Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Grupele EURO 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Eu sunt sigur că din grupa noastră vor merge mai departe Italia și România

#20
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View PostUweman, on Dec 2 2007, 14:18, said:

Si Jiji zicea ca vrea sa castige Sampion Lig si Steaua a facut ce-a facut anu' asta...

Si la nationala sunt foarte multi jucatori de la Steaua, nu?

Cu asta se lauda suporterii stelisti.

N-are rost sa intram in chestii adiacente si aiurea.

Iti dai seama, ca imi doresc din tot sufletul ca sa se califice si chiar ma bucur ca au picat cu astia... sa dovedeasca ca sunt jucatori adevarati.

Sa dovedeasca ca sunt in stare sa se bata cu orice echipa.

Dar va fi foarte greu. :confuzzled:

Hai ROMANIA!

1. Gigi ii cioban nu are nici o treaba cu fotbalu daca ar fi zis Lucescu sau alt antrenor mare ca Steaua are sanse sa castige CL mai ziceam da nu ma iau dupa ce zice ciobanu
2. Nu intaleg de ce o trebuit sa aduci vorba de Steaua da na :) da in grupe o jucat mai multi stelisti decat dinamovisti la nationala da nu asta conteaza de mine sa duca Piti numa dinamovisti la nationala numa sa trecem de grupa asta
3. io unu nu ma bucur pentru ca nu am de ce sa ma bucur :( daca picau sa zicem numa 2 adversari mai tari in grupa da atunci mai ziceam da asa ii foarte greu sa ne calificam :( oricum avem sanse dupa cum ziceam foarte mici da io zic ca se poate reusi cu multa munca si seriozitate :) daca nu ma insel am mai fost noi in grupe grele gen Anglia , Portugalia si nush cine o mai fost atunci cu noi in grupa si am mers mai departe

View PostZamolxel, on Dec 2 2007, 14:35, said:

Eu sunt sigur că din grupa noastră vor merge mai departe Italia și România


ai paria tot ce ai pe chestia asta? daca zici ca esti sigur? :)

Edited by ImDrunk, 02 December 2007 - 14:36.


#21
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Ce ghinion tata? Ne-am facut-o cu mana noastra, ne place sau nu! Daca nu am fi pierdut cu bulgarii am fi fost in urna 2 valorica si nu in urna 3! Ne-am culcat pe-o ureche ca eram deja calificati, fara sa ne gandim si la urnele valorice si uite rezultatul! oricum, meciul cu francezii va fi unul de pregatire pentru noi in vederea dublei din preliminariile CM 2010, sa le studiem "pe viu" stilul de joc si asezarea tehnico-tactica. Ultimul meci oficial cu ei a fost in 1996.

#22
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 09.02.2007
A fost o tragere la sorti superb pusa la punct in sensul ca aranjarea echipelor s-a facut ca la carte pt ca cele 2 tari organizatoare sa aiba o sansa de a merge mai departe... Este incredibil cum s-a putut ca sa iasa toate echipele din a 4 a urna valorica pe pozitia 4 in grupa, apoi cele din a 3 a urna valorica pe poz 3 in grupa(iarasi toate echipele)... E ceva necurat aici si oricum era de asteptat sa avem ghinion pt ca norocul nu a fost niciodata de partea noastra si nimeni nu ne doreste.

#23
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostImDrunk, on Dec 2 2007, 14:35, said:

...
ai paria tot ce ai pe chestia asta? daca zici ca esti sigur? :)


Păi chiar aveam de gând asta :)

#24
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Postshadow_x3x, on Dec 2 2007, 14:39, said:

A fost o tragere la sorti superb pusa la punct in sensul ca aranjarea echipelor s-a facut ca la carte pt ca cele 2 tari organizatoare sa aiba o sansa de a merge mai departe... Este incredibil cum s-a putut ca sa iasa toate echipele din a 4 a urna valorica pe pozitia 4 in grupa, apoi cele din a 3 a urna valorica pe poz 3 in grupa(iarasi toate echipele)... E ceva necurat aici si oricum era de asteptat sa avem ghinion pt ca norocul nu a fost niciodata de partea noastra si nimeni nu ne doreste.


C'mon....

La fel de bine puteau ieși Italia și Franța în grupa B sau A :)

#25
- GeO -

- GeO -

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 97
  • Înscris: 11.12.2006

View PostZamolxel, on Dec 2 2007, 14:35, said:

Eu sunt sigur că din grupa noastră vor merge mai departe Italia și România
La asta ma gandeam si io..

Quote

Cine castiga grupa asta are mari sanse sa ia trofeul..
Ca bine zici!
Grupa ca asta n-am mai vazut de mult. Mare prostie a fost la meciul q Bulgaria; unde puteam strange puncte importante acolo.. asta e..
sa ia exemplu de la Croatia unde la ultimul meci, cu toate ca era calificata si era scorul 2-2, nu s-a culcat pe o ureche asa cum ar face romanul.. le-a mai dat unu..

#26
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View Postduculeana, on Dec 2 2007, 14:38, said:

Ce ghinion tata? Ne-am facut-o cu mana noastra, ne place sau nu! Daca nu am fi pierdut cu bulgarii am fi fost in urna 2 valorica si nu in urna 3! Ne-am culcat pe-o ureche ca eram deja calificati, fara sa ne gandim si la urnele valorice si uite rezultatul! oricum, meciul cu francezii va fi unul de pregatire pentru noi in vederea dublei din preliminariile CM 2010, sa le studiem "pe viu" stilul de joc si asezarea tehnico-tactica. Ultimul meci oficial cu ei a fost in 1996.

Asa e, duculeana, ai maxima dreptate. Eram in urna a doua si scapam de Italia. Iar din urna a treia dadeam peste de-alde novicii din Germania sau Spania, nu? :D Cand e sa ai ghinion, ai ghinion si gata. By the way, nici alealate trei echipe din grupa nu cred ca se bucura prea tare. Adica, ma rog, probabil, toate se felicita ca au cazut cu noi, dar ele intre ele ar fi evitat sa cada, daca le-ar fi intrebat monsieur Michel.

Peseu: N-o fi fost tragerea la sorti aranjata, dar daca se baga putin Nasu s-o faca el si oamenii lui la Casa Fotbalului, in mod sigur jucam cu Austria, Suedia si Polonia... :)

Pronostic: ne calificam (nu stiu de ce, dar simt ca nebunu' de Piturca ii in stare sa ne scoata din grupa asta).

edit: @shadow_x3x: vezi ca aranjarea echipelor in grupe e absolut normala, asa trebuia sa fie: capii de serie pe pozitia 1 in grupa, urna doi pe pozitia doi in grupa, urna trei pe pozitia trei si urna patru pe pozitia patru... Nu e nimic necurat la mijloc.

Edited by KoShiMin, 02 December 2007 - 15:11.


#27
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Speranta moare ultima.  :D

#28
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View PostZamolxel, on Dec 2 2007, 14:40, said:

Păi chiar aveam de gând asta :)

Cam mica cota :P

Castigator Cota
Italia 2.50
Franta 2.60
Olanda 4.00
Romania 13.00

#29
Radu18

Radu18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 17.06.2007
Nu-i asa ca ar suna tare bine sa ne calificam dintr-o asa grupa?

Chiar am avea valoare daca am trece de asa grupa.

#30
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostKoShiMin, on Dec 2 2007, 15:06, said:

Asa e, duculeana, ai maxima dreptate. Eram in urna a doua si scapam de Italia. Iar din urna a treia dadeam peste de-alde novicii din Germania sau Spania, nu? :D Cand e sa ai ghinion, ai ghinion si gata. By the way, nici alealate trei echipe din grupa nu cred ca se bucura prea tare. Adica, ma rog, probabil, toate se felicita ca au cazut cu noi, dar ele intre ele ar fi evitat sa cada, daca le-ar fi intrebat monsieur Michel.

Peseu: N-o fi fost tragerea la sorti aranjata, dar daca se baga putin Nasu s-o faca el si oamenii lui la Casa Fotbalului, in mod sigur jucam cu Austria, Suedia si Polonia... :)

Pronostic: ne calificam (nu stiu de ce, dar simt ca nebunu' de Piturca ii in stare sa ne scoata din grupa asta).
Nu c-ar fi evitat, chiar AU evitat sa cada ele intre ele! Germania a facut blat cu Cehia, lasandu-se batuta dupa ce se vazusera amandoua cu sacii-n caruta, doar ca sa nu fie in urna 1, iar apoi a fugit si de urna 2, facand egal cu niste anonimi din grupa. Olandezii, la fel, unsi cu toate alifiile, au vrut sa scape si ei de urna 1, pierzand cu Belarusul, dar tot n-au scapat din urna capilor de serie. Dar nu ne intereseaza de altii, pe noi ne intereseaza doar de noi si de rezultatele noastre! Ce-am cautat, am gasit, asta e, vrem performanta, va trebui sa facem fata granzilor. Acum ocupam locul 13 in clasamentul FIFA, iar la inceputul calificarilor eram pe locul 32! Daca vrem sa ne mentinem, trebuie sa jucam preliminariile 2010 ca lumea!

#31
Radu18

Radu18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 17.06.2007
Brrr.... avem o grupa de FIOR(adica Franta, Italia, Olanda, Romania)..

Care mai de care echipa se sparge in trofee europene si mondiale, dar cu un pic de munca si vointa se poate sa merem mai departe.

#32
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
mda...se putea altfel?! bine ca nu am vazut extragerea ca faceam infarct :D

Edited by Mr.Jinx, 02 December 2007 - 16:09.


#33
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
eu ma bucur ca avem grupa asta ... sa ne aratam ca suntem cu adevarat buni :)

hai romania ;)

#34
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 09.02.2007

View PostKoShiMin, on Dec 2 2007, 15:06, said:

edit: @shadow_x3x: vezi ca aranjarea echipelor in grupe e absolut normala, asa trebuia sa fie: capii de serie pe pozitia 1 in grupa, urna doi pe pozitia doi in grupa, urna trei pe pozitia trei si urna patru pe pozitia patru... Nu e nimic necurat la mijloc.

Esti sigur ca te-ai uitat la tragerea la sorti? Eu nu prea cred... Pt ca dupa extragerea fiecarei echipe din urna apoi se extragea locul ocupat in grupa pt a se decide ordinea de disputare a meciurilor si stadionul pe care acestea vor fi jucate... Deci e o coincidenta mult prea mare ca toate echipele din urna 4 valorica sa fie pe poz 4 in grupa , cele din urna 3 valorica sa fie pe poz 3 in grupa si asa mai departe...

#35
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 09.02.2007
De fapt trebuie sa vedem si partea plina a paharului... Ce s-ar fi intamplat daca am fi cazut intr-o grupa usoara gen A sau B si mancam bataie de la Turcia, ori de la Polonia, sau ne fura arbitrul pe fata in meciul cu Austria sau Elvetia??? Ne enervam mult mai tare...Asa tot sa te duci sa vezi meciurile echipei nationale, care are totusi sansa ei...

#36
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
cine castiga grupa asta o sa ajunga si in finala.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate