Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Despre detectoarele radar

* * * * * 8 votes
  • Please log in to reply
12163 replies to this topic

#9991
astorius

astorius

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2018

 nedan64, on 11 noiembrie 2018 - 17:07, said:

daca e cineva interesat:
- vineri pe autostrada, aproape de sibiu, la ora 12,05, masina inscriptionata de politie, cred un VW, chiar la marginea drumului, cu doi politai linga masina, dintre care unul avea pistol laser pus pe masina si tragea in tot ce misca.
- cred ca pe la 200 m m-a luat si pe mine, dar am avut multumirea ca detectorul meu whistler 93 gxi, l-a si reperat si a inceput sa tipe.
- aveam 123 km/h asa ca nu am avut probleme, insa am avut multumirea ca detectorul l-a citit.
salut,da sunt interesat :am si eu un whister 93 gxi luat acum in noiembrie 2018,din experienta ta iulie 2018,ai facut ceva setari suplimentare?,esti multumit?,ajuta?,multumesc

#9992
nedan64

nedan64

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 27.11.2010

 astorius, on 25 noiembrie 2018 - 10:03, said:

salut,da sunt interesat :am si eu un whister 93 gxi luat acum in noiembrie 2018,din experienta ta iulie 2018,ai facut ceva setari suplimentare?,esti multumit?,ajuta?,multumesc
am anulat ka, vg2
pulse on
cam astea.
laser am mai primit dar nerelevant. nu vedeam pistolul. la sibiu am avut confirmarea ca vede trucam. din pacate nu am avut in fata alta masina, ca sa vad daca il ia indirect.
deci clar a pus laserul pe mine. evident ca nu ai timp de reactie. cind chitaie detectorul esti luat deja

#9993
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001

 gra1, on 22 noiembrie 2018 - 23:10, said:

Radare noi in bulgaria...

Asta inseamna ca este posibil ca in Bulgaria sa apara masini de politie cu radare de la producatorul olandez Radarxense, modelul RXS-DRT-514SOG in banda K, asta pentru ca Soitron (Mosy Solutions) a integrat radarul acesta in solutia lor de Traffic Safety.
Nimic deosebit la ele, stiu Instant-On.

Vedem ce-o sa mai fie la bulgari cu ele, oricum, fata de X-urile de acum astea, daca se implementeaza, sunt "rachete".

Edited by Speedo, 25 November 2018 - 23:24.


#9994
xenonhost

xenonhost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 26.05.2009
Detin un Whistler GT-438XI luat de BF, as dori sa stiu de ce nu functioneaza dezactivarea benzii Ka, poate s-a mai lovit cineva de problema aceasta. Am testat pe highway si pe toate city, imi da alerte in Ka destul de multe.

#9995
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Poate nu ai facut setarile corect...ai 3 variante la Ka, vezi sa fie dezactivat, nu "norm"...
Sau poate alertele sunt in X, care la unele modele nu se dezactiveaza.

#9996
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,038
  • Înscris: 20.06.2005
Azi ma luat laseru, cica cu 81 pe limita de 50. Pun si eu linkurile aici pentru analiza 2-3 saptamani. Pe portiunea unde am avut 81 sincer nu gasesc tragatorul.
Singura chestie care ar putea fi vad pe camera din spate ce pare fi o masina de politie, dupa minutul 1:27, pe drumul de tara in spate.
La cele de la inceput nu pare a fi nimeni in masina sau cel putin stau foarte bine pititi. Stiam ca detectorul meu nu vede laserul. Am fost prea neglijent se pare. Voi ce ziceti ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bhoXDP5kr0U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3dC5jZ3R4bo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS: nu dati cu pietre.

#9997
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Loganul alb...

#9998
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,428
  • Înscris: 01.12.2001
Nu cred ca e asta. Si acolo aveai 65
Attached File  laser.png   1.72MB   69 downloads

Asta e. Cu 50 m inainte aveai 81
Attached File  laser2.png   1.86MB   75 downloads

Aici
Attached File  laser3.png   1.99MB   75 downloads

Asta e sigur.
Pe un podet, nu e poarta de acces in curtea omului, nu deranjeaza pe nimeni sa ii sara in cap.
Loc ideal.
Geamuri negre pe spate,logan alb nou. Nu vad nika la numar.
Cumpara ceva mai bun.
Attached File  laser4.png   1.19MB   65 downloads

A primit agentul prin statie viteza?
Daca simteai, o coteai pe alta strada. Ce scrie in PV despre modaliatea de masurare a vitezei? Ceva nr auto a masinii sau scrie doar Trucam?

Te-a prins la iesire idin Scafari.
PV intocmit in alta localitate? (Tichiris)

Aici te-a prins
https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro
Foto din goggle din 2012

Edited by dorin_2k, 04 December 2018 - 19:44.


#9999
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,038
  • Înscris: 20.06.2005
Yap exact asa, Trucam, premiul a fost dat in Tichiris. Inregistrarea in Scafari.
Masina e VN-06-GKG sau ceva de genul. Si PV e scris oarecum gresit , numele lui cu CNP-ul meu. Posted Image
Este precizat doar Scafari.

Attached File  nr_masina.jpg   8.41K   41 downloads

Edited by wolfydRg, 04 December 2018 - 20:05.


#10000
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,428
  • Înscris: 01.12.2001
Verifica in PV
Agent constatator......din cadrul ......
Constau ca dl/dna.......CNP.....
nascut in...
Asa trebuie sa fie
Numele lui mai sus de CNP tau.

E cu indigo si posibil decalat.
Nu cred ca e motiv de contestare

Pune o foto cu pv.
Acopera ce crezi ca nu tre vazut

Pe YT nicio sansa sa vad numarul. La sec 0,51 de abia placuta sevede.
PSigur pe inregistrarea originalase vede mai bine.
Pe TY aiurea tare.

#10001
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,038
  • Înscris: 20.06.2005
Ms, nu o sa contest,drumuri si timp pierdut, șanse minime de izbanda. Plătesc la jumătate si aia e. Ultimul print e de pe video original, unghiul inchis si viteza il fac indescifrabil. YT scade drastic calitatea. Las info aici si pentru alti. Daca aveam ceva ce vedea laserul probabil puteam sa ocolesc si atat.

Edited by wolfydRg, 04 December 2018 - 20:33.


#10002
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,428
  • Înscris: 01.12.2001
Pe filmarea originala ce vezi la acel Logan alb? Niciun organ? Laser, ceva? Nicio miscare?
Taie acolo 2 secunde de pe ambele camere si urca-le undeva necomprimate. Sa vaz si eu cand revin acasa.
De la 0,49-051
Trimite-mi prin PM un link valid macar cateva zile pana revin (din spital). ;(

#10003
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,038
  • Înscris: 20.06.2005
Ok, se rezolva.

#10004
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
@wolfydRg : Pe Waze nu aparea nimic? Totodata...nici prin Cb nu au zis nimic? Totodata, un lucru ce nu cred ca ati remarcat : agentul care l-a oprit pe colegul nostru are caciula ALBASTRA (ordine publica) si NU alba (cei de la rutiera au caciula alba). Oricum... asa cum am zis : NU detecteaza detectorul radar aceste pistoale, degeaba tot se zice...
Anul viitor imi iau jammer-ul si nu mai am treaba. Nu ai cum sa-ti dai seama care Logan are cate un pistolar si care nu...

#10005
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,428
  • Înscris: 01.12.2001
Totusi nu vad pe nimeni in acel ligan alb. E ceva necurat acolo.
Eu as cere proba video. Te costa 20 lei si primesti filmarea acasa. Astfel vezi unde a fost (daca a fost) pistolarul.

#10006
BIBION

BIBION

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 17.09.2008
Detectoarele vad si laser( whistleru batran de 13 ani il vede) Insa nu te ajuta cu nimic Il vede cand pistolarul a tras aka a inregistrat nu cand te te fileaza.. Patit. Cobra a fost utila doar in situatia cand eram la 2 m in spatele victimei. Ma pregatean sa il depasesc.Am auzit alarma si am franat. l-a oprit pe cel din fata mea. Repet eram aprope lipit de el.Altfel alrma e cand ai fost scanat.

#10007
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Deci erai cu Cobra in spatele unuia si ai primit alerta laser?

#10008
BIBION

BIBION

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 17.09.2008
Dap. Dar eram aproape lipit de ala si un pic spre stg. lui ca vrouam sa il depasesc. Altfel cred ca spitul fiind f. colimat nu il detectezi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate