Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

O noua promotie ClickNet!

- - - - -
  • Please log in to reply
524 replies to this topic

#523
dochian

dochian

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 43
  • Înscris: 30.06.2008
daca esti orasean sunt oferte 3play in magazine. din pacate difera de la zona la zona.

#524
gidicris

gidicris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.03.2008
mi-am facut ab la romtelecom pe 3 ani si am primit un telefon fix wireless si e destul de fain ca vezi cine te suna, cine da bipuri aiurea alarma etc
am luat ab. de 6 mb cu laptop.
si mi-a dat un latop fujitsu siemens cu vista home basic (din ala cu partitie ascunsa si dvd recovery) 512 ram hdd de 80, dvdrw, wireless, retea, iesire monitor si 3usb 2.0, sunet (se aude cam incet), procesor la 1.87 celeron pe 32 de biti, placa video de 64 share se cheama sis mirage 3+ ( cel mai solicitant joc pe care l-am jucat a fost farcry, low se misca jucabil).
modemul nu a fost gratis, am dat 100euro pe el, conexiunea este de 54 mb
iar factura lunara e in jur de 140 de lei


ce pot sa zic la 2 luni dupa:
am instalat xp sp2 (ceva probleme cu vista)
laptopul se misca bine, ii mai fac acusi un upgrade de  vreo 2 gb de ram (imi trebuie pt robotstudio). eu il folosesc pentru proiectare si programare in robotstudio, internet si filme, iar jocuri..... mai mult strategie (placa video are numai Video RAM:  64 MB , Video Card 3D Acceleration: Yes ,  Video HW Transform & Lighting:  Yes, Vertex Shader Ver.:  2.0,Pixel Shader Ver.: R2.0).
rezolutia maxima este de 1280x800
internetul merge bine, pot sa ma uit la orice video/tv live (ex telesport merge cu 758kb/s), torentul merge undeva intre 100 si 500kb/s merge si mai mult atunci cand torentul e de prin tara cu seederi din tara. (warez_spam)
fara nici un download manager trag cu maxim 500 de kb/s de pe internet (mozila)
upload nu am facut pana acu decat pe ftp.as.ro si mergea cu 100 de kb

altceva ce sa mai zic: un lucru bun este ca pot sa pun mai multe calculatoare pe router, fiecare cu ip lui(desigur semnalul se imparte).

#525
regenesis

regenesis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.11.2007
Are cineva acte de PROPRITATE asupra pc/notebook/multifunctional?
poate parea o gluma pentru unii, neinteresant pentru altii si "o simpla scapare" pentru majoritatea DAR:
Romtelecom a marit numarul clientilor, mai ales la clicknet prin ofertele cu pc/notebook care au inceput de anul trecut numai ca au omis sa furnizeze si documentele de roprietate sau ori alt document prin care sa se ateste legal dreptul de folosire sau proprietate asupra echipamentelor si al dreptului de folosire al licentelor Vista precum si downgrade (in cazul celor ce au vista business oem) la xp sp2. asa se face ca singura mentiune asupra unui echipament este o bifa in anexele contractului, si anume cum este contractul:-cu reducere, -cu pc, -cu notebook, etc.. certificatul de garantie eliberat la acel moment este doar cel de la Flamingo (firma, care intre timp a pierdut dreptul de a face garantia si service autorizat pentru fujitsu-siemens. asta se poate verifica la nr. 08008225572, numarul verde flamingo), certificatul international EMEA fiind oprit de flamingo iar cel eliberat de ei, fiind modelul valabil legal pana in 1 ianuarie 2007 si care oricum este in alb doar stampilat...
intrebari:
-ce pateste utilizatorul in caz ca este intrebat de dovada dreptului de folosire licenta? pentru ca nu are documente.
-daca ii este sustras din masina laptopul, si cheama politia... cum face dovada ca a detinut in laptop.. etc.?
-microsoft cere trimiterea pe fax in caz de downgrade, a documentelor de provenienta... ce poate trimite? un contract.. pe cate este bifat notebook.. fara model, serie, detalii?


-cand insisti la romtelecom sa furnizeze documentele necesare... si ei te pun sa suni la flamingo... si nici nu stiu ca nu se mai ocupa de fujitsu-siemens si mai mult, in contractul dintre romtelecom si client nu este trecut nici un tert. ce trebuie facut?
-contractul, cel putin la momentul respectiv... l-am vazut... cand era montata linia telefonica si modemul, inainte de asta... nimic. este legal?
fujitsu-siemens spune ca ei accepta la garantie si fara certificat notebook-ul, dar.. dupa cate stiu eu, certificatul de garantie si conformitate este obligatoriu, corect? acesta ar trebuii sa fie un fel de contract prin care se stabilesc de comun acord termenul in care se efectueaza o reparatie, despagubiri de intarziere, post garantie si garantie extinsa. fara acesta... ce invoc la garantie?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate