Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Cum devin bogat?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
103 replies to this topic

#91
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
e relativ simplu

ai nevoie doar de un scanner, o imprimanta performanta si niste hartie speciala

#92
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
Depinde ce intelegem prin oameni prosti si destepti

Cspot eu cred ca esti putin cam dus cand spui ca becali este om prost!
Este chiar un om foarte destept eu intelegand prin acest cuvant un om care stie sa se descurce,si vad ca a facuto mult mai bine ca tine si nu incerca sa ne arati ca esti mai destept ca el! no sa reusesti
A avut omul noroc la inceput dar a contiunat foart bine dupa aceea si a stiut sa se descurce si sa faca aveere


Si sa stii ca istetimea este d.p cu bogatiia,nu mai incerca sa ne arati ca toti prosti fura de la stat,ca sa furi de la stat trebuie sa o faci cu cap...sa zondezi terenu etc

Laso mai moale si nu incerca sa ne arati...ce incerci tu sa faci

#93
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005

 bello, on Aug 8 2005, 22:14, said:

adfasdfas
fuck...sa-ti dam tie bani? esti userul cu nr 115 in site, fiecare are un asemenea link, si daca ne inscriem primesti tu...cunoastem povestea...bafta la pacalici, dar probabil esti deja bannat :D

Edited by Kidu, 13 February 2006 - 23:41.


#94
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003

Quote

dar probabil esti deja bannat

BINGO!!!

#95
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,126
  • Înscris: 29.06.2005

 eddymutu7, on Feb 13 2006, 19:57, said:

Depinde ce intelegem prin oameni prosti si destepti

Cspot eu cred ca esti putin cam dus cand spui ca becali este om prost!
Este chiar un om foarte destept eu intelegand prin acest cuvant un om care stie sa se descurce,si vad ca a facuto mult mai bine ca tine si nu incerca sa ne arati ca esti mai destept ca el! no sa reusesti
A avut omul noroc la inceput dar a contiunat foart bine dupa aceea si a stiut sa se descurce si sa faca aveere
Si sa stii ca istetimea este d.p cu bogatiia,nu mai incerca sa ne arati ca toti prosti fura de la stat,ca sa furi de la stat trebuie sa o faci cu cap...sa zondezi terenu etc

Laso mai moale si nu incerca sa ne arati...ce incerci tu sa faci

Haoleo, m-ai omorat cu "esprimarea". "Prost" poate avea diferite intelesuri.Poti fi foarte bine prost si descurcaret.... asta nu te face insa destept.

Cum poti deveni bogat? Depinde cum privesti lucrurile.
Daca pentru unii "bogat" inseamna sa fii "om de afaceri" cu "n" masini , case, vile(la ce le trebuie nu inteleg, ca tot intr-o camera doarme si la o baie se p***) gras si cu lanturi de juma` de kil la gat; pentru altii sa fii bogat inseamna sa-ti bucuri sufletul, sa faci ce iti place, sa te bucuri de viata....

N-am decat un apartament decent,nu am masina, nu ma dau banii afara din casa insa ma consider un om bogat.Fac ceea ce imi place, ma bucur de orice iesire in natura, de fiecare fotografie reusita....

#96
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

 florinel, on Feb 14 2006, 09:16, said:

Haoleo, m-ai omorat cu "esprimarea". "Prost" poate avea diferite intelesuri.Poti fi foarte bine prost si descurcaret.... asta nu te face insa destept.

Cum poti deveni bogat? Depinde cum privesti lucrurile.
Daca pentru unii "bogat" inseamna sa fii "om de afaceri" cu "n" masini , case, vile(la ce le trebuie nu inteleg, ca tot intr-o camera doarme si la o baie se p***) gras si cu lanturi de juma` de kil la gat; pentru altii sa fii bogat inseamna sa-ti bucuri sufletul, sa faci ce iti place, sa te bucuri de viata....

N-am decat un apartament decent,nu am masina, nu ma dau banii afara din casa insa ma consider un om bogat.Fac ceea ce imi place, ma bucur de orice iesire in natura, de fiecare fotografie reusita....

Foarte frumos spus florinele.
Bogat nu inseamna sa ai cat mai mult, ci sa te multumesti cu putin.
Si eu sunt de aceeasi parere.Nu inteleg unii de ce pun semn de egalitate intre bogatie si un cont cat mai gras in banca.
Personal in viitor imi doresc o casa, o masina si 2 caini mari in curte(la apt nu poti tine 2 caini mari).Aaah, sa nu uit..si sa-mi permit 1-2 concedii pe an.Atat.Nu vreau sa am CLS, vila cu 3 etaje, TV cu plasma.. fâs, ori sa stau la hotelul de 6 stele din Dubai.

#97
Qandulak

Qandulak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 27.01.2006
Marius, cat de mare e satul in care locuiesti? Ce infrastructura exista pe acolo? Cat de departe se afla de urmatorul orasel mai mare?

de ex. am senzatia ca ai acces la net, si calculator. Poate poti sa oferi cursuri de calculator acolo? Eu am facut asta o perioada de timp (vara ) dar doar pt ca ma rugau niste parinti. Poate tu poti sa scoti si bani dintr-asta. Am ramas mirata cat de interesati sunt totusi parintii de la tara ca odraslele lor sa invete. Poate sunt chiar mai interesati decat cei de la oras.

Ti-a dat cineva o idee cu zootehnia. E una pe care eu as aplica-o daca as sta la tara.

Dar nu in ideea de a deveni bogat la modul Tiriac, ci oarecum sa ai un venit suplimentar pe langa salariu.

Si nu te lasa aburit de faze gen Amway si Herbalife. Sincer nu cred ca se scot bani dintr-asta. Cei dinauntrul  sistemului iti vor spune cu totul altceva.

#98
andreiliv

andreiliv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.02.2006
ala care ai zis ca esti din iasi contacteaza*ma

#99
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
Tare as vrea si eu sa aflu o solutie sigura. Dar am postat pt ca imi placea vorba unui miliardar in $. "Nu ma intrebati cum am facut primul milion".

#100
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
Nu cred ca daca esti prost mai vreo sansa sa te descurci in viata si sa fii descurcaret,se cam bat cap in cap afirmatiile tale
Nu te mai contrazice singur pe tine...

#101
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ala cu milionu' era Henry Ford I (automobile). Cand a zis vorba aia 1 milion insemna cam 50 de milioane de acum...

#102
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005

 mariuspad, on Jul 15 2004, 14:30, said:

Idei despre cum sa devenim bogati fara ajutorul parintilor si pe deasupra si bugetari :rolleyes:
Este o vorba:ai grija ce-ti doresti,ca s-ar putea sa se indeplineasca.De exemplu,poti sa ajungi bogat si nefericit-din diferite motive.Nu cred ca vrei sa ajungi nefericit,dar tre sa iei in considerare si varianta asta.
Multi oameni bogati,ca sa nu zic majoritatea,sunt nefericiti.Singurul om pe care-l consider bogat si fericit este Hugh Heffner -patronul Playboy
Intrebarea e :chiar Vrei sa ajungi bogat ?

#103
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 Quantum, on Feb 18 2006, 07:31, said:

Ala cu milionu' era Henry Ford I (automobile). Cand a zis vorba aia 1 milion insemna cam 50 de milioane de acum...
Asta doar dacă Herny Ford I era porecla lui John D. Rockefeller :)

Edited by mufă, 25 February 2006 - 11:09.


#104
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
in afara de offtopic, nu mai poate iesi decat o caterinca mica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate