Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Problema mea

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
rul3r

rul3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.12.2005
Povestea mea incepe asa,

La 17 ani ne-am intalnit si pt 2-3 ani am avut o relatie la distanta dar cu intalniri destul de dese si consistente. La 20 ani am inceput sa stam impreuna in acelasi oras. Incet incet relatia sa racit si a culminat cu despartirea anul trecut pe vremea asta.. Dupa o incercare esuata de a ne impaca prin aprilie am renuntat si eu cat de cat. Pana in august cand mi-a spus ca e cu cineva si pur si simplu mi-a dat toata lumea peste cap.
Ne-am mai vazut odata in sept si doar ne-am certat pt catva timp si astazi. Astazi a fost ok, am ras impreuna si am zambit. Am fost impreuna 5 ani fara 2 luni. Si suntem despartiti de exact 1 an. Ma simt la fel de indragostit de ea si de prezenta ei ca prima data cand am simtit acest lucru.

Am fost primul ei barbat si pt catava vreme pot spune ca ma adorat. Desi la inceput nu pot zice ca am fost indragostit de ea, dupa ceva timp am ajuns exact ca si ea.

E atat de trist sa o stiu langa mine. Sa o vad fericita si nu din cauza mea. Nu ma atrage nici o alta fata si mi se pare destul de grav.
Odata mi-a dat a doua sansa. A 3-a sansa stiu ca nu o mai primesc... si totusi continuu sa sper. Are rost ?  :huh:

#2
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
nu.




p.s.: daca vrei si`un sfat, las`o uitarii. nu te mai intalni cu ea, nu mai vorbi cu/despre ea, gaseste`ti cateva cunostinte noi. astea sunt vesnicele sfaturi, dar chiar functioneaza. gandeste`te ca fericirea e poate pe un sfert afisata voit in fata ta, sunt fata, stiu ce spun. gandeste`te ca si relatia lor are plusuri si minusuri. oricine spune ca are relatia perfecta mananca bureti. inceteaza sa te mai gandesti la ea, de fapt, la ei. gandeste`te ca toate au pe lume un rost. mereu cand ai patit ceva aiurea, a trecut. cum razi acum de probleme din trecut, asa o sa razi si de chestia asta peste cativa ani.

cea mai mare prostie e sa stai sa speri dupa reintoarcerea trecutului. iti bati joc de tineretea ta.

#3
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

 SeNsaTioNs, on Nov 6 2007, 00:17, said:

nu.

p.s.: daca vrei si`un sfat, las`o uitarii. nu te mai intalni cu ea, nu mai vorbi cu/despre ea, gaseste`ti cateva cunostinte noi. astea sunt vesnicele sfaturi, dar chiar functioneaza. gandeste`te ca fericirea e poate pe un sfert afisata voit in fata ta, sunt fata, stiu ce spun. gandeste`te ca si relatia lor are plusuri si minusuri. oricine spune ca are relatia perfecta mananca bureti. inceteaza sa te mai gandesti la ea, de fapt, la ei. gandeste`te ca toate au pe lume un rost. mereu cand ai patit ceva aiurea, a trecut. cum razi acum de probleme din trecut, asa o sa razi si de chestia asta peste cativa ani.

cea mai mare prostie e sa stai sa speri dupa reintoarcerea trecutului. iti bati joc de tineretea ta.


Usor de zis, greu de facut, dar e cel mai bun sfat. Sunt destule fete faine pe-aici pe SP  ;)

Edited by C.F.S., 06 November 2007 - 00:21.


#4
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

 rul3r, on Nov 5 2007, 23:42, said:

Odata mi-a dat a doua sansa.
încearcă să înțelegi de ce v-ați despărțit.
daca n-ai știut ce să faci cu șansa aia poate că d-asta ai și pierdut-o.

din fericire pentru tine ești tânăr.

#5
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Nu, nu mai are.
Si chiar nu vad nici rostul in a sta si a despica firu'n 4 de ce a terminat-o cu tine. Oi fi fost tu primul pentru ea, te-oi fi adorat, insa oamenii in timp se schimba, iar la voi au trecut 6 ani, sa nu mai mentionez ca era un copil cand te-a cunoscut.
Nu zic sa te legi de prima iesita in cale, dar daca ai deschide ochii, ai vedea ca mai sunt si alte fete dragute, istete, interesante. Ea isi vede de drumul ei, fa si tu la fel.

#6
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Acelasi sfat ti-l dau si eu. Incearca s-o uiti si sa iti refaci viata. Incearca sa iti petreci mai mult timp cu prietenii, cauta-ti alte ocupatii. Mult noroc.  :peacefingers:

#7
Dark_Myhay

Dark_Myhay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 25.04.2006
Poate cel mai bine ar trebui sa gasesti o alta fata,sa iesi cu prietenii in oras si sa iti continui viata. Daca nu era cu nimeni sfatul meu era sa ii spui in fata cea ce simti si sa ii mai ceri o sansa,insa asa...fiind deja cu alta persoana consider ca e mai bine sa stai deoparte.Foarte bun sfatul lui Sensations "cea mai mare prostie e sa stai sa speri dupa reintoarcerea trecutului. iti bati joc de tineretea ta." poate ar trebui sa ti cont de el.

#8
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
bre, omul ăsta a stat un an cu gându după aia, te pomeni că îl izbește așa ceva din senin și dintr-o dată o uită. haida de :)
știe el mai bine ce să facă, oricum ceea ce-a povestit acilea e insuficient, și nu cred că poate spune prea multe.

#9
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
mda...eu n-am avut parte de relatii d'astea...de lunga durata(5 ani - woff)...dar cred ca ea are deja pe altcineva....vrea sa cunoasca oameni noi...eu asa as face

#10
rul3r

rul3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.12.2005

 alina85, on Nov 6 2007, 22:05, said:

mda...eu n-am avut parte de relatii d'astea...de lunga durata(5 ani - woff)...dar cred ca ea are deja pe altcineva....vrea sa cunoasca oameni noi...eu asa as face

Va multumesc tuturor pt raspunsuri si incurajari. Stiu ca din punct de vedere logic si firesc aveti dreptate. Insa de fiecare data cand ma intalnesc cu ea tot ce e logic paleste in fata ei... si simt cumva ca persoana cu care este acuma nu e potrivita pt ea (ea are aproape 24 si el 19....)

O sa incerc sa aflu cat mai multe posibil fara sa isi dea seama de la ea, si daca intradevar tine la el si doreste sa fie cu el , probabil o sa o las balta. Daca e cu el doar sa imi demonstreze mie ca a putut sa treaca peste mine(pt ca ne-am certat de multe ori dupa ce ne-am despartit referitor la cum o sa trecem peste si daca o sa reusim...). La ultima intalnire (nu ne-am vazut de 2 luni) am intrebat-o daca e indragostita de el(sau daca macar e la fel la inceput ca si cum a fost la inceputul nostru) si a zis ca nu, dar cu un ton de regret parca, a zis ca se inteleg bine..(tot cu ton de regret mi s-a parut). Acum poate eu sunt subiectiv si vad in orice vorba a ei alte intelesuri. Dar o sa incerc calm si linistit sa vad cum e situatia si ce pot face. Iar daca nu o sa fie asta e. Probabil o sa imi petrec viata langa o persoana pe care nu o doresc..  :mellow:

#11
AndreeaCristina

AndreeaCristina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 19.01.2007

 rul3r, on Nov 7 2007, 23:56, said:

Probabil o sa imi petrec viata langa o persoana pe care nu o doresc..  :mellow:


Asta e si frica mea cea mai mare..si acum cred mai mult ca niciodata ca asa va fi...


Nu mai incerca sa afli nimic..desprinde-te , de tot.. e cea mai buna solutie...

#12
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
si,.,...traieste-ti viata...ca doar esti in floarea varstei  :console:

#13
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
rul3r, un sfat prietenesc: stai departe de geamuri, mai ales cele de la etajele superioare.

E: si de liniile de tren si tramvai.

Edited by jay333, 08 November 2007 - 13:06.


#14
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
cand fu tica nu fu tache. cand fu tache nu fu tica.

cam asa se intampla la toti. dar sa mai incerci a treia oara e prostie curata.

da-o dreacului mai sunt femei destule pe care sa le iubesti. si mai tinere si mai destepte, poate o sa fii primul la alea ca vad ca iti doresti asta  :w00t:

#15
rul3r

rul3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.12.2005

 jay333, on Nov 8 2007, 13:06, said:

rul3r, un sfat prietenesc: stai departe de geamuri, mai ales cele de la etajele superioare.

E: si de liniile de tren si tramvai.

Mersi de sfat  :lol: Am trecut de gandurile alea.

@all

Faza astazi. Intra pe mine pe mess desi nu mai vorbisem pe mess din august cred.. Ma intreaba ce fac si discutia se lungeste si ajunge sa imi reproseze niste chestii urate ce le-am facut cand eram impreuna. Ce rost avea ? Iar apoi imi zice ca maine merge la fac.(intentionat cred, pt. ca fac. ei e aproape de unde stau eu) si o intreb daca vrea sa ne vedem si zice ca da.... mi se pare putin ciudat ca ii de acord sa se tot vada cu mine fara sa o bat la cap deloc (a 2-a oara sapt asta).  <_<    Nu stiu ce sa mai cred...

Edited by rul3r, 08 November 2007 - 18:50.


#16
CiufulicA

CiufulicA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.11.2007
`Uit-o, refa-ti viata...`. Bla bla-uri... Cati dintre cei care i-ati dat sfaturi v-ati aflat, macar, in vreo situatie asemanatoare? Poate unul, doi... Poate niciunul. Sunt curioasa. E greu sa uiti atunci cand iubesti cu toata fiinta :)

#17
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
hai că ți-aș desena io: discută bre cu ea, sau dacă nu, nu discuta.

#18
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
ajunge sa imi reproseze niste chestii urate ce le-am facut cand eram impreuna. Ce rost avea ?
daca te-ar fi uitat, nu ti-ar mai fi reprosat nimic, asta arata ca inca ii pasa ;)

pentru cazul in care vei dori totusi sa o uiti: o relatie de cinci ani nu se sterge din suflet prea repede. uneori cam tot atat trebuie sa treaca.

Edited by Dari@, 08 November 2007 - 19:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate