Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 

Un curier bun

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
axely2k13

axely2k13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 21.01.2007
Recomandati0mi si mie un curierat bun care sa aiba un sediu si in timisoara pentru colete in tara de pana in 1Kg...care sa accepte serviciul plata ramburs

#2
Iulliann

Iulliann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.07.2005
[ http://img230.imageshack.us/img230/5108/logocusloga450zk8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.fancourier.ro/sucursale.php

http://www.fancourie...Branches-ro.pdf

Edited by Iulliann, 20 October 2007 - 20:12.


#3
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 09.03.2006
Lasa sa-ti recomand cargus. Ca te indoie la pret, incerca si ai sa zici ca nu e adevarat. In nici un caz nu livreaza zimbete, livreaza lacrmi cind vezi nota de plata. Succes.

#4
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
FAN Courier! am aut si eu de trimis/primit prin ei si nu am avut nici o problema, niciodata.

#5
alungu

alungu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 23.10.2005
alo curier

cargus

Edited by alungu, 21 October 2007 - 13:14.


#6
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,028
  • Înscris: 17.10.2004
curiero e cel mai bun, cel putin din punctul meu de vedere. fancurier execrabil. scump ajunge tarziu si are angajti de cacao. stau intr-o zona unde trebuie sa platesc suplimentar sa-mi ajunga un colet, cea mai buna experienta am avut-o cu curiero. doar 17 lei in plus pe langa valoarea rambursului, marfa ajung ela timp si in conditii bune. la fan curier ultima experienta m-a costat 60 lei un ramburs de 575 si 4 zile de asteptare.

Edited by partyman, 23 October 2007 - 12:33.


#7
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
În Timișoara sunt sigur că majoritatea firmelor de curierat au sediu. Nu cred că acolo e problema.

Cargus-ul distribuie bonuri de masă în toată țara. Așa că sunt organizați/răspândiți bine.
Curiero fac distribuția la Quelle și s-au organizat în acest sens, și ei, bine în toată țara.

Restul depind de cine s-a ocupat de organizarea zonei respective. Am avut experiențe cu firme la care făcea distribuție un bătrânel. Stătea cu pachetul acasă (nu aveau sediu) pt. că nu știa unde e adresa... Mulți nu au sedii. Au contactat tot felul de persoane și te cheamă pe la ei pe acasă să-ți iei pachetul... (Ultima expriență de acest tip = ColetEx)

#8
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Cu toata greutatea :P pe care o poate avea sfatul unuia care a trimis sute de colete, recomand in clipa de fata Fan Courier ! Ma inteleg foarte bine cu ei, au retea de puncte de lucru destul de extinsa in tara. Mai fac si ei cate una de nu-mi ajunge coletul sambata, dar nimic grav. Nu am avut colete disparute sau deteriorate de mai bine de juma de an de cand ii folosesc.

Si cu Cargusul m-am inteles bine pana in primavara cand mi-au adus un ramburs dupa 3 ( ! ) saptamani. Am primit recent o lista de preturi de la ei si sunt scumpi... cu cel putin 25% mai scumpi decat preturile pe care le am eu la Fan.

De evitat: Coletex ! Angajati nestiutori si mincinosi, organizare a retelei dezastruoasa.

#9
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002
http://forum.softped...howtopic=267917

#10
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Si eu recomand cu caldura Fan Courier.
Sunt profesionisti.

#11
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 24.12.2004
Fan courier, lucrez frecvent cu ei si si fac treaba foarte bine la preturi decente.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate