Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 

Star Trek - The Next Generation

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
In acest weekemnd pe AXN Sci Fi se da maratonul Star Trek (si fiind abia la primul sezon, s-ar parea ca va continua si in weekendurile urmatoare). Urmaresc acest serial de cand a aparut la noi (prin '93 parca) si cred ca am vazut unele episoade de 4-5 ori, dar ma fascineaza in continuare. Si nu ma impresioneaza doar tehnologia de secol 24, cat problemele plasate in viitor, dar atat de actuale si pentru noi.

Sper ca nu sunt singurul care urmareste acest serial. Astept pareri, inclusiv de la cei carora nu le place.

#2
Djole

Djole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 05.11.2006
:thumbup: Jos palaria in fata fanilor Star Trek.  Este cel mai bun serial SF alaturi de Stargate (SG-1 sau Atlantis). Am fost tare dezamagit cand posturile noastre intrerupeau transmiterea serialului (din motive financiare sau altele).  Din pacate am pierdut maratonul  de pe  AXN  Sci Fi,  dar  sper sa nu le pierd pe urmatoarele  care  sper ca vor fi.  Serialul  Star Trek - The next generation este (parerea mea) cel mai bun din toate serialele Star Trek. Sa speram ca exista si alti fani Star Trek.
P.S. Poate acest topic ar trebui mutat la sectiunea Filme.

#3
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005
mă uit, mă simt ca în copilărie :)

#4
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
M-as uita si eu daca as avea unde. Din pacate UPC furnizeaza doar cateva (rahaturi de) posturi so... mai astept si mai sper.

#5
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
AXN SciFi a dat seria star trek next generation cateva saptamani un episod pe zi. Aveam program in fiecare seara la 8 sa ma uit la Star Trek. Cand intr-o zi s-a sters din program. M-am ofticat serios si am luat la cautat programul si am observat ca in fiecare weekend baga maraton cu toate episoadele deja difuzate.

Nu imi place asa. Pentru ca de dimineata pana noaptea baga un episod pe ora. Nu pot sa stau tot weekendul lipit de televizor. Mai ies si eu din casa mai fac una alta.

Preferam sa bage un episod in fiecare zi repetat de doua ori in ziua aia.

#6
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View PostDragon Warrior, on Dec 10 2007, 16:16, said:

AXN SciFi a dat seria star trek next generation cateva saptamani un episod pe zi. Aveam program in fiecare seara la 8 sa ma uit la Star Trek. Cand intr-o zi s-a sters din program. M-am ofticat serios si am luat la cautat programul si am observat ca in fiecare weekend baga maraton cu toate episoadele deja difuzate.

Nu imi place asa. Pentru ca de dimineata pana noaptea baga un episod pe ora. Nu pot sa stau tot weekendul lipit de televizor. Mai ies si eu din casa mai fac una alta.

Preferam sa bage un episod in fiecare zi repetat de doua ori in ziua aia.

Poti sa le inregistrezi. :D

Acum nu stiu cum mi-ar placea: cate un episod pe zi sau maraton. Ambele variante ar ridica probleme pentru mine (nevasta, copil) nu mai e ca in tinereti. Dar pentru Star Trek as face cumva sa (re)vad macar 30% din episoade.

#7
Djole

Djole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 05.11.2006
Nu știu nici eu care este varianta mai potrivită. Sincer sa fiu, m-am bucurat când am vazut în EPG Star Trek tot week-end-ul. Din păcate, nu am reușit să văd niciun episod în întregime (povestea cu nevasta și copilul :P ). Tot mai bine ar  fi un episod pe zi. Sunt curios totuși daca vor da toate cele 7 sezoane.

#8
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,870
  • Înscris: 11.01.2006
TOATE cele 4 sezoane[serii] din THE NEXT GENERATION au rulat cate un episod pe zi.
RELUATE,au fost difuzate in stil maraton ,cate o serie pe weekend.
MAI mult ca sigur ca vor fi reluate din nou in episoade zilnice de cate 45 min.
EU am revazut in acest an toate episoadele din cele 4 sezoane.
ASTEPT seria 5 si STAR TREK:VOYAGER,care dupa THE NEXT GENERATION este cel mai bun.

#9
valtud

valtud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.11.2005
Salut,
am picat si eu pe aici si ma intreb daca am facut bine.
Desi am 41 ani, imi plac foarte mult filmele SF si le vizionez cu mare placere.
Din pacate, serialele nu prea pot sa le urmaresc sistematic si in plus, daca vreau sa revad un film, e destul de dificil.
Asa ca m-am hotarat sa-mi fac propria colectie de seriale si filme SF, mai ales ca vor creste copiii, vor veni mai tarziu nepotii si nu vom mai avea aceste filme.

Am pana acum toate sezoanele din Stargate SG1 si aproape tot din Atlantis, tot StarTrek Enterprise si as vrea sa completez pe cat se poate tot ce e StarTrek, precum si alte seriale.

Insa nu gasesc pasionati care sa fie dispusi sa mi le dea si mie. Pe aici gasesc pe cineva cu care pot discuta asa ceva?

#10
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,870
  • Înscris: 11.01.2006
ASTA SEARA a fost difuzat primul episod din seria V din STAR TREK- THE NEXT GENERATION pe AXN SCI_FI.

#11
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
Oare vor transmite si Deep Space 9?

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006

View PostCABLE MAN, on Dec 27 2007, 21:18, said:

ASTA SEARA a fost difuzat primul episod din seria V din STAR TREK- THE NEXT GENERATION pe AXN SCI_FI.
Bine ca mi-ai spus. Sper sa dea toate sezoanele si sa continue si cu Deep Space 9 si Voyager.

#13
movalia

movalia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2007
Buna ziua! Sunt o fata din Bucuresti care este mare fana Star Trek:TNG, chiar daca am  numai 13 ani. Toata familia mea este fana, si mama se uita la ST cand era insarcinata cu mine, asa deci am asta in sange.  Eu il consider cel mai bun serial Sf deoarece el chiar reuseste sa te prinda in actiune. Am seriile 5, 6 si 7 , asa ca daca cineva doreste sa ii trimit episoade voi incerca sa vi-le trimit, insa nimic sigur(sunt destul de mari), la fel ca cele 4 filme(Generations, First Contact, Insurrection si Nemesis).

Jos palaria in fata fanilor Star Trek... mi se face scarba cand vad ceilalti copii de varsta mea cum rad ca ma uit la Star Trek, insa stiu ca cine rade la urma, rade mai bine, si ca Star Trek este un serial de calitate, chiar daca este vechi, cei care l-au creat (Gene Roddeberry) au avut mai multa imaginatie decat avem noi acum.

Va salut si sper sa mai dscutam despe Star Trek!

Va recomand Wikipedia pentru Star Trek pentru a afla raspunsurile la toate intrebarile ridicate in timpul vizionarii: http://memory-alpha..../wiki/Main_Page


~~~"Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its continuing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no one has gone before!"~~~

#14
Djole

Djole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 05.11.2006

View Postmovalia, on Dec 29 2007, 11:04, said:

Buna ziua! Sunt o fata din Bucuresti care este mare fana Star Trek:TNG, chiar daca am  numai 13 ani. Toata familia mea este fana, si mama se uita la ST cand era insarcinata cu mine, asa deci am asta in sange.  Eu il consider cel mai bun serial Sf deoarece el chiar reuseste sa te prinda in actiune. Am seriile 5, 6 si 7 , asa ca daca cineva doreste sa ii trimit episoade voi incerca sa vi-le trimit, insa nimic sigur(sunt destul de mari), la fel ca cele 4 filme(Generations, First Contact, Insurrection si Nemesis).

Jos palaria in fata fanilor Star Trek... mi se face scarba cand vad ceilalti copii de varsta mea cum rad ca ma uit la Star Trek, insa stiu ca cine rade la urma, rade mai bine, si ca Star Trek este un serial de calitate, chiar daca este vechi, cei care l-au creat (Gene Roddeberry) au avut mai multa imaginatie decat avem noi acum.

Va salut si sper sa mai dscutam despe Star Trek!

Va recomand Wikipedia pentru Star Trek pentru a afla raspunsurile la toate intrebarile ridicate in timpul vizionarii: http://memory-alpha..../wiki/Main_Page


~~~"Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its continuing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no one has gone before!"~~~
E frumos ca mai exista copii care stiu sa aprecieze un serial SF. Bravo!!!

#15
rainman2

rainman2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.01.2007
Live Long And Prosper  :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate