Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 

O noua promotie ClickNet!

- - - - -
  • Please log in to reply
524 replies to this topic

#73
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 26.09.2005
As vrea sa stiu pentru cei ce au deja internet dar e expirat contractul cum e la mine din august s-a expirat si nu l-am mai prelungit,se poate beneficia de vre-o oferta???

#74
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 06.04.2005

 gelu_dh, on Oct 29 2007, 17:51, said:

As vrea sa stiu pentru cei ce au deja internet dar e expirat contractul cum e la mine din august s-a expirat si nu l-am mai prelungit,se poate beneficia de vre-o oferta???

da dar trebuie sa reziliezi contractu pe care il ai acuma si sa depui o alta cerere de instalare

#75
phat_sua

phat_sua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 16.01.2006

 danutz1, on Oct 29 2007, 16:09, said:

Era destul de clara si inainte, vor doar sa ia ochii romanilor naivi, asta e parerea mea.

si tu ce fel de roman te consideri ?

si laptopul si dekstopul are 512 ram.. pentru cei ca noi care ne "pricem" la calculatoare este putin, insa cei care comenteaza pe softpedia reprezinta maxim 0.2% din clientzi de ADSL romtelecom...

#76
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 06.04.2005
iata si configuratia
http://www.romteleco...141/Clip_42.jpg

#77
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

 danielavram, on Oct 29 2007, 17:26, said:


Daca astea sunt configuratiile halal oferta. O oferta din asta era buna de 1 aprilie.

#78
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 06.04.2005
e buna pentru unu care nu prea are posibilitati sa faca un credit dar vrea un calculator simplu cat sa se dea pe net, deci doar pentru atata ee bun.

#79
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

 vladut_v, on Oct 29 2007, 15:14, said:

Faptul ca banda mea nu suporta mai mult de 3 Mbps o stiu numai eu (dupa un an de analizat cea mai viabila solutie) si probabil echipa tehnica de pe teren care are in subordine zona. De unde sa stie operatoarea sau reprezentantul daca imi merge netul, sau nu. Teoretic nu ar trebui sa contracteze locatii mai indepartate de vreo 2 KM de zona de distributie. Sau daca o fac atunci sa instaleze echipament corespunzator de amplificare/redistributie, pe traseu. Ei contracteaza si pana la 10 KM afara din oras ca altfel de unde clienti si pentru cine toate investitiile astea. Dar e de discutat !
exista un serviciu de deranjamente,fa o sesizare si se rezolva.intradevar,sunt si zone unde,deocamdata,nu se poate acoperi toata banda dar se lucreaza in draci la asta."cutiile"pe care scrie Broadband asta fac.in ele este fibra optica.asa se scurteaza f mult distanta de la centrala la abonat.vor fi in orice oras,cartier.inclusiv in mediul rural.dar nu se pot face toate deodata.

#80
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

 danutz1, on Oct 29 2007, 15:29, said:

Cu siguranta bate la ochi pt.vanatorii de promotii si oferte care vad numai gratis in fata ochilor. Impactul e mare, laptop, calculator, inseamna ceva.
am un laptop Amicus 3600.antic .e destul de bun pentru ce i-mi trebuie mie .nu vad cum ar putea fi mai slab.vis-a-vis de ce spunea cineva mai devreme referitor la un Siemens,nu sunt un cunascator dar am si un calc fujitsu-siemens si sunt multumit de el.l-am desfacut si am ramas uimit de cum arata in interior.are un fel de tunel de aer,nu stiu cum sa-i spun,altfel decat un alt calculator pe care il am.sa nu intelege-ti gresit,nu sunt maniac al calc.dar am acasa o mica retea,ptr casa si asa am putut face cumva diferenta.raman la parerea ca orice,din noua oferta nu poate fi mai slab decat ceva la m2

Edited by viocom, 29 October 2007 - 18:34.


#81
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006
CLar nu trec cei 3 ani contractați că trebuie să își ia altul... acesta fiind pe atunci prea vechi ...

#82
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

 Bogdani, on Oct 29 2007, 17:45, said:

Daca astea sunt configuratiile halal oferta. O oferta din asta era buna de 1 aprilie.
cred ca oricine a luat vreodata ceva la oferta,idiferent ce(mobil,toale,masina,etc).cine are bani nu sta la OFERTA,pur si simplu cumpara.asadar,ofertele,in principiu sunt pentru oamenii cu bani mai putini.putin pe linga topic i-mi aduc aminte de prieteni care acum multi ani au avut curajul sa se bage la o locuinta ANL.atunci plateau o rata mare,in jur de 200000 lei.acum nu cred ca i-i mai deranjeaza prea tare!!!!!

Edited by viocom, 29 October 2007 - 18:52.


#83
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 17.08.2007
Scump, D-le. (nu-l citez pe Brucan, sa nu supere pe cineva).
Daca aveti cumva Chip - ul din octombrie, veti vedea o serie de configuratii de laptopuri ieftine (toate sub 2500 ron), cu configuratii (majoritatea) superiore oferite de RTC. Daca nu am lua in considerare ca e mai avantjos, oarecum, sa faci contract cu ei si nu te mai complici cu hirtogaria de la sistemul de rate, chiar ca ar fi o oferta de 1 aprilie.
Pai, va dati seama care va fi pretul acestei configuratii peste 3 ani!?? Sistemul nu va valora mai mult decat pretul abonamentului pe 2 luni. La oricare dintre variante!
Oricum oferta, se adreseaza unei anumite categorii care habar n-are de valoarea unui calculator. Dar va avea un LAPTOP D-le. Of, vanitatea si prostia...

#84
kid0ro

kid0ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 12.12.2006

 danielavram, on Oct 29 2007, 16:53, said:

da dar trebuie sa reziliezi contractu pe care il ai acuma si sa depui o alta cerere de instalare
Nu merge asa, numai clientii noi pot opta pentru varianta cu PC/laptop, cei care vor rezilia contractu in perioada 29.10-21.12 vor putea beneficia numai de oferta cu lunile gratis, de cea cu calculator nu vor putea.

Edited by kid0ro, 29 October 2007 - 19:46.


#85
urbann

urbann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.10.2007
stati putin, nu va convine un astfel de calculator la 270 de euro sau un laptop cu 522 de euro, pe deasupra cu licenta  ??? mie mi se pare o oferta foarte buna. chiar nu va mai inteleg.

#86
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 06.04.2005

 kid0ro, on Oct 29 2007, 20:43, said:

Nu merge asa, numai clientii noi pot opta pentru varianta cu PC/laptop, cei care vor rezilia contractu in perioada 29.10-21.12 vor putea beneficia numai de oferta cu lunile gratis, de cea cu calculator nu vor putea.

dar scrie asta undeva ca nu imi aduc aminte sa fi gasitceva legat de asta pe vreunu din site-urile RTC, io asa ma gandesc ca se poate deoare3ce dupa ce ai reziliat contractu la depunerea unei noi cereri te vor lua drept client nou. Poate gresesc

#87
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

 viocom, on Oct 29 2007, 18:31, said:

raman la parerea ca orice,din noua oferta nu poate fi mai slab decat ceva la m2
Trebuie săs pun cu părere de rău că te înșeli amarnic.  -_-
urbann, licența aia unuia care bagă botul la așa ofertă este doar de imagine.

PS: oferta asta le dă peste nas "fanilor" care susțineau că RTLC are oferte identice pentru toți abonații, vechi sau noi. Se pare că "au uitat" de acest principiu.

Edited by jafpefata, 29 October 2007 - 19:54.


#88
urbann

urbann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.10.2007
de ce e doar de imagine ?

#89
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

 urbann, on Oct 29 2007, 19:50, said:

stati putin, nu va convine un astfel de calculator la 270 de euro sau un laptop cu 522 de euro, pe deasupra cu licenta  ??? mie mi se pare o oferta foarte buna. chiar nu va mai inteleg.
Eu am postat diferentele acelea date de tarifele pentru abonament in VARIANTA I, respectiv II. Insa mai trebuia luat in calcul si faptul ca la VARIANTA II trebuie sa platesti modemul (chiar si pe cel USB) si in plus nu benficiezi de primele 6 luni gratuite. Ca atare, diferenta intre cele 2 variante e mai mare decat am specificat eu initial. Cineva a facut calculul complet in ambele cazuri... citeste mai sus.

Edited by soft0811, 29 October 2007 - 20:10.


#90
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

 vibeo, on Oct 29 2007, 19:12, said:

Scump, D-le. (nu-l citez pe Brucan, sa nu supere pe cineva).
Daca aveti cumva Chip - ul din octombrie, veti vedea o serie de configuratii de laptopuri ieftine (toate sub 2500 ron), cu configuratii (majoritatea) superiore oferite de RTC. Daca nu am lua in considerare ca e mai avantjos, oarecum, sa faci contract cu ei si nu te mai complici cu hirtogaria de la sistemul de rate, chiar ca ar fi o oferta de 1 aprilie.
Pai, va dati seama care va fi pretul acestei configuratii peste 3 ani!?? Sistemul nu va valora mai mult decat pretul abonamentului pe 2 luni. La oricare dintre variante!
Oricum oferta, se adreseaza unei anumite categorii care habar n-are de valoarea unui calculator. Dar va avea un LAPTOP D-le. Of, vanitatea si prostia...
stima si respect.este stiut ca orice lucru ,inclusiv apartament este de cel putin 2 ori mai scump,luat in rate.problema e ca nu toti pot da cash,deci pentru f multi,ratele raman singura solutie.cunosc  si oameni cu bani dar totusi prefera ratele.stim cu totii de ce.raman la parerea ca noua oferta nu e senzationala dar multa lume o sa-si rezolve astfel problemele cu banca.si,ca sa fim cinstiti,10 lei dati in rate sunt mult mai buni decat 5 lei cash,asta in conditiile in care marea majoritate a populatiei traieste din inprumuturi.nu cred ca este o noutate.nici psiholog nu sunt dar cred ca democratia in sine inseamna o divizare a claselor sociale.ai,dai,nu ai inprumuti  si apoi dai.Traiasca bancille!!!!!!
PS Nu sunt bancher!oricum,ca atare nu vad o mare diferenta intre un inprumut si noua oferta.numai ca nu trebuie sa mai umbli...

Edited by viocom, 29 October 2007 - 20:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate