aproape) orice grupa, acum dau piept cu imprevizibilul. Care echipe din grupa vor ramane "acasa" si care  merg mai departe?! Greu...

#60
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Hai las' că nu este dreq așa de negru. Mai are și nuanțe de gri :)

Până la proba contrarie toți plecăm cu șanse egale.

#61
saking

saking

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.03.2006
eu cred ca fiecare selectioner in parte se pregateste cu ceva special. ganditi-va, si francezii stau si se gandesc: doamne dumnezeule, am picat cu Romania, Olanda si Italia. este o grupa grea pentru toti, fiecare va aduce ceva special. - eu unul nici nu vreau sa vorbesc de sanse, grupa asta are 4 potentiali pentru calificarea in optimi.

#62
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Francezii se tin de glume. :D

http://www.ifotbal.r...e-la-euro-2008/

#63
blackman94

blackman94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.04.2008
Sa privim si partea buna: daca ne calificam in optimi(si avem destule sanse) dovedim ca suntem cu adevarat buni!

#64
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Mai sunt 9 zile pana la primul meci al Romaniei la EURO. Astazi are loc meciul amical cu Muntenegru.

Minutul 50, 2-0, goluri Mutu si Ghionea. :D

#65
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Dica a reusit dubla dupa doua goluri frumoase.

4-0, 3 dintre cele 4 goluri au fost marcate de stelisti

#66
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
6 zile pana la meciul cu Franta si 4 pana la primul meci. :D

#67
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
facem 1 punct?

#68
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Da :D

#69
maritim

maritim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 22.12.2007
Nu a fost ghinion :) . Este o vara de vis pentru care trebuie sa-i multumim zeului fotbal .  :first:

Edited by maritim, 14 June 2008 - 11:50.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate