Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 

Cum devin bogat?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
103 replies to this topic

#1
mariuspad

mariuspad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 29.06.2004
Idei despre cum sa devenim bogati fara ajutorul parintilor si pe deasupra si bugetari :rolleyes:

#2
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,864
  • Înscris: 28.11.2001
Da, sa mananci numai aer cu apa si sa te imbraci in frunze...etc.
Acu depinde si de salariul de bugetar primit. Daca e de la 50 - 60 mil in sus... e bine

#3
mariuspad

mariuspad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 29.06.2004
Salar de profesor de 3.400.000 lei plus naveta la tara. Nu am avut pile sa prind un post in Iasi.

#4
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Pssst! Iti spun eu un secret... Da' sa nu mai spui la nimeni!
....
Deturnezi o masina blindata incarcata cu vreo 3 milioane $$$!!!

#5
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Te faci sofer la o firma de transport de valori, manaci rosii si paine si speri sa nu te prinda.

#6
mariuspad

mariuspad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 29.06.2004
Mersi pentru sfaturi dar ceva mai „ortodox” nu stiti?

#7
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Cu placere. Nu uita sa-ti faci o cruce mare inainte atunci.
Aste sunt intrebari din categoria:
- cum o pot cuceri pe Angelina Jolie
- cum pot lua premiul Nobel
- cum pot gasi un vaccin hiv
- cum se ia un oscar

Variantele de raspuns sunt teoretic infinite. Probabil ca raspunsul nu e aici. Daca vre unul din noi ar fi stiut cum sa devia f. bogat am fi fost acum la Ibiza sau Hawai, nu in fata calculatorului intr-o tara ca romania (cu "r" mic).

#8
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
daca esti profesor ... bagi meditatii , dar mai greu la tara , stiu asta din surse f.f. apropiate ..
poate scoti si tu o lema , o teorie ceva si o patentezi.

PS. mr.fred , ti-am dat ping si mi-ai raspuns  ;yeslol;

#9
T-rex

T-rex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 14.07.2004
Gasejte femeia ideala: 90-40-90 (90 de ani, 40 febra shi 90 de milioane de euro in banka) te insori cu ea shi numa daca vrei mai ramai shi prof la tzara :)

#10
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Raspunsul e simplu : iti deschizi o afacere

Gajezi tot ce ai casa, masina, nevasta, tot si iei catzi bani iti da banca credit si apoi investesti intr-o afacere cu profit sigur
!!! ATENTIE !!! Daca nu iti iese o sa fii bun prieten cu Tudorica the homeless guy.
Te sfatuiesc sa te informezi de ceva nou in RO pt a avea o concurentza mica (poate chiar 0 ) . Adica nu te infige sa deschizi o pizzerie ca o sa fie paguba mare !! Daca cumva spui ca nu exista ceva cu concurentza 0 iti spun eu ca exista, ca sa iti dau un start ... in RO nu exista firma de facut semne (de circulatzie etc) plancarde ...

Cel mai bine te duci la camera de comertz si vezi ca sunt cererile si la ce ...
Nu uita ca cea mai mare oferta este in afara si este si mai bine platita dar transportul costa destul de mult (orienteaza-te catre niste produse care incap f multe intr-un tir) daca vrei sa aflii despre ofertele exterioare trebuie sa te inscrii la site-uri de camere de comert ale unor diferite tari (orienteazate la niste tari apropiate : Frantza,nordul Italiei), dar asta costa bani cam 150$ si poti vedea toate cererile tarii respective precum si astfel vor avea incredere in tine sa faca afaceri pt ca ai dat bani sa te inscrii => nu esti tzepar etc

Succes in becomin Rich :D

PS Daca chiar ai de gand sa iti deschizi o firma incearca cat de mult posibil sa o faci la standarde europene ca sa nu mai reinvestesti dupa ce intram in UE

#11
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
[QUOTE]Originally posted by Lup
[B]Raspunsul e simplu : iti deschizi o afacere

Gajezi tot ce ai casa, masina, nevasta, tot si iei catzi bani iti da banca credit si apoi investesti intr-o afacere cu profit sigur
!!! ATENTIE !!! Daca nu iti iese o sa fii bun prieten cu Tudorica the homeless guy.
Te sfatuiesc sa te informezi de ceva nou in RO pt a avea o concurentza mica (poate chiar 0 ) . Adica nu te infige sa deschizi o pizzerie ca o sa fie paguba mare !! Daca cumva spui ca nu exista ceva cu concurentza 0 iti spun eu ca exista, ca sa iti dau un start ... in RO nu exista firma de facut semne (de circulatzie etc) plancarde ...

exista deja, S-a DAT :)

#12
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002
Trebuie sa recunosc ca întrebarea din topic e TARE.  :drac:

#13
pelican_xro

pelican_xro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.05.2004
Orice ai face trebuie sa ai noroc!

#14
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Sa vrei sa devii bogat de la statutul de bugetar cu 3400k pe luna si probabil si cu familie in intretinere, e ca si cum ar incerca oaia sa ajunga in cuibul vulturului (zburand).

Totusi, nu este imposibil...

"Banii se fac cu tupeu", asa mi-a zis odata un om bogat...

#15
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
Raspunsul este : ... iti deschizi o afacere. Pentru a fi de succes, ideea de afacere trebuie sa fie originala, sau daca nu e originala sa fii cel care o pune cel mai bine in aplicare.


PS: Nu poti castiga bani fara a baga bani si trebuie sa fii dispus sa risti.

#16
kostyq

kostyq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 02.12.2003
Imi place cum isi dau cu totii cu parerea. :D  Exista cineva pe aici cu adevarat bogat poate ne zice el cum a facut.

#17
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
definitzi "bogat" ...

#18
kostyq

kostyq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 02.12.2003
100 k acum in banca disponibili pt. a-i arunca pe "fetitze"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate